Extraliga žen
1. SC TEMPISH VítkoviceCrazy Girls FBC LiberecFAT PIPE Florbal ChodovFBC ČPP Bystroň Group OstravaFBS OlomoucFbŠ BohemiansFBŠ SLAVIA Fat Pipe PlzeňIvanti Tigers Jižní MěstoK1 Florbal ŽideniceKM automatik FBK JičínPanthers PrahaTatran Střešovice
Web Ceskeho florbalu
Prague 2018
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.00

b_150_100_16777215_00_images_2018-2019_2018_054.jpgDružstvo mladších žákyň doplněné o 3 děvčata ročníku 2005 se zúčastnilo přípravného turnaje v Tovačově.

Naše družstvo bylo jediné dívčí, jinak se turnaje účastnila pouze čistě chlapecká družstva (ročníků 2005, 06 a 07) z Tovačova, Zlína a Bílé Lhoty.

V prvním zápase jsme narazili na chlapce ze Zlína. Pro více jak polovinu našich děvčat to byl vůbec první ostrý zápas v pětkovém florbale, k tomu proti chlapcům. Bylo znát, že jsou z rychlosti a dynamiky chlapeckého florbalu trochu vykolejené. Tempo hry bylo minimálně dvojnásobné, než na jaké jsou holky zvyklé v běžné soutěži. Po pár minutách se trenérům podařilo přesvědčit holky k rozkmitání nožiček na potřebnou úroveň a hra se nejen vyrovnala, ale díky lepší technice a práci s holí jsme získali převahu a nakonec se nám podařilo vsítit vítěznou branku. FBS Olomouc: Zlín3:2.

Ve druhém zápase jsme narazili na domácí A tým Tovačova. Nutno podotknout, že toto družstvo bylo tvořené výhradně „profesionálními“ hokejisty HC Zubr Přerov a to bylo i při nejlepší vůli nad síly našich děvčat. Zejména hráčky ročníku 2007 nemohly stíhat rychlost, jakou se na nás valil jeden útok za druhým. Musím pochválit obě obranné dvojice a zejména brankářku, jak s přehledem kazili snahu domácích „hokejek“ o vstřelení branky. Nasazení chlapců vyburcovalo naše holky k maximálnímu úsilí a hrál se krásný moderní rychlý a tvrdý florbal. I přes prohru 1:4 říkám: víc takových zápasů!

Ve třetím zápase jsme narazili na Tovačov B. Především kombinační hrou a snahou o co nejrychlejší odehrání míčku z holí jsme zvítězili 3:2.

V posledním utkání s Bílou Lhotou se už projevila únava obou družstev. Přehrávali jsme kluky zejména rychlou kombinací naší první lajny, ale do šancí se dostávaly všechny útočné řady. Ale i přes to, že i kluci z Bílé Lhoty už byli unavení, přistupovali k našim útočnicím podstatně rychleji, než kterékoliv dívčí družstvo z naší ligy MLŽ, takže na zpracování míčku a střelu bylo jen minimum času. Jakékoliv zaváhání, pohyb navíc, znamenalo ztrátu míčku a protiútok. Výhra 3:2 nám zabezpečila 2.místo na chlapeckém turnaji!

Hodnocení trenérů: Po úvodním šoku z rychlosti soupeřů jsme dokázali zabrat a srovnat s kluky hru. Technicky, zejména první řada, jsme kluky mírně převyšovali. Kombinační hra, pokud dokážeme zpracovat míček z nahrávky, nám umožňuje eliminovat fyzickou převahu soupeřů. Turnaj přesně splnil to, co jsme od něho očekávali – ukázat holkám, že na půl plynu se nedá hrát. Jen s plným nasazením nejen v zápasech, ale zejména na trénincích se můžeme zdokonalovat a učit. Děvčata ročníku 07 a nové hráčky si vyzkoušely hru v pětkovém florbale a zkušenější hráčky se opět přesvědčily, že každá klička, každý driblink navíc se rovná ztrátě míčku. Obrana si vyzkoušela, že pokud nestíhám nohama, musím zapojit hlavu!

Závěrem bych chtěl poděkovat organizátorům z Tovačova za odvahu pozvat na chlapecký turnaj čistě dívčí družstvo, pokud bude možnost, rádi se zúčastníme dalších ročníků tohoto turnaje!

Sestava:

brankář: Kvapilová

Obrany: Čočková - Kůrková, Logrová – Ludínová

Útoky: Ševčíková – Hlaviznová – Mrázková, Horáková - Zezulová – Grofková, Coufalová - Králová

CeskyFlorbal

Partneři: