Extraliga žen
1. SC TEMPISH VítkoviceCrazy Girls FBC LiberecFAT PIPE Florbal ChodovFBC ČPP Bystroň Group OstravaFBS OlomoucFbŠ BohemiansFBŠ SLAVIA Fat Pipe PlzeňIvanti Tigers Jižní MěstoK1 Florbal ŽideniceKM automatik FBK JičínPanthers PrahaTatran Střešovice
Web Ceskeho florbalu
Prague 2018
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.67

b_150_100_16777215_00_images_2018-2019_2018_044.jpgTým starších žaček florbalového týmu FBS Olomouc se ve dnech  4. 1.  - 6. 1. 2019 zúčastnil mezinárodního florbalového turnaje Prague Florbal Cup.

 V základní skupině kategorie G04 mu byly nalosovány týmy  FbŠ Bohemians, Bulldogs Brno, SK Florbal Benešov a TJ Znojmo LAUFEN CZ. I druhá skupina kategorie G04 byla velmi těžká, zde byly velmi kvalitní týmy jako,  Black Angels, FAT PIPE Florbal Chodov , 1. SC TEMPISH Vítkovice, FBC Dragons Pink a norský Ostensjo. Děvčata z Olomouce  svoji skupinu vyhrála, když nepoznala porážku. Postupně porazila Brno 2:0, Bohemians 6:1, Znojmo 2:0 a Benešov 4:2. V semifinále narazila na velmi kvalitní tým Black Angels, který skončil ve skupině B na druhém místě a odehrála nejhezčí zápas této kategorie, z našeho pohledu předčasné finále. Pro   děvčata z Olomouce utkání skončilo vítězstvím 3:1 a ty se tak mohly opět po roce těšit na finále. Skrytým přáním dívek a trenérů byl tým Vítkovic, který však překvapivě podlehl týmu FbŠ Bohemians. A tak se opakovalo lonšké finále.  Bohužel  ve finále se starší žačky FBS Olomouc museli sklonit před týmem, který v základní skupině deklasovali. Finálový zápas se týmu FBS Olomouc vůbec nepovedl a prohrál forbalovým výsledkem 1:0,  ale i tak druhé místo je skvělým úspěchem moravského dívčího florbalu a zvláště pak úspěchem výchovy florbalistek v klubu FBS Olomouc. Již po několikáte se klubu FBS Olomouc podařilo dokázat, že při výuce florbalu  jde správným směrem a je jedním z lídrů dívčího florbalu na Moravě a v ČR.  Velké poděkování patří také fanouškům, kteří se vypravili do hlavního města a neúnavnými hlasivkami podporovali tým děvčat.

Mimochodem během tří dnů jsme

Nachodily 31 km po Praze
Odjezdily 11,5 hodiny v dopravních prostředcích
Odehrály 100 minut atraktivních florbalových zápasů

Holky toho měly na závěr plné zuby! Trenéři plné brejle a logistici prázdné nádrže :-)

 

CeskyFlorbal

Partneři: