1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.88

b_150_100_16777215_00_images_2019-2020_2019_009.jpgMladší žákyně FBS se každoročně účastní prestižních letních turnajů a dlouhodobě na nich prokazují, že náš klub patří ve výchově florbalistek ke špičce v republice.

Ihned po skončení ligové sezony jsme zamířili na Ostrava cup a dokonce jsme využili možnost přihlásit do turnaje dvě družstva. Do jednoho družstva jsme zařadili převážně začínající hráčky a starší elévky a děvčata překvapila nejen nás… Pod vedením Jirky Hlavizny se holky dokázaly probojovat až do čtvrtfinále, kde bohužel svedly „sestrovražedný boj“ s našimi zkušenějšími MLŽ, které klubový souboj vyhrály, stejně jako celý turnaj.

Naše „zkušenější“ holky se bez větších problémů dostaly až do finále a se skóre v play off 26:0 naprosto ovládly celý turnaj. Nechce se tomu ani věřit, ale bylo to už posedmé v řadě…

Turnajové statistiky zcela ovládla Verča Mrázková s 19 body za 17 gólů a 2 asistence, na třetím místě se umístila Lucka Majerová se 7 góly a 8 asistencemi a nejlepší nahrávačkou byla Anička Ševčíková s 9 asistencemi, ke kterým přidala 4góly!

Sestava vítězného týmu: Kika Čechová, Verča Mrázková, Anička Ševčíková, Lada Logrová, Leňa Mrázková, Lucka Zaoralová, Terka Oplatalová, Táňa Stýblová, Kačka Čočková, Jolča Frommerová, Kája Ludínová a Lucka Majerová.

Sestava čtvrtfinalisty: S.Přibíková, B.Dušková, A.Coufalová, A.Haltufová, J.Fišerová, A.Grofková, M.Králová, N.Kratochvílová, L.Krčková, E.Kubíková, K.Kurková, B.Skyvová, A.Velenová, N.Zezulová

 

Třetí červnový víkend se značně obměněné družstvo MLŽ vydalo na Hummel Brno Open Game. Od tohoto obrovského turnaje jsme neočekávali žádný výraznější úspěch (přestože jsme ho loni vyhráli), chyběly nám totiž tři klíčové hráčky Verča Mrázková s Luckou Majerovou, které byly nominované na Olympiádu dětí a mládeže, Jolča Frommerová, která se těsně před turnajem zranila a taky gólmanka Barča, kterou postihla nepříjemná nemoc. Ve vítězném družstvu z Ostravy tak nezůstal kámen na kameni a museli jsme ho doplnit mladičkými elévkami a hráčkami, které si nominaci zasloužily výkony v Ostravě a poctivou prací v celém roce.

Do turnaje jsme vstoupili vítězstvím na Tatranem Střešovice 8:0, ale následoval rychlý návrat na zem po porážce od pozdějšího vítěze turnaje Black Angels 0:8. V pátek jsme nejdříve vydřeli vítězství 4:1 s Bulldogs Brno a druhé místo ve skupině potvrdili v úmorném vedru výhrou nad Ivanti Tigers Praha 5:1.

Do vyřazovacích bojů jsme si nedávali žádné velké cíle, šli jsme od zápasu k zápasu. Čtvrtfinále bylo mimořádně těžké, velké vedro ubíralo síly, ale s Židenicemi jsme i přes obrovský závěrečný tlak soupeře uhráli vítězství 3:1. Holky si sáhly skoro na dno, dohrávaly s křečemi v břiše i ve svalech…

V semifinále jsme narazili na Českou Lípu. Zápas i soupeř to byl velmi zvláštní. Jejich hra byla postavená na třech hráčkách, jejichž tělesné parametry odpovídaly dané kategorii jen velmi, ale opravdu velmi přibližně. Většina našich holek měla své hlavy zhruba na úrovni jejich loktů a váhově jsme se nemohli rovnat ani ve snu... Po celých 40minut (ano, semifinále se hrálo na 2x20min, oproti např. lize elévek, která je na 2x10…) jsme byli lepší, snažili se hrát kombinačně, ale soupeřkám se na naše góly vždy povedlo odpovědět z rychlého protiútoku. Navíc jsme museli z obavy o zdraví našich elévek stáhnout hru jen na dva útoky a tak v závěru naší první lajně, která odehrála přibližně 25min, došly síly a soupeř srovnal dvě minuty před koncem. O postupujícím do finále tak rozhodly nájezdy, které naše totálně vyčerpané holky nezvládly. Domů si tak vezeme medaile a pohár za krásné třetí místo, které je pro naše mladičké družstvo obrovskou motivací do další florbalové práce.

Nejlepší hráčkou turnaje byla pořadateli z našeho družstva vyhlášená Katka Čočková, Anička Ševčíková se umístila dle oficiálních statistik turnaje na 15.místě s 5 body a 3 asistencemi, Lada Logrová byla 20. a Lucka Zaoralová 21!

Zároveň jsou mladší žačky nejúspěšnějším družstvem FBS, dvě medaile ze dvou prestižních turnajů se žádnému jinému družstvu FBS nepodařilo získat.

Sestava na Open Game: Sabča Přibíková, Kika Čechová, Katka Čočková, Nikča Zezulová, Aďa Velenová, Kája Ludínová, Lucinka Krčková, Natálka Kratochvílová, Kika Kůrková, Lucka Zaoralová, Terka Opletalová, Táňa Stýblová, Anička Ševčíková, Lada Logrová a Leňa Mrázková. Trenéři O.Čoček a J.Hlavizna, vedoucí družstva L.Opletalová.

Slovo trenérů: Chtěli bychom poděkovat všem holkám za přístup k zápasům i vzorné chování ve volném čase, za to, že jsme nemuseli řešit žádný problém, nikoho okřikovat a s nikým se zlobit. A samozřejmě za reprezentaci našeho klubu! Přítomným rodičům, přátelům, hráčkám z A týmu žen a našemu šéftrenérovi děkujeme za podporu, hodně nám pomohla! Mladším děvčatům přejeme pěkné prázdniny a těšíme se na soustředění v Jeseníku. Se staršími holkami se potkáme ještě na trénincích a zápasech na největším turnaji v ČR – Prague Games v červenci… A prosíme, zkuste i o prázdninách vzít do ruky florbalku a trochu si pohrát s míčkem…

PS: Za Black Angels zářila ani ne třináctiletá Nikola Skoková, která byla suverénně nejlepší útočnicí turnaje a udivovala všechny svojí rychlostí, technikou a florbalovým myšlením. A teď to hlavní, přestože bydlí v Českých Budějovicích, dojíždí na tréninky do Prahy!!! 140km, 1,5h, třikrát týdně – to vše z lásky k florbalu a vůle něco dokázat. Až se vám nebude chtít na trénink a budete hledat výmluvy, zkuste si na ni vzpomenout…