Extraliga žen
1. SC TEMPISH VítkoviceCrazy Girls FBC LiberecFAT PIPE Florbal ChodovFBC ČPP Bystroň Group OstravaFBS OlomoucFbŠ BohemiansFBŠ SLAVIA Fat Pipe PlzeňIvanti Tigers Jižní MěstoK1 Florbal ŽideniceKM automatik FBK JičínPanthers PrahaTatran Střešovice
Web Ceskeho florbalu
Prague 2018
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00

b_150_100_16777215_00_images_2017-2018_2017_258.jpgNa letošní turnaj Hummel open games kids jsem se jako trenér obzvláště těšil. Bylo totiž zajímavé sledovat, jak se kluci s tímto turnajem poperou.

Tým sloužený z hráčů pouze ročníku 2006 a níž se měl postupně postavit starším a pravděpodobně i zkušenějším soupeřům FBŠ Hummel Hattrick Brno Black a FBC ČPP Bystroň Group Ostrava modří. Celou skupinu pak završil zápas se svými o rok staršími spoluhráči v podobně celku Epic team.

FBŠ Hummel Hattrick Brno Black : FBS Olomouc – 3:6

Hned v prvním zápase se nám povedl dobrý vstup do utkání. Kluci do toho šli naplno. Poctivě bránili, blokovali střely a v útoku dostávali soupeře pod tlak. Výsledek po prvním polovině tak svítil v náš prospěch - 3:0. V druhé polovině jsme sice v závěru polevili a dostali tak zbytečné góly. Na výsledku to ovšem nic nezměnilo. Utkání jsem dovedli do vítězného konce 6:3.

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava modří : FBS Olomouc – 1:2

Druhý zápas byl pro kluky úplně nová zkušenost. Soupeř velmi svědomitě bránil a blokoval střely. Prakticky se vždy při našem držení míčku stáhl na půlku a čekal až něco vymyslíme my. Naopak při naší chybě se snažil přejít okamžitě do protiútoků s rychlým zakončením.

Po jedné naší rychlé akci jsme se před koncem první poloviny prosadili na 1:0. Toto hubené vedení jsme drželi až do 28 minuty utkání, kdy se soupeři povedlo z jednoho úniku skórovat. Vítězství na naši stranu strhl náš závěrečný tlak. Po vybojování míčku na půlce a následnému rychlému zakončení, následoval velký závar před brankou soupeře. V nastalém zmatku před branou, jsme se lépe zorientovali my a 10 sekund před koncem zápas rozhodli na 2:1.

 

Epic team : FBS Olomouc – 7:1

V tomhle utkání nás může mrzet to, že kluci začali více hrát až po vstřelení gólu v čase 9:40, kdy snižovali na 1:5. Do konce utkání byla poté hra mnohem vyrovnanější. Nebýt úvodních minut zápasu, mohlo být utkání o něco napínavější. Zápas skončil prohrou 1:7. Ze skupiny jsme tak postoupili z krásného druhého místa.

 

Následujícího rána nás čekalo play off proti týmu Sokol Brno I EMKOCase Gullivers B.

Spousta fanoušků českého hokeje říká, že po dohrání základní části extraligy nastává úplně nová soutěž – play off. V tomto případě lze s tím zcela souhlasit. Zápasy v play off jsou prostě jiné. Něco, na co se těžko připravuje, protože v sezoně to hráči nemohou pořádně zažít. Stačí lehká nervozita hráčů a místo gólu míček trefí tyčku. Nebo mnohdy přesná přihrávka postrádá důležité centimetry přesnosti.

Tyto klíčové zkušenosti jsme v zápase postrádali. A díky velmi hrubým chybám v obraně jsme soupeři darovali vítězství 4:3. Prohra to byla vskutku velmi nešťastná. V zápase jsme byli lepším týmem, na druhou stranu jsme zadarmo darovali soupeři skvělé gólové šance a on jich 100% využil. S turnajem jsme se tak rozloučili.

 

I přes smolný závěr chci klukům za turnaj poděkovat. Z mého pohledu turnaj splnil svůj účel. Kluci získali nové zkušenosti, utužili kolektiv a poznali nové kamarády. My trenéři zase informace na základě kterých připravíme letní soustředění.

 

Na závěr bych chtěl poděkovat rodičům za podporu našeho týmu ať už doma nebo v místě dění. Také panu Novákovi za odvoz věcí na turnaj.

 

Soupiska:

Vilém Bodnar (G), Martin Pavlík (C ), Jonáš Procházka, Kryštof Novák, Vojtěch Hrubý, Vojtěch Kubeš, Prokop Pecha, Matěj Romanovský, Šimon Poláček, Antonín Mikláš, Honza Vysloužil, Jakub Hoferek, Adam Novák, Šimon Pospíšilík (FBC Přerov), Filip Antoniazi (FBC Přerov)

 

Jan Grohmann

CeskyFlorbal

Partneři: