1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00

b_150_100_16777215_00_images_2018-2019_2018_062.jpgV neděli 31. března se odehrálo další kolo 2. ligy žen v Havířově.

Z těžkých utkání, ve kterých jsme se postupně střetli s rezervou FBC Ostrava a Paskovem, jsme vybojovali cenné čtyři body do tabulky.

FBC ČPP Bystroň Group OSTRAVA B - FBS Olomouc B 3:3 (1:1,2:0,0:2)

V prvním zápase nás čekal těžký soupeř, který má ve svém středu množství skvělých hráček. Hned od začátku zápasu to bylo také vidět na hřišti. Soupeřky byly o něco častěji na míčku ale nám se dařilo slušně bránit. První změna ve skóre tak přišla až v 10. minutě, kdy se soupeřky radovaly z vedoucí branky – 1:0. Naštěstí jsme měli nachystanou rychlou odpověď. Na začátku 12. minuty našla přesným výhozem Kája Štamfestová rozběhnutou Janču Cholkovou u mantinelu. Ta potáhla míček po lajně a naservírovala míček před prázdnou branku volné Ádi Mondekové – 1:1. Tímto výsledkem skončila i první třetina.

Druhá třetina měla obdobný obraz jako ta první. Dobře jsme bránili ale v útočné fázi jsme si počínali zbrkle. Těsně po polovině zápasu jsme nedokázali včas vystoupit proti hráčce s míčkem na středu hřiště a výsledkem byla branka, která znamenala vedení Ostravy – 2:1. Stejně jako v té první, padla hned vzápětí další branka. Bohužel tentokrát padla opět do naší branky, když soupeřka zachytila výhoz a sama na středu neměla problém zakončit – 3:1.

V poslední třetině uběhlo 5 minut a my jsme vypadali, že tak nějak čekáme na konec zápasu. Soupeřky nás v tu chvíli na dlouhou dobu zavřely na naší polovině a směrem dopředu jsme prakticky nic neřešili. Přesto jsme se odhodlali k tomu, že se zápasem zkusíme ještě něco udělat. Udělali jsme změnu v sestavě a hned přišla změna. Monča Stecová se dlouho rozmýšlela, jak nejlépe rozehrát standardku, nakonec poslala míček na branku a ten skončil za zády ostravské gólmanky – 3:2. Kontaktní branka nám vlila energii a začali si vytvářet šance. Dvě minuty před koncem jsme se dočkali. Evča Stecová nahrála Monči a ta nekompromisně poslala míček do branky a srovnala tak skóre – 3:3. Další šance zůstaly nevyužity, a tak se body dělily rovným dílem.

Branky: Stecová M. 2+0, Mondeková 1+0, Cholková 0+1, Stecová E. 0+1

PASKOV SAURIANS - FBS Olomouc B 3:8 (1:3,1:3,1:2)

Do druhého zápasu jsme nastoupili ve stejném složení jako jsme končili ten první a cíl byl jasný – vyhrát. K tomu, abychom vyhráli, jsou potřeba branky. V 6. minutě nahodila míček Evča Stecová míček před branku, kde byla volná Áďa Mondeková, která konečně zavzpomínala na své dřívější doby – 0:1. Chvíli na to se ale prosadily soupeřky, kdy jsme nebyly dostatečně důrazní v oslabení a nechali soupeřky dorazit odražený míček – 1:1. V 11. minutě jsme šli ale znovu do vedení. Saul Pavlíková našla rozběhnutou Áďu Mondekovou a ta se nemýlila – 1:2. V poslední minutě o sobě dal brankově vědět i první útok, když Janča Cholková dostala nabito od Jíti Zacpalové a zachovala klidnou hlavu – 1:3.

To, co jsme nechtěli, se stalo ve druhé třetině. Hloupá branka v naší brance dávala zase šanci Paskovu a nechávala ho v zápase – 2:3. Naštěstí Míša Čechovská po nahrávce od Janči Cholkové předvedla své typické sólo mezi soupeřkami a pod padající gólmankou poslala míček do branky – 2:4. Za dvacet sekund se měnilo skóre znovu. Áďa Mondeková tentokrát zužitkovala nahrávku podél mantinelu od Monči Stecové a zkompletovala tak hattrick – 2:5. A silnou chvilku podtrhla Míša Čechovská, která si našla střelu od Jíti Zacpalové a poslala míček pod břevno – 2:6. Tento výsledek svítil na tabuli po druhé třetině.

V té poslední jsme se radovali ještě dvakrát. Nejdříve využila dobrou clonu Evči Stecové Míša Bezdíčková, jejíž střela ze standardky skončila až zády gólmanky – 2:7. Ve 30. minutě rychle rozehrála standardku Janča Cholková a osamocená Jíťa Zacpalová neměla problém – 2:8. Poslední slovo měly ale soupeřky. V oslabení nastřelily míček ze standardky směrem na naši branku a útočnici se podařilo holí změnit směr dráhy tak, že míček skončil v naší brance – 3:8.

Branky: Mondeková 3+0, Cholková 1+2, Zacpalová 1+2, Čechovská 2+0, Bezdíčková 1+0, Pavlíková 0+1, Stecová M. 0+1, Stecová E. 0+1

Sestava: Štamfestová, Bezdíčková, Pavlíková, Cholková, Zacpalová, Čechovská, Stecová E., Mondeková, Stecová M.

Přesto, že jsme měli v den zápasu velké problémy se sestavou, dokázali jsme si připsat velmi cenné 4 body do tabulky a stále tak máme šanci vybojovat první místo. Jak vše dopadne se dozvíme na domácím turnaji 27. dubna. Předtím nás ale ještě čeká 7. dubna turnaj v Bílovci, kde se utkáme se Šumperkem a domácím výběrem.