1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.00

b_150_100_16777215_00_images_2018-2019_2018_054.jpgDružstvo mladších žákyň doplněné o 3 děvčata ročníku 2005 se zúčastnilo přípravného turnaje v Tovačově.

Naše družstvo bylo jediné dívčí, jinak se turnaje účastnila pouze čistě chlapecká družstva (ročníků 2005, 06 a 07) z Tovačova, Zlína a Bílé Lhoty.

V prvním zápase jsme narazili na chlapce ze Zlína. Pro více jak polovinu našich děvčat to byl vůbec první ostrý zápas v pětkovém florbale, k tomu proti chlapcům. Bylo znát, že jsou z rychlosti a dynamiky chlapeckého florbalu trochu vykolejené. Tempo hry bylo minimálně dvojnásobné, než na jaké jsou holky zvyklé v běžné soutěži. Po pár minutách se trenérům podařilo přesvědčit holky k rozkmitání nožiček na potřebnou úroveň a hra se nejen vyrovnala, ale díky lepší technice a práci s holí jsme získali převahu a nakonec se nám podařilo vsítit vítěznou branku. FBS Olomouc: Zlín3:2.

Ve druhém zápase jsme narazili na domácí A tým Tovačova. Nutno podotknout, že toto družstvo bylo tvořené výhradně „profesionálními“ hokejisty HC Zubr Přerov a to bylo i při nejlepší vůli nad síly našich děvčat. Zejména hráčky ročníku 2007 nemohly stíhat rychlost, jakou se na nás valil jeden útok za druhým. Musím pochválit obě obranné dvojice a zejména brankářku, jak s přehledem kazili snahu domácích „hokejek“ o vstřelení branky. Nasazení chlapců vyburcovalo naše holky k maximálnímu úsilí a hrál se krásný moderní rychlý a tvrdý florbal. I přes prohru 1:4 říkám: víc takových zápasů!

Ve třetím zápase jsme narazili na Tovačov B. Především kombinační hrou a snahou o co nejrychlejší odehrání míčku z holí jsme zvítězili 3:2.

V posledním utkání s Bílou Lhotou se už projevila únava obou družstev. Přehrávali jsme kluky zejména rychlou kombinací naší první lajny, ale do šancí se dostávaly všechny útočné řady. Ale i přes to, že i kluci z Bílé Lhoty už byli unavení, přistupovali k našim útočnicím podstatně rychleji, než kterékoliv dívčí družstvo z naší ligy MLŽ, takže na zpracování míčku a střelu bylo jen minimum času. Jakékoliv zaváhání, pohyb navíc, znamenalo ztrátu míčku a protiútok. Výhra 3:2 nám zabezpečila 2.místo na chlapeckém turnaji!

Hodnocení trenérů: Po úvodním šoku z rychlosti soupeřů jsme dokázali zabrat a srovnat s kluky hru. Technicky, zejména první řada, jsme kluky mírně převyšovali. Kombinační hra, pokud dokážeme zpracovat míček z nahrávky, nám umožňuje eliminovat fyzickou převahu soupeřů. Turnaj přesně splnil to, co jsme od něho očekávali – ukázat holkám, že na půl plynu se nedá hrát. Jen s plným nasazením nejen v zápasech, ale zejména na trénincích se můžeme zdokonalovat a učit. Děvčata ročníku 07 a nové hráčky si vyzkoušely hru v pětkovém florbale a zkušenější hráčky se opět přesvědčily, že každá klička, každý driblink navíc se rovná ztrátě míčku. Obrana si vyzkoušela, že pokud nestíhám nohama, musím zapojit hlavu!

Závěrem bych chtěl poděkovat organizátorům z Tovačova za odvahu pozvat na chlapecký turnaj čistě dívčí družstvo, pokud bude možnost, rádi se zúčastníme dalších ročníků tohoto turnaje!

Sestava:

brankář: Kvapilová

Obrany: Čočková - Kůrková, Logrová – Ludínová

Útoky: Ševčíková – Hlaviznová – Mrázková, Horáková - Zezulová – Grofková, Coufalová - Králová