1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.06

b_150_100_16777215_00_images_2018-2019_2018_001.jpgZávěr sezony 2017-208 patřil v kategorii MLŽ turnajům kategorie OPEN, na kterých již tradičně pomýšlíme na stupně nejvyšší.

S vědomím vyšší konkurence ženstvo posílilo jak třemi hráčkami Přerova, tak rozšířeným realizačním týmem, který ve složení šéftrenér ženské sekce, kondiční trenér, nutriční terapeut a mentální kouč měl zajistit bezproblémový průběh operace Hummel. Silně obsazená skupina s mládežnickými celky extraligy Tatranem, Ivanti Tigers a nepříjemnými soupeři z Brna a Znojma slibovala náročné prověření vlastních sil. Jak nám v poslední době los přeje, první zápas byl ve čtvrtek s týmem Ivanti. Po deset minut trvajícím trápení se střelbou jsme konečně propálili brankáře a po první půli odcházeli do šaten se smíšenými pocity. Zde se však naplno projevila síla realizačního týmu a po návratu na hřiště jsme góly, které nasázel náš internacionální útok Lutín, Olomouc, Přerov v dvouminutových intervalech ovládli zápas, i když po uspokojení na konci druhé půle soupeř zkorigoval, takže nakonec 5:1.

Velkou zásluhu na výsledku měla bezchybná obrana a výtečný výkon gólmanů.

Po absolvování zásady, že kdo brzo spí, vyhrává, nás v pátek čekal náročný hrací den se třemi zápasy. Tentokrát holky na nic nečekaly a góly se začaly sypat již po půlminutě hry. Slepenými góly ve 4.minutě a uklidněním v 10.minutě se zdálo, že tým nic nerozhodí. Bohužel jsme inkasovali hloupý gól do šatny. Ve druhé půli jsme hráli na jistotu a s vědomím, že máme dva zápasy před sebou, takže znovu oblíbené skóre 5:1

Po výborném obědě U divé Báry nás čekal další extraligový potěr, Tatran Střešovice. Zřejmě vysoká gramáž kuřecího stejku způsobila poněkud hubenější výsledek, a po velkém trápení, ale s čistým kontem, jsme zvítězili 2:0.

Tento výsledek se holkám zalíbil, a další soupeř, spojený tým Aligators Šitbořice Sokolnice,

prohrával v šesté minutě o dva góly po bratrském dělení čtyřech útočníků v rámci kanadského bodování. Bohužel jme si neodpustili kiks na závěr a po kontaktním gólu v 29.minutě následovala minuta strachu o vítězství. 2:1 nebyl výsledek nic moc a vzbuzoval obavy do play-off, i když jsme svou skupinu vyhráli a postupovali tak z první pozice.

Sobota nás zastihla v pohodě, první zápas s týmem Židenic začínal až v 11.00. Opožděný budíček nezanechal kupodivu žádné stopy a od první minuty šel po minutě gól za gólem až

do stavu 7:0. O skóre se podělily tentokrát oba útoky. Po tomto uklidnění nastala lenivá fáze, nicméně jsme přidali dva góly soupeři do šatny a v dobré náladě odcházeli do kabin.

Zde však trenér nespustil obvyklé hromobití, a po nástupu do druhé půle nás soupeř probudil gólem nazvaným „po příchodu ze šatny“. Tentýž trenér se zdravě na., promíchal útoky a místo málo hladových obvykle spolehlivých útočníků to začali sázet benjamínci, a hned třikrát za sebou. S hokejovým výsledkem 11:2 jsme začali vyhlížet kousavý tým Black Angels. Po obědě následoval mírný šlofíček v parku a 17.00 to začalo. Ke spolehlivým blondýnám z prvního útoku se přidala i jedna obránkyně a po nervy drásajících posledních pěti minutách, kdy jsme při vlastním oslabení inkasovali vyrovnávací gól, nás do finále posunula z trestné lavice odpočinutá útočnice. Vyzkoušeli jsme si i trik s time-outem a s po-

šramoceným sebevědomím ( za Angels hrály samé 2006) odcházíme relaxovat před nedělním finále.

V něm nás očekával suverén druhé kvalifikační skupiny tým Hranic. S obavami jsme vyhlíželi hlavně čas utkání, hráčky Olomouce jsou ospalým výkonem v ranních utkáních proslulé.

Soustředěný výkon zejména obranných řad zajistil bezgólový výsledek až do 13.minuty, kdy jsme poprvé inkasovali. Na tento průběh zápasu jsme nebyli zvyklí, vždy jsme skóre otevírali my a hráčky mírně zkameněly, a přesně po minutě přišel druhý gól. Z depky nás probrala kontaktní branka a hurá do šatny. Hromy a blesky létaly na všechny strany, a tak odpovědná hra nedovolila soupeři nic přidat, dokonce i přesilovku jsme hráli, nicméně naprázdno. Po pěti minutách nahoru a dolů se blýskl útočník bez nervů z vlastních řad a máme znovu drama. Po dvou minutách se ujímáme vedení, ale krátké sebeuspokojení vede k vyrovnávací brance soupeře, který se znovu vrací do hry. Ve 39.minutě však naše zarputilost slaví úspěch

a důraz před brankou nám zajišťuje vedení 4:3. No, nebudu zdržovat, soupeř si zahrál i power-play, ale vítězství bylo naše!

Gejzíry radosti i slz na obou stranách, obrovský pohár, medaile i šampus s medvídky, nadšení rodiče, kteří chvílemi přeřvali i hranické fandy, vědomí nových kamarádství s hráčkami Přerova, které nám velkou měrou pomohly vybojovat tento úspěch, uzavřely krásný příběh OPEN Games Brno Kids 2018 v kategorii mladších žákyň. Navíc nás hřálo vědomí, že jsme snad neudělali ostudu našim vzorům, které slavily vítězství ve stejné kategorii loni.

Velký hold gólmanům, obdrželi jsme nejméně branek v celém turnaji, stejně jako bezchybné obraně, a útočníkům, kteří ve vypjatých okamžicích skórovali jakoby bez nervů. A hlavně

úžasnému týmovému duchu, který zakládá velké naděje do budoucna. A trenérovi, který z posledních sil před zaslouženou dovolenou byl ochoten strávit dlouhý víkend s poněkud

živějším ženstvem.

Sestava: Čočková Kateřina, Frommerová Jolana, Hlaviznová Tereza, Hodulíková Klára(G), Horáková Nikol, Kvapilová Monika (G), Kytlicová Anna, Mrázková Lenka, Mrázková Veronika,

Stoklásková Kateřina, Vaculová Gabriela, Václavíková Anna, Zaoralová Lucie, Lucie Majerová

P.S.

Protože správné družby není nikdy dost, po dohodě tentokrát v dresu FBC Hranice se

zúčastnilo šestičlenné komando i Prague Games v kategorii G14. Na úvod jak jinak,  Ivanti Tigers a remíza, ale poté jsme společně přešli přes Zürich Dolphins a veleslavné barbíny ze švédského Pixbo jako druzí do play off A. Jaká škoda remízy v prvním zápase, první mač play off A se Švédkami z Bro IK v čase 21.00 jsme vyhráli, ale následující den nás porazil pozdější finalista ze švédského Landvetter IBK Wings. Únava a tři góly jako přes kopírák nás vrátily do reality a všichni víme, na čem zapracovat v následující sezóně!