1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 2.75

b_150_100_16777215_00_images_2018-2019_2018_026.jpgNaše mladé naděje se zúčastnily dalšího kola ligy mladších žaček, tentokrát v Ostravě.

Na turnaji, kde jsme potkali ještě družstva z Přerova - Dračice a Lamice a domácí FBC Ostrava, jsme chtěli především napravit dojem z prvního ligového kola v Libině, které se nám nevyvedlo úplně podle představ.

V úvodním zápase jsme narazili na Dračice z Přerova, brzy se nám povedlo vstřelit branku a v polovině první půle jsme vedli už 4:0. Následně jsme malinko polevili, ale i tak jsme v poklidu vyhráli 11:4. Tento výsledek se v konečném součtu ukázal jako rozhodující, díky němu jsme obsadili druhé místo!

V druhém zápase jsme se utkali s Lamicemi z Přerova. Družstvo Lamic je složené ze zkušených hráček, s kterými se potkáváme na turnajích už od elévek a přesto nás pořád mají čím překvapit. Do zápasu jsme nevstoupili dobře, brzo jsme prohrávali 3:0, naše obrana byla nedůsledná a přestože jsme měli daleko víc šancí, nebyli jsme schopní vstřelit gól. Pomohlo až stažení hry na dva útoky, v nichž jsme ale všechny hráčky víceméně pravidelně střídali. Tím jsme dostali naše starší holky do tempa a zároveň mladší děvčata příliš neutahali. Brzy jsme snížili, ale Přerov nám vždy dokázal odskočit. Za stavu 5:6 jsme už zariskovali a v poslední minutě dostali další 3 branky. Nutno říct, že v tomto zápase nás podržela naše brankářka Bára, kterou jsme si vypůjčili z elévek, aby zaskočila za zraněnou Šárku. Svými zákroky nás dlouho držela nad vodou a dávala naději na srovnání skóre.

Ve třetím zápase jsme se utkali s Ostravou v přímém souboji o druhé místo. Trošku jsme promíchali řady, zdálo se mi, že Adélce by to mohlo svědčit líp v obraně, což se potvrdilo. Naopak Verču jsme posunuli do útoku a dali jí tak více prostoru. Ve třetí minutě jsme vedli 3:0, ale pak se nám nedařilo dát další gól. Ostrava ale v poločase zázračně ožila, rychle srovnala stav a v závěru se dokonce dostala do vedení 6:5. My hráli velice aktivně, ale brankářka Ostravy se překonávala, vychytala snad 10-12 střel. Na obou stranách zvonily tyčky, ale Ostrava byla šťastnější a zvýšila na 7:5. Naše holky ale ukázaly, že mají natrénováno, dokázali jsme srovnat a v závěru, při hře Ostravy bez gólmana jsme v klidu podrželi míč na našich florbalkách a nedovolili soupeřkám vstřelit branku. Remíza nám stačila k zisku druhého místa.

Na turnaji byl vidět velký posun oproti zápasům v Libině. Práce s florbalkou je u většiny děvčat podstatně lepší, zpracování přihrávky už nám nedělá takové problémy. Naopak pořád výrazně zaostáváme v rychlosti a dynamice o fyzičce raději ani nemluvím. Zlepšil se návrat do obrany, i když pořád se zapomínáme a na této činnosti budeme dále intenzivně pracovat.

Sestava: Barča Dušková, Verča Mrázková, Kája Ludínová, Katka Čočková, Áďa Velenová, Nikča Zezulová, Anička Grofková, Lucka „Křeček“ Zaoralová, Kika Kůrková a Terka Opletalová