1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.50

b_150_100_16777215_00_images_2018-2019_2018_028.jpgV sobotu, 10.11.2018 čekal starší žákyně další ze série turnajů jejich kategorie.

Los k nám byl neúprosný, neboť jsme hráli hned první zápas a taktéž turnaj posledním zápasem uzavírali. Navíc byl náš tým oslaben o důležitý článek, jímž je hlavní trenér Martin Pejzl, kterému jsme výkony i výsledky chtěli na dálku udělat radost. Fandil totiž našim hráčkám na EFT ve Švýcarsku.

V prvním zápase jsme se utkali s týmem Havířova. Brzký start utkání nás zastihl v mírné ospalosti a výkon tomu i odpovídal. I když jsme průběžně stále vedli, výsledkový zlom nastal až ve druhé polovině druhého poločasu, kde jsme sérií gólů rozhodli o našem vítězství 6:2.

Ve druhém zápase s týmem Hranic jsme již nastoupili s větším nasazením a odměnou nám bylo poločasové vedení 2:0. Soupeř se ale nevzdal a ihned na začátku druhé půle srovnal slepenými góly. Dokonce šel i do vedení, ale naše vůle neprohrát tento vypjatý, vyrovnaný zápas, byla korunována srovnávací brankou na konci zápasu. Konečný stav tedy zněl 3:3.

Třetí zápas proti Přerovu měl zvýšený náboj vzhledem k nedávné úspěšné družbě s několika hráčkami soupeře při cestě za titulem, tenkrát ještě MLŽ, na Open Game v Brně, které náš tým skvěle doplnily. Tentokrát jako soupeřky šli do vedení a dlouho to vypadalo, že o vítězství ve vyrovnaném utkání s minimem šancí rozhodne jeden gól. Nicméně opět se projevila touha hráček nevzdávat se za nepříznivého stavu a dvěma góly v závěru utkání jsme zápas nakonec ovládli v poměru 2:1.

V závěrečném špílu s domácím týmem Vítkovic se rozhodovalo o vítězi turnaje. Jelikož jsme si však chtěli vyzkoušet i jiné varianty sestavy, nastoupili jsme v pozměněném složení. Poločas vyrovnaného zápasu skončil 0:0 i přes nevyužité trestné střílení domácích. Hráčky si vyzkoušely nestandardní složení sestavy a nezklamaly. Ve druhé půli jsme se vrátili k osvědčené sestavě tohoto turnaje a záhy se ujali vedení 2:0. Ani snížení domácích na 2:1 a závěrečný tlak, nezměnilo nic na radosti našich děvčat z vítězství v zápase a také  v turnaji. Důležitější, než vítězství, však byl pocit, že když nesložíme zbraně a budeme bojovat až do konce zápasu, vždy se dá vyhrát.

Závěrečným pokřikem Meki,Meki…., jsme se o úspěch podělili přes telefon s hlavním koučem a těšíme se na další turnaj. Tentokrát i s ním.

Děkujeme všem rodičům za jejich obětavost, trpělivost a podporu v časově náročném turnaji.

Sestava: Klára Hodulíková, Monika Kvapilová, Joelle Hedvika Palásková, Kateřina Čočková, Tereza Dvořáková, Klára Folková, Jolana Frommerová, Nikola Horáková, Lucie Majerová, Tereza Brančíková, Tereza Hlaviznová, Martina Maderová, Veronika Mrázková, Aneta Rozehnalová a Anna Marie Václavíková