1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.00

b_150_100_16777215_00_images_2018-2019_2018_067.jpgPoslední turnaj 2. ligy žen jsme hostili na domácí půdě. K celkovému triumfu nám stačilo velmi málo a potřebné výsledky jsme nakonec uhráli.

FBS Olomouc B - Florbal Exelsior Havířov 2:5 (0:0,1:1,1:4)

V tomto zápase šlo soupeřkám o hodně. Mohli ještě teoreticky pomýšlet na celkové vítězství v soutěži. K tomu by potřebovaly zvítězit o pět branek, aby měly lepší vzájemný zápas a současně bychom museli prohrát souboj s Rožnovem. Každopádně potřebovaly tři body v souboji o 2. místo. Oba týmy hned od začátku na nic nečekaly a začal na poměry 2. ligy žen velmi rychlý zápas. Po vyrovnané první třetině, kdy jsme hráli hodně zbrkle, jsme se ujali hned v první minutě prostřední části vedení. První klidná rozehrávka, potažení po křídle v podání Lucky Machů a nahrávka na úplně volnou Janču Cholkovou – 1:0. V této třetině jsme měli herně navrch, bohužel další šanci jsme proměnit nedokázali. Přišel tak zákonitý trest. Soupeřky dostaly výhodu přesilové hry a tu se jim podařilo využít. Střelu, která mířila bůhvíkam, jsme si srazili do vlastní branky a dali jim tak naději. V poslední třetině dokázaly soupeřky proměnit v krátkém sledu dvě šance, když jednu střelu jsme opět do naší branky usměrnili my, a rázem to bylo 1:3. Trochu jsme změnili sestavu a výsledkem byla rychlá odpověď v podání střely od Evči Stecové – 2:3. Naše útočení logicky otevíralo prostor v naší obranné fázi. Jednu tuhle nabídku soupeřky potrestaly a za stavu 2:4 už nebyl hlavní cíl utkání srovnat nebo otočit, ale nedovolit Havířovu vyhrát o pět branek. I když jsme šest sekund před koncem inkasovali ještě pátou branku, neměli to nic na tom, že jsme po utkání byli již vítězi soutěže. Soupeřky vyhrály zaslouženě, když dokázaly vstřelit více branek než my.

Branky: Cholková 1+0, Machů 0+1, Stecová E. 1+0

FBS Olomouc B - 1. FBK Rožnov p/R 4:1 (1:0,1:0,2:1)

Druhý zápas jsme hráli po hodně dlouhé pauze. Postavil se nám Rožnov, který nastoupil v nejnižším možném počtu, a navíc jednou zraněnou hráčkou, která strávila prakticky celý zápas u naší branky a čekala na vyhozený míček. Zápas v mrtvolném tichu, kdy jsme se se snažili nějak nahecovat, ale jednoduše to nebylo ono. Naše střelecké pokusy končily na obranné zdi, kterou Rožnov postavil před svou brankou. Naše střelecké trápení ukončila v první části Leňa Ryšavá, která zužitkovala střelou z první křižnou nahrávku od Evči Stecové – 1:0. Ve druhé třetině se měnilo skóre také pouze jednou. Míša Bezdíčková už se na to nemohla dívat a namísto střely z poloviny, míček potáhla a vstřelila branku – 2:0. V poslední třetině se přece jenom naše hra zlepšila a přibyl pohyb do volných prostor. Odměnou byla třetí branka. Janča Cholková vystřelila a vyražený míček uklidila pod břevno Esťa Pluskalová – 3:0. Jen o několik chvilek na to našla Míša Bezdíčková Evču Stecovou a ta dokázala volný prostor využít – 4:0. Za obětavost byly nakonec odměněny i hráčky Rožnova. Vyhozený míček našel volnou hráčku za naší obranou a té se nadvakrát podařilo překonat Káju Štamfestovou v brance – 4:1. Na konci zápasu se odehrála ještě jedna důležitá událost. Na svých 49 sekund slávy nastoupila po dlouhé nemoci Šárka Zapletalová, která je nedílnou součástí našeho týmu. Vítej zpátky!

Branky: Stecová E. 1+1, Bezdíčková 1+1, Pluskalová 1+0, Ryšavá 1+0, Cholková 0+1

Sestava: Štamfestová, Bezdíčková, Nováková, Pavlíková, Stecová M., Horáková, Havlová, Cholková, Čechovská, Zacpalová, Mondeková (1. zápas), Machů (1. zápas), Stecová E., Pluskalová, Zapletalová (2. zápas), Ryšavá, Gerhátová

Dvě sezóny funguje pod hlavičkou FBS Olomouc rezervní tým. Bilance je jednoduchá. Dva roky – dva tituly. Po loňském vítězném tažení 3. ligou žen se podařilo zopakovat tento výsledek i o patro výše. Vítězkami 2. ligy žen v sezóně 2018/2019 jsou hráčky FBS Olomouc B.