1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00

b_150_100_16777215_00_images_2017-2018_2017_188.jpgV sobotu 10. února se vydal rezervní tým žen do Čeladné, aby zde změřil síly s Paskovem a pořádajícím Novým Jičínem-Frenštátem. Holky obě utkání vyhrály, ale hra měla k ideálu daleko.

FBS Olomouc B vs. PASKOV SAURIANS 6:3 (2:1,4:1,0:1)

Po dlouhé době nás k zápasu nastoupilo pouze deset, což byl nezvyk. Museli jsme tak obezřetněji nakládat se silami a Paskov dlouho odolával. V 9. minutě první části se jim po našem obléhání podařil brejk a tečovaná střela zapadla do naší branky. My jsme se ale nenechali znervóznit a ještě do konce třetiny skóre otočili.

V prostřední části se nám povedlo navýšit naše vedení až na pětibrankový rozdíl, ale to bylo z naší strany brankově vše. Paskov vstřelil druhou branku po našem zaváhání, ale moc nám to nevadilo.

Poslední třetinu jsme bojovali hlavně sami se sebou. Soupeřky bránily zuby nehty a nakonec se mohly ještě radovat z jedné branky, která určila skóre zápasu – 6:3.

Branky: Zacpalová 2+0, Stecová E. 1+1, Spurná 1+0, Čechovská 0+1, Fleischmannová 2+1, Stecová M. 0+1

SKP Nový Jičín - FBK Frenštát vs. FBS Olomouc B 1:5 (0:1,1:4,0:0)

Do druhého zápasu jsme udělali drobné změny v sestavě a mnohem koncentrovaněji. Věděli jsme, že nás nečeká jednoduchý zápas, hlavně po psychické stránce. To se vyplnilo beze zbytku. V první třetině se na branku čekalo až do poslední minuty. Po množství šancí se ujala nakonec nenápadná střela Evči Stecové, které asistovala Monča Stecová – 0:1. Tímto rozdílem první část skončila.

Druhá byla brankově bohatší. Na začátku se nám podařilo využít dvojnásobnou přesilovku a v 6. minutě vstřelit další dvě branky. Vedení 0:4 nám dodalo klid. Nový Jičín sice dokázal po rychlém brejku a našem špatném rozebrání hráček vstřelit branku, ale my měli připravenou odpověď v podobě páté branky.

Třetí třetina už s florbalem neměla příliš společného. I takové zápasy občas jsou. Pozitivní je, že jsme dokázali kontrolovat hru a připsat si další body do tabulky.

Branky: Stecová E. 1+0, Stecová M. 0+1, Sedláková 1+1, Zacpalová 0+1, Spurná 2+0, Cholková 0+2, Čechovská 1+0

Sestava: Doubková, Pivcová, Lindnerová, Stecová M, Sedláková, Čechovská, Cholková, Spurná, Zacpalová, Stecová E., Fleischmannová (1. zápas)

Nyní nás čeká více než měsíční zápasová pauza. V tabulce jsme si vypracovali čtrnáctibodový náskok a příště nás čekají hráčky Bílovce a opět Paskova.