1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00

b_150_100_16777215_00_images_2015-2016_2015_054.jpgStarší žáci se na turnaji v Prostějově předvedli proti domácímu Prostějovu a vedoucímu celku soutěže
z Přerova.

Tempish FBS Olomouc - Prostějov 3:1 (0:0, 2:0, 1:1) branky: 2x Hanák, Stavarčík
Zápas proti Prostějovu se vyvíjel již od začátku podle očekávaného scénáře, domácí zůstávali stáhnutí
na své polovině a chtěli hrozit z brejků. Díky dobrému obsazování prostoru jsme je nutili míčky
jen nahazovat a nepouštět je do hry. Olomouc chtěla hrát a tvořit, vytvářeli jsme si tlak i šance,
bohužel v první třetině jsme nedokázali soupeře zaskočit a vsítit mu gól.

Druhá třetina šla ve stejném tempu, ale po vydařené individuální akci Stavarčíka jsme šli do vedení.
Další gól přidal po nádherné kombinaci a dvojté nárážce se Stavarčíkem Hanák, ukázková akce
"přihraj a běž".

Třetí třetinu jsme stále byli převážně na soupeřově půlce a kontrolovali hru. V půlce třetiny
další branku přidal Hanák, na kterou však soupeř zareagoval a dokázal po střele z půlky hřiště,
kterou golman nemohl vidět na konečných 3:1.

Tempish FBS Olomouc - Přerov 3:4 (2:2, 1:0, 0:2) branky: Kořenek, Zemánek, Skoupil
Začátek zápasu proti Přerovu nám pokazila individuální chyba, když při rozehrávce jeden z našich
beků namazal soupeři v první minutě až před prázdnou bránu. Po vyloučení Hanáka přidal soupeř další
branku skvěle umístěnou střelou od mantinelu. Takový stav si kluci nenechali líbit a během minuty
vyrovnali díky gólům Kořenka a Zemánka.

Zápas měl skvělé tempo, byl to zatím asi nejlepší zápas, který tento ročník olomoucké ligy starších
žáků nabídl. Hru provázelo výborné nasazení, hezké kombinace a mnoho šancí. Druhá třetina se nám
povedla vyhrát díky zásahu Skoupila.

Třetí třetinu měli více ze hry hráči Olomouce, paradoxně ji však prohráli 0:2. Po sporném rozhodnutí
rozhodčích šel Přerov do brejku, z kterého vyrovnal. Pak dokázali skórovat i po čtvrté. My jsme si
vytvářeli čím dál tím víc šancí, ale přidání dalšího gólu bránila nervozita v zakončení a taky smůla,
jež vyvrcholila v posledních sekundách kdy střela Prchly se po odrazu od tyčky jen kutálela
po brankové čáře.

Kluci podali dobrý výkon a doufám, že si ho přenesou do dalších klání, zejména na domácí turnaj,
který se odehraje 20. 12. na SH Rooseveltova, kam bychom Vás tímto chtěli pozvat.

Sestava: Mikulášek, Derich - Prchla, Stavarčík, Kotek, Balner, Grohmann - Skoupil, Sedlák, Kořenek,