1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 2.75

b_150_100_16777215_00_images_2018-2019_2018_062.jpgV sobotu 16. března se konal další turnaj 2. ligy žen v nedalekém Prostějově, kde jsme se postupně utkali s domácím výběrem a následně s Opavou.

Domácí tým nám zaslouženě ukončil sérii 35 zápasů bez porážky v řadě.

FBS Olomouc B - SK K2 Prostějov 2:4 (0:1,2:1,0:2)

Soupeřky na nás vlétly a první třetinu nás v podstatě k ničemu nepustily, protože jsme reagovali příliš zbrkle na jejich napadání. Prostějov se tak zaslouženě dostal do vedení. Ve druhé třetině přišel náznak zlepšení, když jsme dokázali získávat spoustu míčků na útočné polovině, ale nic z toho. Skóre se nám podařilo srovnat z ojedinělých akcí, když nejdříve Janča Cholková zavzpomínala na staré časy a z levého křídla vstřelila svou typickou branku z výběhu. Druhou branku, která znamenala srovnání skóre, vstřelila Míša Čechovská po výhozu Káji Štamfestové. Bohužel z našeho platonického tlaku jsme více nevytěžili a do poslední třetiny se šlo za vyrovnaného stavu. V poslední třetině pokračovalo naše trápení. Prostějov se po hezké bekhendové střele dostal do vedení, a to už nepustil. Sice jsme dostali příležitost na srovnání v podobě přesilové hry, ale ta jen dokumentovala náš zmar. V poslední minutě jsme inkasovali ještě jednou a zaslouženě prohráli v poměru 2:4.

Branky: Cholková 1+0, Čechovská 1+0, Štamfestová 0+1

S.K. P.E.M.A. OPAVA - FBS Olomouc B 5:6 (2:1,1:1,2:4)

Ve druhém utkání nás čekala Opava, která v prvním utkání dostala lekci od FBC Ostrava. Ani nízký počet hráček však nezpůsobil naši dominanci. Opava se dostala brzy do vedení. Na první branku jsme našli záhy odpověď, když Janča Cholková po nahrávce Evči Stecové překonala opavskou gólmanku – 1:1. Bohužel jsme Opavu opět nechali odskočit a po první třetině prohrávali 2:1. Ve druhé části navíc vstřelila Opava třetí branku a začínalo to vypadat hodně špatně. Udělali jsme změny v sestavě a výsledkem byla kontaktní branka Ádi Mondekové, kterou našla nahrávkou Ivetka Nováková. I po druhé třetině jsme tak ztráceli jednu branku – 3:2. V poslední třetině jsme předvedli první a bohužel naši jedinou florbalovou akci, kdy sérii nahrávek v pohybu celého útoku zakončila Jíťa Zacpalová – 3:3. Když jsme hned vzápětí po sesterské spolupráci – Monča našla Evču Stecovou – šli poprvé v zápase do vedení, vypadalo to, že bude klid. Ovšem to bylo pouze zdání. Za půlminutu bylo skóre opět srovnané, když Opava využila výhody trestného střílení – 4:4. A když čtyři a půl minuty před koncem vstřelila Opava další branku a šla do vedení, vsadil by na nás v tu chvíli asi málokdo. Logicky jsme si vzali time-out a udělali změny v sestavě. A vyšlo to! Evča Stecová srovnala skóre, když dorazila střelu Janči Cholkové a minutu před koncem Monča Stecová našla úplně volnou Janču Cholkovou a ta zamířila přesně – 6:5.

Branky: Cholková 2+2, Stecová E. 2+1, Stecová M. 0+2, Mondeková 1+0, Zacpalová 1+0, Nováková 0+1

Sestava: Štamfestová, Doubková, Bezdíčková, Nováková, Havlová, Stecová M., Fišerová, Cholková, Čechovská, Mondeková, Zacpalová, Stecová E., Pluskalová, Gerhátová

Další turnaj odehrajeme v neděli 31. března v Havířově, kde nás čekají hráčky FBC Ostrava B a Paskova.