Extraliga žen
1. SC TEMPISH VítkoviceCrazy Girls FBC LiberecFAT PIPE Florbal ChodovFBC ČPP Bystroň Group OstravaFBS OlomoucFbŠ BohemiansFBŠ SLAVIA Fat Pipe PlzeňIvanti Tigers Jižní MěstoK1 Florbal ŽideniceKM automatik FBK JičínPanthers PrahaTatran Střešovice
Web Ceskeho florbalu
Prague 2018
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00

b_150_100_16777215_00_images_2016-2017_2016_162.jpgV neděli 18. 12. čekal tým Tigers poslední turnaj v kalendářním roce 2016.

Celý turnaj probíhal v pohodovém předvánočním duchu, nicméně samotné zápasy na hřišti probíhaly ve vysokém tempu a byly, troufám si říct, divácky velice atraktivní.

Olomoučtí kluci nastoupili do turnaje nejdříve zápasem proti Lipníku a prezentovaná hra byla samá radost. Skóre se zastavilo až na cifře 9:4 pro naše barvy a nutno podotknout, že zcela zaslouženě. V dalším utkání jsme narazili na dosud velice suverénní Uničov. Tigers se ale svého soupeře vůbec nezalekli. Po polovině hry bylo skóre sice o gól lepší pro hráče ve žlutočerných dresech, ale na naší straně se ozývaly hlasy od samotných hráčů, že takhle dobře s tímto týmem ještě nikdy nezahráli. Na klucích byla vidět chuť zabojovat o výhru. A bylo to vidět nejenom na střídačce (skandování a pozitivní podpora od všech), ale také na hřišti, kde jedna hezká akce střídala ještě hezčí akci. Nicméně i kvůli soupeřovu proměnnému trestnému střílení skončila druhá část nerozhodně 3:3 a celkový výsledek 9:10 pro Uničov. Kluci však za tento zápas (i ostatní zápasy) zasloužili obrovskou pochvalu. V dalším utkání jsme narazili na „starší“ tým Přerova – Žraloky. Zápas byl vyrovnaný herně a vlastně i na konci utkání, když pár vteřin před závěrečným hvizdem srovnával tým Žraloků k obrovské radosti domácích na 3:3. Proti Kosatkám, „mladšímu“ týmu Přerova, ale bylo jasné, kdo převezme otěže zápasu. Skóre se navyšovalo, pokyn zněl pak jasně. Místo individuálních akcí zvednout hlavu a víc si nahrávat před zakončením. To se ze začátku zdálo jako těžký výkon, skóre se chvilku zastavilo, ale po pár zkouškách už se dařily nejenom samotné akce, ale i navyšování střeleckých zásahů.

Suma sumárum, mladí a nadějní hráči FBS Olomouc ukázali svůj značný potenciál do budoucna a skončili na krásném 3. místě s bronzovými medailemi pověšenými na krku.

Poděkování patří kromě hráčů, hlavně trenérům (Ondřej Borik, Hynek Halíř, Martina Pejzlová a Daniel Tichý), kteří se týmům přípravek skvěle věnují po sportovní stránce a jejich práce přináší kýžené plody ovoce (viz tento turnaj). Bez jejich aktivního vedení by to opravdu nešlo. Dále patří poděkování za příkladnou spolupráci všem rodičům, kteří pomáhali na tomto turnaji v mnoha různých funkcích – měli jsme 2 skvělé vedoucí na střídačce (Ondřeje Šnevajse a Petra Balnera), fotografku (Evu Šnevajsovou), pak byla také neocenitelná pomoc při navlékání kluků do dresů a do brankářské výstroje (mnoho maminek i tatínků), pomoc se zápisem o utkání a v neposlední řadě se pak ještě paní Boriková nabídla, že se postará o vyprání dresů pro všechny hráče. Nebudu jmenovat další jména, protože bych určitě zapomněl vyjmenovat všechny (to by mi ale bylo líto), ale jen dodám, že si vzájemné pomoci a rodinné pozitivní atmosféry v klubu velmi vážíme.

Na závěr už zbývá klukům popřát bohatého Ježíška a rodičům hezké svátky vánoční. Týmu přípravek do nového roku přeji, aby se našli 2 šikovní vedoucí týmu, kteří by pomáhali mladým trenérům s organizačními věcmi. To trenérům velmi odlehčí a budou se moct po sportovní stránce ještě více zabývat všemi vašimi malými ratolestmi.

 

Výsledky:

FBS Olomouc Tigers - FBC Traweko Lipník 12:3
FBS Olomouc Tigers - FBC ZŠ Uničov Black 
7:7
FBS Olomouc Tigers - FBC Spartak Přerov Žraloci 8:15
FBS Olomouc Tigers - FBC Spartak Přerov Kosatky 5:14

Sestava:

Balner, Borik, Kodytek, Konopka, Mádr, Mach, Pedriali, Silný, Šnevajs, Študent, Tošenovský

CeskyFlorbal

Partneři: