1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.10

b_150_100_16777215_00_images_2018-2019_2018_031.jpgTak trochu hru kočky s myší připomínaly naše zápasy na domácím turnaji mladších žaček.

Navíc, ty kočky byly rovnou tři a my se asi nikdy nedívali na Toma a Jerryho. V této pohádce totiž myšák Jerry kocoura Tomyho pořádně proháněl, což se o nás rozhodně říct nedá. Spíš naopak, byli jsme asi v úplně jiné pohádce, nejspíš o „líném Honzovi“. Zaostávali jsme naprosto ve všem s výjimkou dvou věcí – řečnění a nafukování se.

Ještě před zahájením turnaje se pokazila časomíra, takže jsme museli trochu improvizovat se stopkami. Nicméně už rozcvičení před úvodním zápasem napovědělo, jak se bude celé nedělní odpoledne vyvíjet. I babičky na tribuně byly rychlejší, než děvčata na hřišti. Zato slyšet nás bylo až v Přerově… Mohli bychom hledat výmluvy typu, že nám chyběly 4 hráčky ročníku 2006, ale ruku na srdce, o tom to není. Nemůžeme si hrát na to, že Verča dá 15-20 gólů za turnaj a Kačka s Jolčou vše ubrání. Anička je dlouhodobě zraněná a byl jsem strašně mile překvapený, že neváhala dojet z Prostějova podpořit své spoluhráčky – tomu se říká přístup!

Náš úvodní soupeř – FBC Hranice nevstoupil do zápasu nijak oslnivě, ale i to málo, co předvedl, stačilo k rychlému vedení 5:0. Všechny góly jako přes kopírák, vytočení do forhendové strany a střela. V druhé půli představení Hranic pokračovalo -  0:7 a to Barča ještě min 3-4 střely pochytala a Hranice nastřelily 3x tyčku. Teprve v závěru se nám podařilo snížit na 3:7 a konečný stav 3:8 pro nás byl hodně milosrdný. Díval jsem se po hráčkách, kromě Lucky nebyla ani jedna zpocená…Mimochodem, Lucka M. snad jako jediná odmakala opravdu celý turnaj nadoraz a to i přes své chronické problémy s kotníkem.

Do zápasu s Vítkovicemi jsme vstupovali s nadějí, že se hra po důkladném rozboru a vysvětlení chyb zlepší. Nezlepšila. Ani nemohla. Vítkovice totiž běhaly. Světe div se, u florbalu se běhá!!! Pro polovinu družstva překvapení, jako by na hale přistálo UFO. 0:5, 0:6, 0:7. Trenére, co nám to tu vykládáš, jaké běhání, proč bychom se honily? Však deset to ještě není… Já jsem útočník, proč bych se vracela???

Do druhého poločasu jsme si opět vysvětlili, že bránit se musí, že běhat se taky musí a mimo to i bojovat. Některé hráčky pochopily a začalo se hrát tělo na tělo. Jenomže zatímco trojice obránců plnila pokyny téměř beze zbytku, některým děvčatům je asi zbytečné vykládat, že se musí aspoň občas vracet do obrany a že se brání zepředu a ne zezadu. To jsou návyky, které ale mají získat v elévkách a MLŽ je už mají provádět automaticky. Mimochodem, dva góly přímo z rozehrávky na polovině hřiště mě už fakt rozčílily… Prohra 3:14 byla naprosto zasloužená a sportovně musím uznat, že soupeřky nám daly lekci z moderního florbalu. Rychlost, tvrdost a agresivita na hraně pravidel…

Následovala hodně důrazná rozprava v šatně. Nerad zvyšuji hlas, ale tentokrát to fakt jinak nešlo. Zvlášť, když si některé holčičky místo na pravidelný pozápasový rozbor v klídku odskočí bůhvíkam… nad svým chováním by se měly opravdu alespoň občas zamyslet.

V posledním zápase s favoritem FBC Přerov jsme hráli o čest a snad i chtěli ukázat, že nejsme takoví břídilové. Obrana téměř bezchybná, pokrývali jsme obě střelkyně Přerova, hráli obětavě. Pravdou ale je, že Přerov nás trochu podcenil a tentokrát se zvyšoval hlas na soupeřově lavičce a taky, že se překonávala Barča v bráně. Co ta v tomto zápase chytila, by stačilo na celý turnaj! Konečný výsledek 1:5 byl pro mě milým překvapením a důkazem, že jsme holky přece jen něco naučili.

Vše podstatné jsme si řekli už v šatně a nemá smysl to dál rozebírat. Děvčata mají za úkol do čtvrtka sepsat krátké zamyšlení nad tím, co chtějí ve florbale dokázat, pondělní trénink nám odpadá, v úterý se potkáme na „obchodce“ a ve čtvrtek máme teambuilding (neboli chlapsky – jdeme na pivo, pardon-kofolu), kde si stanovíme cíl pro nejbližší období. Rád bych věřil tomu, že lekce od Vítkovic nás namotivuje absolvovat další tréninky na 100% a ne, jak je naším zvykem, na půl plynu. Chtěl bych poděkovat Terezce H., že mi pomohla zvládnout emoce a vysvětlila holkám v šatně i na lavičce, že takhle to dál nepůjde a pokud chtějí něco hrát, musí i na tréninku makat. Snad to od ní vezmou líp, než od těch dvou – tří chlápků, co jim ničí život a chtějí, aby se zbytečně honily…

Sestava: Barča D., Lucka M., Lucka Z., Aďa V., Amálka C., Nikča Z., Anička G., Kája L., Kika K., Eliška K., Bára S, Táňa S,