1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00

b_150_100_16777215_00_images_2018-2019_2018_043.jpgV neděli 7. dubna se uskutečnilo předposlední kolo 2. ligy žen v Bílovci.

Béčko se zde postupně utkalo se Šumperkem a následně s pořádajícím Bílovcem. V obou utkáních jsme podali velmi dobrý výkon a zaslouženě si odvezli plný počet bodů.

FBS Olomouc B - FbC Asper Šumperk 11:0 (3:0,5:0,3:0)

Před turnajem to vypadalo, že budeme mít problém s počtem, ale nakonec jsme se sjeli v počtu dvou kompletních pětic a se Šumperkem neměli žádné slitování. Od úvodní sekundy jsme soupeřky dostávali pod tlak a zavřeli je na jejich polovině. Do vedení jsme se dostali ve 3. minutě, když Linda Horáková nahrála Ádi Mondekové a ta se nemýlila – 1:0. Poté se nám podařilo vcelku v pohodě přežít oslabení a chvíli na to jsme se radovali podruhé. Míša Čechovská přiťukla Jíti Zacpalové a bylo to 2:0. Poslední branku úvodní třetiny jsme si schovali na 11. minutu, když Monča Stecová vyslala dopředu Míšu Čechovskou a ta se v podobných situacích nemýlí – 3:0.

Pohodlné vedení nám ale nestačilo a do druhé třetiny jsme ještě drobně upravili naše rozestavení, abychom byli více produktivní. Výsledek se dostavil prakticky hned. Saul Pavlíková uvolnila Míšu Čechovskou – 4:0. V 15. minutě byla navíc Míša Čechovská faulována a z nařízeného trestného střílení zavěsila nekompromisně Áďa Mondeková – 5:0. V 17. minutě zafungovala dřívější osvědčená extraligová spolupráce – Saul Pavlíková našla Janču Cholkovou a ta neměla problém uklidit míček do branky – 6:0. V 19. minutě se Saul Pavlíková dočkala i vstřelené branky, když nepohrdla nabídkou od Ádi Mondekové – 7:0. Výraznější zapojení obránkyň do hry demonstrovala spolupráce Terky Reimerové a zakončující kapitánky Míši Bezdíčkové – 8:0.

Poslední třetinu jsme opět udělali drobnou změnu směrem ke druhému zápasu. Vysunutí Terky Reimerové znamenalo naši další branku, když svou nahrávkou nabila volné Evči Stecové – 9:0. V 31. minutě opět zavzpomínaly na staré časy na levé straně Janča Cholková, coby asistující, a Saul Pavlíková, coby zakončující – 10:0. Ani tento stav nás ale neuspokojil a odměnou byla branka vstřelená v poslední minutě, když Evča Stecová využila nabídku od Ádi Mondekové – 11:0.

Po velmi dobrém výkonu jsme si tak připsali nejvyšší výhru v letošní sezóně. V utkání si kromě v pohodě chytající Káji Štamfestové připsaly branku všechny hráčky.

Branky: Pavlíková 2+2, Mondeková 2+2, Čechovská 2+1, Stecová E. 2+0, Cholková 1+1, Reimerová 0+2, Zacpalová 1+0, Bezdíčková 1+0, Horáková 0+1, Stecová M. 0+1

FBC Spartak Bílovec - FBS Olomouc B 1:7 (1:3,0:3,0:1)

Ve stejném rytmu jsme pokračovali i ve druhém zápase proti domácímu výběru. První branku jsme vstřelili ve 4. minutě, když svou typickou akci proměnila Míša Čechovská – 0:1. Chvíli na to jsme hráli oslabení, které jsme ale bez větších problémů přežili. Sotva jsme byli kompletní, došlo k další změně skóre. Janča Cholková pohotově zavěsila – 0:2. A povedenou chvilku podtrhla hned vzápětí, když luxusní nahrávku od Monči Stecové, po které šla sama na branku, proměnila s ledovým klidem kličkou do bekendu – 0:3. V 10. minutě se radovaly i soupeřky, když se jim podařilo dorazit volný míček v našem brankovišti – 1:3. Tento stav svítil na tabuli po první třetině.

Ve druhé třetině jsme si mohli brzy vyzkoušet i hru v početní výhodě. Míša Bezdíčková nahrála Monči Stecové a ta střelou z první trefila přesně – 1:4. Za 18 sekund to bylo už o čtyři branky. Jíťa Zacpalová konečně trefila přesně, když zužitkovala nahrávku od Janči Cholkové – 1:5. Ve 21. minutě jsme dostali druhou možnost zahrát si přesilovku. Ta trvala ale pouhých 11 sekund. Saul Pavlíková nahrála Míši Bezdíčkové a když se před ní otevřel prostor nerozpakovala se a poslala míček do branky – 1:6. Další branka již ve druhé části nepadla.

Závěrečná třetina nabídla festival zahozených šancí. Zbytečně jsme některé situace přehrávali, a tak jsme se radovali pouze jednou, když vybojovaný míček uklidila do branky Terka Reimerová – 1:7.

Branky: Cholková 2+1, Bezdíčková 1+1, Stecová M. 1+1, Zacpalová 1+0, Čechovská 1+0, Reimerová 1+0, Pavlíková 0+1

Sestava: Štamfestová, Bezdíčková, Pavlíková, Stecová M., Horáková (1. zápas), Čechovská, Cholková, Zacpalová, Stecová E., Mondeková, Reimerová

Předposlední turnaj jsme zvládli na jedničku. Zbývá udělat poslední krok. Domácí turnaj odehrajeme v sobotu 27. dubna na sportovní hale SŠP Rooseveltova Olomouc. Soupeřkami nám budou Rožnov a Havířov.