Extraliga žen
1. SC TEMPISH VítkoviceCrazy Girls FBC LiberecFAT PIPE Florbal ChodovFBC ČPP Bystroň Group OstravaFBS OlomoucFbŠ BohemiansFBŠ SLAVIA Fat Pipe PlzeňIvanti Tigers Jižní MěstoK1 Florbal ŽideniceKM automatik FBK JičínPanthers PrahaTatran Střešovice
Web Ceskeho florbalu
Prague 2018
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 2.75

b_150_100_16777215_00_images_2018-2019_2018_049.jpgKategorie starších žákyň pokračovala dalším turnajem, tentokráte v daleké Opavě.

Děvčata FBS Olomouc si v mrazivém sobotním dnu zahrály proti týmům Opavy, Ostravy, Havířova a Přerova. Po dlouhé odmlce, poslední turnaj pod hlavičkou Českého florbalu si zahrály v listopadu bylo znát , že jsou na florbal řádně nažhavené :-)

Již první utkání proti domácí Opavě bylo ve velmi vysokém tempu a holky dokázaly udolat velmi početnou Opavu 8:2. I když výsledek vypadá jednoznačně, tak Opava má svou kvalitu a je nutné říci, že některé hráčky jejich týmu jsme viděli poprvé.

Nabuzeni příjemným výsledkem jsme do dalšího utkání vstoupily s nadšení a touhou zdolat dalšího nepříjemného soupeře a to tým Přerova. utkání bylo velmi vyhrocení a některé zákroky soupeře byly na hraně "života". I tak naše děvčata systematickým přístupem a odpovědným výkonem, přesně dle toho co určily trenéři zdolali Přerov 6:3.

Po dvouzápasové pauze, která vždy úplně nemá pozitivní účinek, především pak na koncentraci hráček,  jsme na pořadu dne měli vrcholové utkání tohoto dne a to proti Ostravě. Tyto utkání jsou vždy přehlídkou florbalových dovedností, tvrdého florbalu a souboje fanoušků :-). Tým Ostravy ač pouze se šesti  hráčkami nám působil velmi nepříjemné komplikace. Obrana občas hořela. Nicméně limitovaná Ostrava, na malý počet doplácela a vždy když se jí podařilo srovnat, tak jsme dali další gól z přečíslení. Utkání mělo opravdu velký náboj a hra byla v poměrně rychlém tempu. Spor mezi diváky vyvolalo neproměněné trestné střílení, které na chvilku přerušilo utkání. Děvčatům z Olomouce se podařilo v závěru vsítit branku a hubený jednogólový náskok udržet i přes výrazný závěrečný tlak.

Závěrečné utkání s týmem Havířova již jen bylo třešinkou na dortu a i již znatelně unavené děvčata odvedla standardní výkon.

FBS Olomouc - S.K. P.E.M.A. OPAVA 8:2

FBS Olomouc - FBC PŘEROV 6:3

FBS Olomouc - FBC OSTRAVA 6:5

FBS Olomouc - Flobal HAVÍŘOV 6:0

 

Zhodnocení: Musím pochválit všechny hráčky za předvedený výkon a nasazení, které mě samotného překvapilo :-). Co mě těší dále, že je vidět výsledky tréninkových jednotek  v určitých oblastech, které v poslední době trénujeme. Pochvala také patří rodičů, kteří umožnují dopravou účast hráček na turnajích a také vidí své ratolesti v akci a tím je nepřímo podporují. Není nic lepšího než když rodič má zájem o to co se jeho dítě na TJ naučilo a může to předvést ve hře. Tohle je nejlepší podpora pro hráčky jako takové.

 

 

CeskyFlorbal

Partneři: