1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 2.75

b_150_100_16777215_00_images_2017-2018_2017_238.jpgV neděli 15.4.2018 se mladší žákyně FBS Olomouc vypravily na svůj závěrečný turnaj sezony do městat tatrovek – Kopřivnice.

Na turnaji je čekalY týmy domácí Kopřivnice, Havířova a Hranic. Cíl turnaje byl jasný, již konečně porazit v sezoně neporazitelný tým Havířova, který po celou dobu válcoval týmy velkým brankovým rozdílem.

Hned v prvním utkání jsme tedy narazili na papírově nejsilnější a v sezoně zatím neporazitelný tým Havířova. Před utkáním dostaly hráčky přesné pokyny, jak postupovat proti tomuto velmi silnému soupeři. Chuť konečně vyhrát s tímto týmem byla veliká a „nabuzení“ hráček opravdu na maximální úrovni.  Parádně se nám povedl vstup do utkání , kdy jsem po dvou minutách vedli 2:0 a Havířov zažíval v sezoně nepoznanou situaci. Velmi nebezpečné ataky toho týmu se nám dařilo odrážet, nicméně dvě střely stačily na vyrovnání. Těsně před koncem první poloviny jse šli opět do vedení. Tato velmi důležitá branka nám opět dala naději, že by to konečně mohlo vyjít a dle mého názoru zlomila tento jinak doposud neporazitelný tým. Hned na začátku druhé poloviny zápasu jsme šli do dvougolového trháky a hráčky na hřišti nechávali vše. Blokovali střely, chodily do osobních soubojů a hlavně střílely. Postupně tým Havířova doslova rezignoval a my vyhráli 7:2! Radost děvčat neznala mezí. Splnil se jim sen, o kterém na začátku letošní sezony nikdo neuvažoval :-)

Druhé naše utkání turnaje, hrající se ihned po tom prvním, však mělo úplně jiný obraz. Úplně se nám nepovedl vstup do utkání a než jsme staličili vysvětlit systém hry Hranic, prohrávali jsme 0:3. Ještě do donce poloviny se nám sice podařilo snížit, ale rozdíl ve prospěch týmu Hranic zůstával. O přestávce jsme si důrazně vysvětlili, že utkání se samo nevyhraje a že je v našich silách s tím ještě něco udělat. Hráčky v druhé polovině konečně začali běhat a výsledek utkání se pomaličku začal naklánět na naši stranu. V poslední minutě byl rozdíl jedné branky a i přes velkou snahu se nám nepodařilo utkání alespoň zremizovat. Konečný výsledek zní 8:6 pro Hranice.

V závěrečném utkání proti domácí Kopřivnici se děvčata opět předvedla v herní pohodě. Pro některé toto utkání mělo slavnostní nádech, jelikož to byl pro ně závěrečný zápas ve formátu 3+1. Příští sezonu je čekají již starší žákyně. Ale zpět k utkání. Domácí hráčky Kopřivnice byly hnány za zvuku bubnů neustále do útoku a především jejich hra tělem nám činila velké problémy. Střety byly až někdy zbytečně vyhrocené. Děvčatům se však podařilo mít výsledek zápasu pod kontrolou a vyhrát sice rozdílem jediné branky 5:4, nicméně trenéři byli rádi za to, že se opravdu nikdo nezranil.

Závěrečné utkání turnaje mezi Hranicemi a Havířovem pak přineslo velkou napínavou šou, kdy ještě 10 sekund před koncem utkání jsme byli vítězové turnaje, nicméně týmu Hranice se podařilo těsně před koncem utkání srovnat a náš tým, tak odunout ke stříbrné pozici.

Komentář trenéra:

Závěrečný turnaj sezony v mladších žákyních potvrdil vzestupný herní trend od poloviny sezony. Jsem velmi rád, že již většině děvčat „docvaclo“, co se na hřišti vlastně děje a že začínají florbalově myslet. Chtěl bych poděkovat všem hráčkám za nasazení s jakým k závěrečnému turnaji nastoupily a že si utkání řádně užívaly. Je také potřeba říci, že i prohry  a slzy patří ke sportu a především ty hráče posunují.  Pro některé to byl jejich poslední soutěžní zápas za tuto věkovou kategorii a příští rok nastoupí již za kategorii STŽ, do které si odnášejí nezapomenutelné žážitky a také nabyté florbalobvé zkušenosti.
Musím pochválit trojku elévek, které si poradily se staršími spoluhráčkami a rozhodně nebyly jen do počtu. Pochvala samozřejmě patří také brankářkám.  Závěrečné hodnocení sezony bude v samostatné zprávě. Chtěl bych také poděkovat rodičům, za to že umožnují hráčkám florbalově růst a že svými hlasivkami podporují náš tým. Nyní nás čeká příprava na druhý vrchol sezony a to brněnský turnaj OPEN GAME, který se hraje pětkovým systémem. Máme více jak dva měsíce, abychom se pořádně připravily a ukázali, že na turnaji s námi musí počítat :-)

Sestava:

Hodulíková K. (G), Kvapilová Monika (G), Hlaviznová Tereza(C), Majerová Lucie, Václavíková Anna, Čočková Kateřina, Horáková Nikol, Ludínová Karolína, Bělohlávková Elen, Zaoralová Lucie, Velenová Adéla.