1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00

b_150_100_16777215_00_images_2017-2018_2017_160.jpgMinulý víkend se tým mladších žáků zúčastnil prvního velkého turnaje v této sezóně – Prague Floorball Cupu.

Po celé tři dny konání tohoto turnaje, tak měli kluci možnost poměřit síly s týmy z celé České republiky a Slovenska.Hned v prvním zápase nás čekal Florbal Chomutov. Po opatrném začátku a poměření sil se soupeřem jsme rychle získali kontrolu nad celým utkáním a soupeře jsme prakticky nepouštěli do nebezpečných šancí. Od začátku až do konce jsme byli lepším týmem a výsledek 7:1 jen pečetil náš výkon na hřišti.

Druhým pátečním soupeřem byl celek Bohemians Praha. Zápas byl velmi vyrovnaný a rozhodovali v něm převážně individuální chyby, kterých jsme se bohužel dopustili více než soupeř. Nakonec jsme prohráli 3:5.

Příští den nás čekaly dva těžké celky – Black Angels 2005 a Hattrick Brno. Jako první jsme nastoupili proti celku Black Angels. Bohužel nám vůbec nevyšel vstup do utkání, kdy jsme si nepohlídali dva klíčové hráče, kteří se prosadili poměrně rychle. Po rozpačitém začátku jsme hru na hřišti srovnali, ale góly přesto dál dával pouze soupeř. Tolik důležitý gól, který by nás vrátil do zápasu jsme nedali. Prohra 0:4 nás mrzela.

Do posledního zápasu jsme nastoupili proti prvnímu celku v naší tabulce – Hattrick Brno. Od začátku utkání bylo vidět, že se kluci nezalekli a umí takového soupeře potrápit. Opět nás v první půli srazila naše koncovka. V druhé půli se nám za stavu 0:3 povedlo konečně vstřelit rychlý gól. A nutno říct, že soupeř byl od té chvíle hodně nervózní a my tak získali značnou převahu na hřišti. Pár minut před koncem jsme pak vstřelili druhý gól a o drama bylo postaráno. K vyrovnání však nedošlo, protože jsme se při napadání soupeře v samotném závěru utkání dopustili útočného faulu. V následném oslabení jsme tak neměli na výběr a museli otevřít naši hru (i ve čtyřech hráčích) a pokusit se získat míč. Vstřelený gól soupeře znamenal konec všech nadějí. Utkání skončilo 2:4.

V základní skupině jsme tak skončili na čtvrtém místě, které nás odkázalo do play off skupiny B.

Ještě ten večer jsme odehráli naše první utkání v play off proti celku Kanonýři Kladno. Z naší strany to bylo strašné utkání. Kluci velmi rychle zjistili, že soupeř nemá potřebné kvality a mysleli si, že si tak mohou dělat na hřišti, co se jim zachce. Jelikož jejich výkon takto pokračoval i ve druhý půli, vzali jsme si tedy time out, kluky uklidnili a instruovali, ať se vrátí k výkonům z předešlých utkání. Zápas jsme vyhráli 5:1.

Ve druhém kole play off nás čekal soupeře Snipers Bratislava Black. Utkání se odehrálo velmi brzo ráno – v 7:10! Proto jsme na halu dorazili kolem čtvrt na sedm a kluky pořádně rozcvičili, aby nám při utkání nespali. Zápas se vyvíjel v duchu předchozích utkání. Kluci bojovali a hráli se soupeřem vyrovnaně. Ovšem jediný, kdo dával góly, byl soupeř. Za stavu 0:3 jsme pět minut před koncem konečně vstřelili první branku. Po dvou minutách se nám podařili vsítit i druhou. Na vyrovnání to však nestačilo. Prohra 3:2 nás poslala domů.

Zhodnocení turnaje:
Klukům náleží za jejich odhodlání v turnaji velká pochvala. V každém utkání se snažili vstřelit branku a šli do toho na plno. Svým výkonem ukázali, že jsou schopní hrát vyrovnaná utkání s těžkými soupeři. Svou malou zkušenost s velkými turnaji, kterou měla většina kluků, nahradili dravostí a chutí vyhrát. Nezalekli se zvučných jmen soupeřů a mnohdy jim jejich výhru pořádně znesnadnili.

Na závěr bychom chtěli rodičům, kteří ať už fyzicky nebo na dálku podporovali náš tým, poděkovat. A již nyní se náš realizační tým bude těšit na další velkým turnaj, na který se v létě určitě vydáme.

FBS X Florbal Chomutov 7:1
FBS X FBS Bohemians P4 3:5
FBS X Black Angels 2005 0:4
FBS X Hattrick Brno 2:4