1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 2.63

b_150_100_16777215_00_images_2017-2018_2017_153.jpgV neděli 7. ledna se odehrál další turnaj 3. ligy žen. Tentokráte jsme byli hostitelé a postupně jsme se utkali s týmem Šumperku a poté s Paskovem. Výsledkem bylo šest bodů do tabulky.

FBS Olomouc B vs. FbC Asper Šumperk 7:0 (0:0,2:0,5:0)

Na souboj proti Šumperku jsme se těšili. Šumperk se snaží hrát florbal, což nám sedí. Od prvních minut jsme se snažili napadat soupeřovu rozehrávku a včas přistupovat k hráčkám. Výsledkem byl neustálý tlak. V první třetině ještě bez brankového vyjádření, ale bylo jen otázkou času, kdy se to změní. Ve druhé části se nám podařilo prosadit dvakrát, což nám dodalo motivaci do poslední třetiny. V té se nám podařilo skóre ještě zvýraznit a výsledkem bylo vítězství 7:0.

Branky: Spurná 2+1, Fleischmannová 2+0, Cholková 1+1, Čechovská 1+1, Stecová E. 0+2, Zapletalová 1+0, Bezdíčková 0+1, Stecová M. 0+1

PASKOV SAURIANS vs. FBS Olomouc B 0:6 (0:1,0:1,0:4)

Zápas proti Paskovu sliboval kanonádu. V prvním vzájemném zápase jsme vyhráli 13:0. Jenže náš výkon měl k optimu daleko a soupeřkám se dařilo slušně bránit. Podařilo se nám sice vstřelit první branku hned v 1. minutě, ale do konce třetiny to bylo trápení. To pokračovalo i v prostřední části, kdy jsme stejně jako v té první dokázali vstřelit pouze jednu branku. Celou dobu nebylo pochyb, že vyhrajeme a v poslední třetině se nám přeci jenom podařilo naši převahu vyjádřit i brankově. Vstřelili jsme v ní čtyři branky a nakonec bereme vítězství v poměru 6:0.

Branky: Fleischmannová 2+1, Stecová E. 1+2, Spurná 1+1, Janošová 1+0, Čechovská 1+0, Cholková 0+1, Zacpalová 0+1

V polovině ligové soutěže máme na prvním místě náskok 8 bodů na naše pronásledovatelky. Pevně věříme, že tento náskok nepustíme a postoupíme. Přesto, že ve druhém zápase jsme nepředvedli povedený výkon, dokázali jsme i tak vyhrát, což je cenné. Jako důležitý faktor rovněž bereme, že Maki předvedla soustředěný výkon, což není v této soutěži jednoduché, a že žádná "laciná branka" neskončila v naší brance.

Závěrem chci poděkovat divákům, kteří se přišli podívat přímo na halu, a také pořadatelům za pomoc.