Extraliga žen
1. SC TEMPISH VítkoviceCrazy Girls FBC LiberecFAT PIPE Florbal ChodovFBC ČPP Bystroň Group OstravaFBS OlomoucFbŠ BohemiansFBŠ SLAVIA Fat Pipe PlzeňIvanti Tigers Jižní MěstoK1 Florbal ŽideniceKM automatik FBK JičínPanthers PrahaTatran Střešovice
Web Ceskeho florbalu
Prague 2018
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00

b_150_100_16777215_00_images_stars.jpg12.3.2016 se vydali bojovat olomoucké naděje v kategorii mladších žáků do Šumperku, aby zde opět dokázali, že patří v lize k nejlepším mančaftům. Postupně se utkali s domácím Šumperkem, Teiwazem Přerov, Jeseníkem a nakonec s Mohelnicí. Celý turnaj ovládli „STARS“ s celkovým skóre 31:0!

TEMPISH FBS Olomouc – FbC Asper Šumperk 4:0
K prvnímu zápasu s domácími jsme si museli přivstat, jelikož se hrálo už v 8:00. Hráči byli nejvíce nabádání na to, aby se neopakovala tradice výpadků v prvních zápasech! Svěřenci Tomáše Hrušky a Miroslava Kotka si všechny tyto rady vzali k srdci a skutečně nevypouštěli žádný souboj a odhodlání, poprat se o výsledek, bylo celkem zřetelné! Přesto šumperští hráli velice sympaticky a snažili se s vývojem utkání něco udělat, ale olomoucká obrana, se skvěle chytajícím Martinem Navrátilem, byla proti. V útoku se dařilo předvádět pohledné kombinační akce a tak jsme se mohli radovat ze zasloužené výhry!

TEMPISH FBS Olomouc – FBŠ Teiwaz Přerov 17:0
Zápas Davida s Goliášem. I tak by se dal tento souboj nazvat, až na to že nevyhrál David, tak jako tomu bylo v Bibli. Olomoučtí nepouštěli Přerov k žádné akci a náš gólman si na míček snad ani nešáhl. Zápas byl navíc okořeněn tím, že si každý hráč připsal nějaký kanadský bodík a všichni kluci si tento zápas užili, teda až na Navrátila, který se v bráně vskutku nudil.

TEMPISH FBS Olomouc – FBK Jeseník 8:0
Další soupeř, který příliš neprověřil olomouckou obranu, ale naopak jsme stále mohli zkoušet kombinace v útočném pásmu, které se ale nejevily zcela podle představ. Tento zápas byl totiž jediným, za který trenéři nebyli úplně spokojeni, jelikož kluci přestali hrát jako tým a stále více se snažili prosadit individuálně, což končilo tím, že se hráči dostali do jednoho z rohů, kde polovina našich akcí končila. Bohužel se kluci nedokázali tímto zápasem připravit na těžší utkání, protože jejich odhodlání bylo na nějakých 50%, přesto to však na vítězství stačilo.

TEMPISH FBS Olomouc – FBC Mohelnice 2:0
Před posledním zápasem bylo téměř jisté, že jsme první, ale klukům to samozřejmě nikdo neřekl (i když to zjistili sami). Mohelnice nepřijela v plné sestavě a kluci byli stále lepším týmem na hřišti, jen se začala stále více uplatňovat „střelecká impotence“. Ačkoli se kluci snažili hrát kombinačně, tak jejich výsledné střely končily v rukou mohelnického gólmana, nebo na zdi šumperské tělocvičny. V zápase byl navíc zraněn kapitán David Kotek a tak jsme museli hrát dokonce na 7 hráčů, ale David se jako správný kapitán vrátil a bojoval dál! Ještě tři minuty před koncem byl stav stále 1:0 a mohelničtí hrozili nejen z brejků, ale i občasnými zámky před naší bránou. Naštěstí pak gólman Navrátil vyhodil míček do brejku na osamoceného Kubu Mynáře, který svoji bekhendovou kličkou uklidnil olomouckou střídačku.

Sestava „STARS“: Navrátil – Bernard, Kotek ©, Jelínek – Mynář, Šmída, Štrbák, Weis, Loučka

Komentář trenéra:
„S celkovým výkonem hráčů jsem spokojen, až na 3. zápas. Opět jsme ukázali dominanci v kraji, ačkoli by si kluci zasloužili hrát více s týmy jako Spartak Přerov, nebo Uničov. Tyto zápasy totiž našim klukům moc nedaly. Musím však všechny pochválit za bojovný výkon v osmi statečných hráčích v poli a skvělý výkon brankáře Martina Navrátila, který za 4 zápasy nepustil jedinou střelu za svá záda!

CeskyFlorbal

Partneři: