1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00

b_150_100_16777215_00_images_2019-2020_2019_033.JPGDěvčata ročníků 2008 a 2009 se první lednový víkend zúčastnila jednoho z největších zimních turnajů na světě - Prague Floorball Cup.

Pro všechny to byla velká zimní premiéra, i když některé z holek už byly trošku ostřílené z letních turnajů, v Praze hrály všechny poprvé. Abychom děvčata alespoň trochu připravili, jeli jsme do Prahy už ve čtvrtek a využili toho, že naše zkušenější kolegyně dorostenky si dohodly přípravné utkání s Black Angels Praha a zahráli jsme si přátelák s žačkami stejného týmu.


V pátek jsme vyrazili do „velké“ Prahy, nejdříve podpořit starší žákyně v bojích s Bulldogs Brno a starší žáky s Olympem a pak spěchali na Václavák. Tady jsme si v rychlosti prohlédli Václava na koni, budovu muzea a rychle do největšího hračkářství, kde jsme měli asi hodinu, abychom stihli zápas starších žákyň s Bohemians.


V sobotu to konečně vypuklo i pro nás. V obrovské hale byla přichystaná tři hřiště a mísilo se zde přibližně 400 hráčů a hráček, všude strašný šrumec, rachot a zmatek. Holky stály s otevřenými pusami, tohle v životě nezažily. To se trochu odrazilo v úvodním zápase, kdy jsme nakonec ubojovali těsnou výhru 6:5 s Mostem. Nervozita nás dokonale semlela v zápase s Chodovem, kdy jsme sice vedli 2:0, ale nakonec prohráli 2:6. Nejhorší výkon jsme podali s Židenicemi, prohra 2:10 po zoufale odevzdaném a ustrašeném výkonu dokonale zvedla ze židle trenéry a trocha křiku s důrazným monologem zabraly. Den jsme zakončili výhrou 13:1 s německým Lipskem.


V neděli jsme nechali nervozitu a strach před halou a rozdrtili Mladou Boleslav – Dobrovice 8:2. V nejhezčím, závěrečném zápase podaly holky nejlepší výkon svého života, nevypustily jediný souboj a doslova vydřely remízu 4:4 s Black Angels. Ta nám stačila ke krásnému třetímu místu a obrovské radosti.
S medailemi na krku, krásným diplomem a pohárem jsme po cestě na vlak na mobilech sledovali naše starší kamarádky, které bojovaly ve finále svých kategorií. Strašnou radost nám udělaly dorostenky, které až v nájezdech porazily Brno a když starší žačky rozdrtily Bohemians, spustila se vlna nadšení naplno. Olomoucké florbalistky se tak staly nejúspěšnějším klubem na PFC, s bilancí dvě zlaté a jedna bronzová medaile!


Velký dík patří všem rodičů, kamarádům, vedení FBS a všem, kteří nás na turnaji podporovali.


Sestava: Sabča Přibíková, Bára Dušková, Lucka Krčková, Lucka Zaoralová, Sofča Zaoralová, Terka Kůrková, Anyz Haltufová, Elča Darková, Táňa Stýblová, Marťa Alková, Naty Kratochvílová, Kačka Koutná, Terka Opletalová, Janča Fišerová.