1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.90

b_150_100_16777215_00_images_2017-2018_2017_096.jpgV neděli 28. ledna se vydal rezervní tým žen do Kopřivnice, aby zde načal druhou polovinu ligové sezóny.

Soupeřkami byly postupně hráčky Šumperku a po dvouzápasové pauze hráčky pořádající Kopřivnice.

FbC Asper Šumperk vs. FBS Olomouc B 3:6 (2:2,1:0,0:4)

Vstup do zápasu se podařil Šumperku na jedničku. Střela z dálky v osmé sekundě a ztráta míčku za brankou na začátku 3. minuty znamenal stav 2:0. Další zbytek třetiny se nesl hlavně v bušení na obrannou hráz Šumperku, kde Davidová v brance měla práce až nad hlavu. Ve 4. minutě se nám podařilo snížit, když uklidila Míša Čechovská vyraženou střelu od Janči Cholkové do branky – 2:1. Zasloužené vyrovnání pak přinesla minuta devátá, když Monča Stecová seběhla z obrany na nahrávku od Míši Čechovské – 2:2. Tímto výsledkem skončila i první třetina.
Druhá třetina kopírovala většinový průběh té první. Dobývali jsme branku Šumperku, ale chyběla nám odvaha se trochu „porvat“ před brankou a najít si odražený míček. Skóre se přesto ve druhé třetině měnilo. Rychlý brejk v 8. minutě přetavily ve vedoucí branku Šumperačky a to jim dolilo krev do žil a ještě úporněji bránily – 3:2. Po druhé části tak měly ke třem bodům našlápnuto soupeřky.
My jsme se ale nevzdávali a nepropadali panice. Udělali jsme drobné změny do poslední části a odměna přišla záhy. Na začátku 2. minuty našla přesně Jíťa Zacpalová Evču Stecovou a ta mířila přesně –3:3. V polovině 3. minuty jsme šli poprvé do vedení. Monča Fleischmannová nabila Monči Stecové a ta radostí vyskočila metr nad zem – 3:4. V 6. minutě splnila svůj úkol do útoku vytažená Míša Bezdíčková, která zužitkovala přihrávku od Peti Sedlákové a definitivně zlomila odpor soupeřek – 3:5. Konec zápasu jsme tak v klidu mohli dohrát na tři útoky a kosmetickou úpravu ve výsledku udělala devět sekund před koncem Míša Čechovská po vybídnutí Monči Fleischmannové – 3:6.
V zápase jsme se docela nadřeli. Šumperk hrál v obraně hodně zataženě, ale naštěstí jsme byli trpěliví a dokázali zápas zvládnout hlavou.

Branky: Zacpalová 0+1, Bezdíčková 1+0, Cholková 0+1, Čechovská 2+1, Stecová E. 1+0, Sedláková 0+1, Stecová M. 2+0, Fleischmannová 0+2

FBS Olomouc B vs. FBC Vikings Kopřivnice 10:0 (1:0,3:0,6:0)

Do druhého zápasu pro zranění zad nenastoupila Monča Fleischmannová, a tak jsme trochu pozměnili sestavu. Domácí mladý tým vsadil na osobní obranu, což nemá rád nikdo. Nicméně i s tímto jsme se dokázali vypořádat. V první třetině jsme se sice prosadili pouze jednou, ale stejně jako v tom prvním zápase – bylo to jen o čase. Ve druhé třetině jsme přidali další tři branky, když si premiérovou trefu připsala i Anička Richterová. V té poslední už holky „nemusely“ – ale chtěly. Výsledkem bylo 6 vstřelených branek a vysoké vítězství.

Branky: Bezdíčková 1+0, Cholková 2+2, Čechovská 0+1, Stecová E. 1+1, Sedláková 1+0, Richterová 1+1, Stecová M. 1+0, Pivcová 0+1, Spurná 3+4

Sestava: Zemková, Bezdíčková, Pivcová, Sedláková, Stecová M., Cholková, Spurná, Čechovská, Fleischmannová (1. zápas), Zacpalová, Stecová E., Zapletalová, Lindnerová, Richterová
Další turnaj odehrajeme 10. února v Čeladné, kde se střetneme s Paskovem a pořádajícím Novým Jičínem-Frenštátem.