Extraliga žen
1. SC TEMPISH VítkoviceCrazy Girls FBC LiberecFAT PIPE Florbal ChodovFBC ČPP Bystroň Group OstravaFBS OlomoucFbŠ BohemiansFBŠ SLAVIA Fat Pipe PlzeňIvanti Tigers Jižní MěstoK1 Florbal ŽideniceKM automatik FBK JičínPanthers PrahaTatran Střešovice
Web Ceskeho florbalu
Prague 2018
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.50

b_150_100_16777215_00_images_2016-2017_2017_037.jpgSobotní dopoledne patřilo turnaji starších žákyň v nedaleké Libině. Tým starších žákyň FBS Olomouc se zde utkal s domácím týmem Libiny, týmem Krnova a také prestižním týmem Vítkovic.

Tým starších žákyň, složený s části z kmenových hráček a s části mladších žákyň, porazil postupně všechny týmy a dokonce neobdržel žádnou branku! Zalouženě tak skončil na prvním místě a mohl tak nad hlavu zvednou malý pohár pro vítěze.

Komentář trenéra: Přiznám se, že celou sezonu se snažím vždy něco pozitivního vymyslet a napsat, jelikož kvalita turnajů STŽ není úplně dostatečná a pokud se mají děvčata zlepšovat, tak musí hrát těžší zápasy. Z tohoto důvodu jsme přistoupily k tomu, že se v kádru objevilo několik mladších žákyň a zkušené hráčky se budou především realizovat v zápasech s dorostenkami. Neznamená to však, že by kategorii STŽ vynechaly, to není možné ani z našeho hlediska přípustné. Nominace mladších žákyň se nám na tomto turnaji osvědčila a i když pro děvčata to bylo první seznámení s opravdovým velkým florbalem (5+1), tak jejich přístup a nasazení mě osobně překvapilo. Musím všechny pochválit za maximální výkon, kmenové hráčky za perfektně zvládnutou obranu, kdy se soupeři nepodařilo vsítit ani jeden gól, což je samozřejmě nejen zásluha obrany ale také brankářů a celého týmu. Klára Folková, která prvně alternovala na postu obránce se této úlohy zhostila na výbornou. Dorota Ingrová Patricie Kuchyňová a Tereza Brančíková se v útočné fázi také osvědčily, Tereza Hlaviznová předvedla svůj tradiční výborný výkon a tak nezbývá říci, že se nám postupně rodí nový tým, který naváže na tento současný tým. Docela dobře se projevily kmenové hráčky, které nedostávají až tak příležitost v utkáních, kdy je přetlak hráček.

Poděkování patří i rodičům za svoz hráček na utkání a z něj a také za podporu při utkáních.

Výsledky:

FBC Beerboys Libina - FBS Olomouc 0:3
FBS Olomouc – Gymnázium Krnov, p.o. 9:0
1. SC TEMPISH Vítkovice - FBS Olomouc 0:5

CeskyFlorbal

Partneři: