1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.00

b_150_100_16777215_00_images_2017-2018_2018_224.jpgV sobotu 17. března jsme zajížděli ke dvěma utkáním 3. ligy žen do Ostravy. Postupně jsme se utkali s Bílovcem a po třízápasové pauze s Prostějovem.

V obou utkáních jsme byli úspěšní a připsali si plný počet bodů do tabulky.
FBC Spartak Bílovec vs. FBS Olomouc B 3:9 (1:2,1:2,1:5)
Bílovec proti nám celý zápas praktikoval zataženou obranu a my tak byli v pozici dobyvatelů. Soupeřky se pak soustředily na rychlé protiútoky. V začátku třetiny jsme měli chvíli problém dostat se přes dobře organizovanou obranu, ale postupem času jsme recept našli a vytvářeli si brankové příležitosti. Podařilo se nám využít ale pouze dvě, a když Bílovec jednou překonal naši brankářku, měnily se strany za stavu 1:2.
Hned v první minutě prostřední části Bílovec srovnal skóre a to byla výzva pro nás. Trpělivou hrou se nám podařilo vzít si vedení zpět a než zazněla siréna podruhé, svítilo na tabuli 2:4.
V závěrečné třetině jsme dokázali své vedení navýšit a vstřelit celkem pět branek. Jitka Zacpalová si připsala druhý hattrick v kariéře a skóre se zastavilo na 3:9. Předvedli jsme velmi slušný výkon a zaslouženě si připsali tři bodíky do tabulky.
Branky: Zacpalová 3+1, Cholková 1+2, Čechovská 1+1, Sedláková 1+0, Stecová M. 1+0, Pivcová 0+1, Spurná 1+2, Zapletalová 1+0

SK K2 Prostějov vs. FBS Olomouc B 1:8 (0:1,1:3,0:4)
Ve druhém utkání nás čekal mladý tým Prostějova, který zatím získává zkušenosti. První třetina z naší strany nebyla ideální, co se nasazení týká. Nakonec jsme se ale dostali do tempa, poradili si se spoustou sekání a zvýšenou snahou jsme dokázali porazit soupeřky výrazným rozdílem. Více o zápase asi není moc co psát, snad jen, že Šárka si připsala dvě identické branky po nahrávkách od Káji a nutno dodat, že jich mohlo být mnohem více.
Branky: Zacpalová 1+0, Havlová 1+0, Cholková 1+1, Čechovská 1+2, Bořutová 1+1, Stecová M. 1+1, Pivcová 0+1, Spurná 0+2, Zapletalová 2+0
Sestava: Zemková, Pivcová, Nováková, Stecová M., Havlová (2. zápas), Cholková, Spurná, Zapletalová, Zacpalová, Čechovská, Sedláková (1. zápas), Bořutová (2. zápas)
Do tabulky jsme si připsali plný počet bodů a náskok máme již 20 bodový (soupeřky ale mají o dvě utkání méně). Do konce sezóny nás čekají ještě tři turnaje a obzvláště ten poslední, domácí, bude sladký. Převezmeme na něm pohár za celkové vítězství ve 3. lize žen.