1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 2.75

b_150_100_16777215_00_images_2017-2018_2017_245.jpgV sobotu 5. května se odehrálo na domácím hřišti poslední kolo 3. ligy žen.

Postup byl sice již delší dobou jistý, přesto jsme se chtěli rozloučit se sezónou dvěma výhrami. To se nakonec podařilo, i když to nebylo úplně snadné.

FBS Olomouc B vs. FbC Asper Šumperk 5:1 (0:1,4:0,1:0)

První třetina byla ve znamení rozkoukávání se a Šumperk na rozdíl od našich střelkyň dokázal jednu svou šanci využít a trochu překvapivě šel do vedení. Od druhé třetiny ale bylo víceméně jasno, kdo si připíše do tabulky tři body. Soupeřky nepřijely v početné sestavě a naše zvyšující se tempo nedokázaly držet. Výsledkem byly čtyři vstřelené branky a klid do závěrečné části. V závěrečné třetině jsme své vítězství podtrhli ještě jednou brankou a výsledkem tak byla výhra 5:1-

Branky: Bezdíčková 0+1, Čechovská 1+0, Stecová E. 3+1, Stecová M. 0+1, Pivcová 0+1, Fleischmannová 1+1

PASKOV SAURIANS vs. FBS Olomouc B 2:3 (2:0,0:2,0:1)

Večerní zápas proti Paskovu měl být formalitou, ale už při posledním měření sil se Paskov prezentoval nepříjemnou obranou, se kterou jsme měli problémy. A to se naplno ukázalo i v tomto utkání. Od úvodního hvizdu jsme bušili do paskovské obranné hráze, ale výsledkem byly pouze nevyužité šance. To Paskov ukázal jinou efektivitu. Dvakrát ukázala svá záda naší obraně jejich útočnice a v obou případech byla úspěšná. Paskov tak první část vyhrál 2:0. S vědomím tohoto vedení ještě urputněji bránil i v té prostřední. Nicméně změny v naší sestavě přinesly alespoň vyrovnání. Do poslední části se tak šlo za nerozhodného stavu. Vítěznou branku jsme si schovali na 6. minutu, když Hrbka z pozice obránce seběhla před branku a nekompromisně zavěsila. Další branka už v zápase nepadla a my se tak mohli „radovat“ z vítězství 3:2.

Branky: Bezdíčková 1+0, Čechovská 0+1, Stecová E. 1+0, Sedláková 0+1, Pivcová 1+0, Fleischmannová 0+1

Sestava: Doubková, Pivcová, Bezdíčková, Lindnerová, Stecová M., Spurná, Cholková, Zapletalová, Zacpalová, Fleischmannová, Stecová E., Čechovská, Nováková, Sedláková

Po skončení zápasu děvčata převzala z rukou Mgr. Michala Polčáka, člena VV Českého florbalu za Olomoucký kraj, pohár za první místo a medaile. V průběhu sezóny jsme se dokázali vyrovnat s rolí favorita, a i když se nám ne vždy dařilo, dokázali jsme vyhrávat. Jedinou porážku nám připravil Bílovec v úvodu sezóny. V dalších zápasech už jsme body neztráceli. Výsledkem našeho snažení tak je vybojovaný postup do 2. ligy žen.