Extraliga žen
1. SC TEMPISH VítkoviceCrazy Girls FBC LiberecFAT PIPE Florbal ChodovFBC ČPP Bystroň Group OstravaFBS OlomoucFbŠ BohemiansFBŠ SLAVIA Fat Pipe PlzeňIvanti Tigers Jižní MěstoK1 Florbal ŽideniceKM automatik FBK JičínPanthers PrahaTatran Střešovice
Web Ceskeho florbalu
Prague 2018
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 2.75

b_150_100_16777215_00_images_2018-2019_2018_026.jpgNaše mladé naděje se zúčastnily dalšího kola ligy mladších žaček, tentokrát v Ostravě.

Na turnaji, kde jsme potkali ještě družstva z Přerova - Dračice a Lamice a domácí FBC Ostrava, jsme chtěli především napravit dojem z prvního ligového kola v Libině, které se nám nevyvedlo úplně podle představ.

V úvodním zápase jsme narazili na Dračice z Přerova, brzy se nám povedlo vstřelit branku a v polovině první půle jsme vedli už 4:0. Následně jsme malinko polevili, ale i tak jsme v poklidu vyhráli 11:4. Tento výsledek se v konečném součtu ukázal jako rozhodující, díky němu jsme obsadili druhé místo!

V druhém zápase jsme se utkali s Lamicemi z Přerova. Družstvo Lamic je složené ze zkušených hráček, s kterými se potkáváme na turnajích už od elévek a přesto nás pořád mají čím překvapit. Do zápasu jsme nevstoupili dobře, brzo jsme prohrávali 3:0, naše obrana byla nedůsledná a přestože jsme měli daleko víc šancí, nebyli jsme schopní vstřelit gól. Pomohlo až stažení hry na dva útoky, v nichž jsme ale všechny hráčky víceméně pravidelně střídali. Tím jsme dostali naše starší holky do tempa a zároveň mladší děvčata příliš neutahali. Brzy jsme snížili, ale Přerov nám vždy dokázal odskočit. Za stavu 5:6 jsme už zariskovali a v poslední minutě dostali další 3 branky. Nutno říct, že v tomto zápase nás podržela naše brankářka Bára, kterou jsme si vypůjčili z elévek, aby zaskočila za zraněnou Šárku. Svými zákroky nás dlouho držela nad vodou a dávala naději na srovnání skóre.

Ve třetím zápase jsme se utkali s Ostravou v přímém souboji o druhé místo. Trošku jsme promíchali řady, zdálo se mi, že Adélce by to mohlo svědčit líp v obraně, což se potvrdilo. Naopak Verču jsme posunuli do útoku a dali jí tak více prostoru. Ve třetí minutě jsme vedli 3:0, ale pak se nám nedařilo dát další gól. Ostrava ale v poločase zázračně ožila, rychle srovnala stav a v závěru se dokonce dostala do vedení 6:5. My hráli velice aktivně, ale brankářka Ostravy se překonávala, vychytala snad 10-12 střel. Na obou stranách zvonily tyčky, ale Ostrava byla šťastnější a zvýšila na 7:5. Naše holky ale ukázaly, že mají natrénováno, dokázali jsme srovnat a v závěru, při hře Ostravy bez gólmana jsme v klidu podrželi míč na našich florbalkách a nedovolili soupeřkám vstřelit branku. Remíza nám stačila k zisku druhého místa.

Na turnaji byl vidět velký posun oproti zápasům v Libině. Práce s florbalkou je u většiny děvčat podstatně lepší, zpracování přihrávky už nám nedělá takové problémy. Naopak pořád výrazně zaostáváme v rychlosti a dynamice o fyzičce raději ani nemluvím. Zlepšil se návrat do obrany, i když pořád se zapomínáme a na této činnosti budeme dále intenzivně pracovat.

Sestava: Barča Dušková, Verča Mrázková, Kája Ludínová, Katka Čočková, Áďa Velenová, Nikča Zezulová, Anička Grofková, Lucka „Křeček“ Zaoralová, Kika Kůrková a Terka Opletalová

CeskyFlorbal

Partneři: