1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.50

b_150_100_16777215_00_images_2018-2019_2018_048.jpgPrvní kolo 2.ligy juniorek v roce 2019 jsme pořádali doma na SH Rooseveltova.

První utkání nastoupil náš tým v plné polní, druhý zápas nás pak již 6 dívek opustilo směr ples Gymnázia Čajkovského. Přesto a i přes další komplikace jsme ale nakonec docela s náskokem udrželi 1. pozici v tabulce proti druhému Třinci.

FbC KOVO KM Frýdek-Místek - FBS Olomouc 3:13 (1:4, 0:5, 2:4)
Ihned 4 sec od buly FBS inkasovalo z vlastní špatné rozehrávky. Řeháková E. to poté vzala na sebe a bez asistence zasunula bekendem. V 7.minutě byla Olomouci nabídnuta powerplay, kterou 1.formace dorostenek využila a vedení stranu FBS tak převedla opět Řeháková E.. Vzápětí 8 sec na to přidala Sigmundová mezi "betony" (1:3). První přesilovku Olomouc sice nevyužila, ale před přestávkou ještě skórovala Pejzlová ze závaru před brankou soupeře, kam si sběhla z obrany, sklepla míček ze vzduchu a nakonec vyčarovala šibenici.
Druhá část byla v režii Olomouce, a také díky pěkným zákrokům gólmanky FBS Opletalové padaly góly jen na jedné straně. Palinková se prosadila tradičně z půlky hřiště a Němcová využila chybu soupeře. Naswetterová s Němcovou poté předvedly krásnou souhru, kdy 2x na střídačku využily svou útočnou kombinaci. Druhou přesilovku Olomouce již využila Sigmundová z 2.dorážky (1:9).
Třetí třetinu započala samostatně Pejzlová bekendem po zemi a dosáhla čísla 10. Následně ale přišla kritická chvíle, kdy Frýdek dokázal potrestat 2 chyby na polovině FBS (3:10). Po time-outu se olomoucký tým zvedl na mysli a opět se vrátil ke svojí útočné hře. Křížková zasunula po zemi mezi nohy, Řeháková E. dokonala hattrick zadní šibenicí z úhlu. A třešničku předvedly z kombinace z 1ní Řeháková, Naswetterová a Němcová, která tak také dokonala hattrick.

Sestava:
Divišová Veronika, Konopčíková Kateřina, Křížková Anna (1+0), Mrázková Martina, Naswetterová Patricie (1+2), Němcová Anna (3+1), Opletalová Barbora (G), Palinková Andrea (1+2), Pejzlová Martina, Pejzlová Pavla (2+0), Ryšavá Lenka (0+2), Řeháková Eva (3+1), Řeháková Martina, Sigmundová Karolína (2+1), Soušková Barbora, Střídová Adéla, Tereza Zemková (G)

FBS Olomouc - FBC Ossiko Třinec 9:1 (3:0, 2:1, 4:0)
Hned v 9.sec šlo FBS do čtyř, oslabení ubránilo. Skóre otevřela opět olomoucká Řeháková E., když vymotala gólmanku. Následně přidala Soušková z dorážky a opět Řeháková E. z nápřahu z 1ní. Před 1. přestávkou dostal Třinec trest za nesportovní chování, což FBS ovšem zužitkovat nedokázalo.
V 1.minutě 2.třetiny již zkompletovala Řeháková E. další hattrick. Následné 2.oslabení domácích zůstalo nevyužito, ovšem po chybě v obraně FBS se Třinec z brejku prosadil a olomouckou gólmanku Zemkovou přece jen překonal (4:1). Před 2.přestávkou pak Soušková domácí řady uklidnila střelou z 1ní ze středu.
Poslední část ovládla Olomouc, 2x ještě navýšila Řeháková E., Soušková z dorážky a poslední cik cak akci proměnila Sigmundová.

Sestava:
Divišová Veronika, Konopčíková Kateřina, Naswetterová Patricie, Němcová Anna, Opletalová Barbora, Palinková Andrea (0+1), Řeháková Eva (5+3), Sigmundová Karolína (1+1), Soušková Barbora (3+2), Střídová Adéla, Tereza Zemková (G)

V novém roce tedy pokračujeme na vítězné vlně. Kromě stále častější nominace hráček v týmech žen A a žen B se nově podařilo zrealizovat angažmá 4 hráček z dorostenek (Palinková, Pejzlová, Řeháková, Sigmundová) na střídavý start v týmu FBC Ostrava do 1. ligy juniorek. Přejeme hodně štěstí a spoustu nasbíraných zkušeností. ;-)