1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.13

b_150_100_16777215_00_images_2019-2020_2019_010.jpgStarší žákyně FBS Olomouc mají za sebou úspěšnou florbalovou sezonu 2018/2019, i když to na začátku ligové sezony v září 2018 nevypadalo nijak lichotivě.

Tým starších žákyň se začal budovat po odchodu zkušených spoluhráček znovu a přes díky velkému tréninkovému úsilí a následným týmovým výkonům to byla jedna z nejúspěšnějších sezon v historii klubu v této kategorii.

Hned v druhém týdnu roku 2019 se tomuto dívčímu týmu podařilo v rámci zimního mezinárodního turnaje Prague Floorbal Cup umístit na skvělém druhém místě, když ve finále dívky podlehly fotbalovým výsledkem 1:0 velmi zkušenému týmu FbŠ Bohemians.

Jarní období se vyznačovalo velkým počtem zápasů, a to především díky naplánovaným turnajům, regionálním výběrům a také Letní dětské olympiádě v Liberci. Děvčata se s velkým zatížením musela vypořádat a postupně zdolávala jednoho soupeře za druhým. Florbalistky z FBS Olomouc tak dovezly 2 stříbrné a jednu bronzovou medaili v kategorii starších žákyň, a když k tomu připočítáme jednu bronzovou z Brna a jednu zlatou z z Ostravy u kategorie mladší žákyň, tak je to za poslední léta nejúspěšnější sezóna v klubu FBS Olomouc

Prvním velkým turnajem byly Výběry ČR, kterého se zúčastnila 4 děvčata z kádru FBS Olomouc. Tento výběr OlaMS kraje skončil na výborném druhém místě, když ve finále podlehl na nájezdy týmu Prahy. Nájezdy vůbec v této sezoně rozhodovaly důležité turnaje, jak se dočtete níže.
Dalším turnajem ve šňůře zápasů bylo neoficiální klubové MČR žákyň ve florbale, kde se náš velmi mladý tým umístil na pátém místě. Ve velmi dobré konkurenci a vysokých vedrech, která koncem května panovala, je i toto úspěch a ze získaných zkušeností se tým poučil a dokázal ještě zapracovat na nedostatcích, které tento turnaj odhalil.

Jedním ze dvou hlavních turnajů na závěr sezóny, byla Letní olympiáda dětí a mládeže v Liberci. Výběr Olomouckého kraje tvořil z 90% tým FBS Olomouc. Jako outsider a jinými podceňovaný tým se probojoval po výborných týmových výkonech do finále, které se odehrávalo před televizními kamerami v liberecké Home Credit aréně. I když naše družstvo ve finále nestačilo na tým Středočeského kraje, tak stříbrné medaile z této olympiády mají obrovskou hodnotu a pro Olomoucký kraj to byla velká reklama na týmový sport. Děvčata ze všech kolektivních sportů Olomouckého kraje skončila nejlépe!

Závěrečným turnajem florbalové sezony 2018/2019 a vlastně prvním turnajem do sezóny nové, je vždy největší mezinárodní florbalový turnaj v Evropě, Prague Games 2019. I zde olomoucký kolektiv provázel týmový duch, kvalitní výkony a vítězná vlna. Postupně se podařilo zdolat týmy ze Švýcarska, Švédska a ČR. V nejhezčím utkání turnaje v kategorii starších žákyň, před nádhernou diváckou kulisou vytvořenou ostatními olomouckými a ostatními moravskými týmy, pak v bitvě o finále s posíleným týmem Chodova děvčata předváděla úžasné nasazení a výkon hodný účasti ve finále, ale opět, stejně jako před několika měsíci, padla až na nájezdy. Dívčí tým starších žákyň FBS Olomouc tak přiváží historické bronzové medaile pro klub.

Nyní děvčata čeká zasloužený oddych a již začátkem srpna 2019 začíná týmové soustředění v Jeseníku a poté nová sezóna, ve které opět proběhne formování nového týmu.
Na závěr se sluší poděkovat všem hráčkám za vzornou reprezentaci klubu, Olomouckého kraje a to zejména: brankářkám Joelle Paláskové, Kláře Hodulíkové, Monice Kvapilové a hráčkám Michaele Zmrzlé, Nikole Pitákové a Tereze Matýskové z Opavy, Lucii Majerové, Kateřině Čočkové, Tereze Brančíkové, Tereze Dvořákové, Kláře Folkové, Veronice Nejedlé, Lence Mrázkové, Nelle Kubalčíkové z Hranic, Martině Maderové, Veronice Mrázkové, Ladě Logrové, Tereze Hlaviznové, Anetě Rozehnalové, Gabriele Vaculové z Přerova, Šárce Zhébalové, Kláře Horčičkové a Sáře Endlicherové .

K těmto úspěchům hráčky přivedl hlavní trenér ženské části Martin Pejzl, asistenti Ondřej Čoček a Jiří Hlavizna, trenér brankářek Radim Hodulík a zdravotnice Karla Pejzlová.
Pokud byste chtěli zkusit florbal, tak určitě neváhejte a zkuste se zúčastnit našich tréninků na začátku září 2019. Vice informací na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo tel. 605120453.