1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00

b_150_100_16777215_00_images_2018-2019_2018_033.jpgDo nedalekého Šumperku jely olomoucké juniorky FBS Olomouc v plné sestavě, ale bez sester Pejzlových(Pavla repre povinnosti, Marta - divák :-), s jasným cílem a to přivézt plný počet bodů a tak si zpravit vítěznou chuť z předchozího kola.

I přes nepřízeň počasí nepadaly pouze kapky deště, ale i góly do branek soupeřů.

FBS OLOMOUC - FBC ORCA KRNOV 5:0 (1:0, 3:0, 1:0)
Do prvního zápasu vstoupily děvčata s chutí a do branky se postavila naprosto vyrovnaná dorostenka Opletalová B. Ve třetí minutě otevřela skóre Soušková B., která se trefila po přesné nahrávce Řehákové E. Bohužel první třetina byla i znamením problémů s palubovkou, kdy doslova hráčky bruslily na ploše.

Do druhé třetiny však vstoupily s jistější hrou a třígólovou nadílkou do soupeřovy brány tak pojistily hladký průběh třetiny.
Avšak třetí třetina byla hráčkám osudná a Opletalová musela doslova hasit drobné zaváhání obrany svými skvělými zákroky. Taktika kouče Sklenářové "pojďme hrát naši hru!" byla jasná a po gólu Řehákové E. na konečných 5:0 holky podržely výsledek až do konce. Ze hry pramenilo mnoho pozitivního, ale i mnoho chyb, ze kterých je třeba si vzít do dalších zápasů ponaučení.

FBC ASPER ŠUMPERK - FBS OLOMOUC 0:16 (0:3, 0:7, 0:6)
Zápas proti domácímu celku nebyl nijak lehký pro bývalou gólmanku Šumperku Zemkovou T., která se postavila do brány na stranu Olomouce. Hráčky oproti předešlému zápasu doplnila Bořutová T., která byla součásti důležitého podnětu k lepší hře. Proti papírově slabšímu soupeři si juniorky hledaly cestu první třetinu krásnou kombinační hrou a tak zaslouženě odcházely do šatny za stavu 0:3.

Ve druhé třetině se ovšem ukázal i olomoucký střelecký talent a hráčky začaly odhazovat strach a tlačily skóre zápasu ku předu. Díky skvělé hře a podpůrné náladě na střídačce se Olomoucký vlak zastavil na konci druhé třetiny v Šumperské brance za stavu 0:10.

Závěrečná část zápasu byla na Olomoucké střídačce a soupeřově polovině velmi povzbuzující. Hra šla s úsměvem a bez chyb. V průběhu třetiny neodešla ani chuť po gólech a tak hned 3 hráčky slavily svůj hattrick (Bořutová, Ondáková a Naswetterová). Chuť chtít dát gól zastavil Olomoucké výborné hráčky až hvizd hlavního sudího, který uzavřel skóre 0:16 ve prospěch Olomouckého expresu.

Sestava:
Řeháková Eva (1+6), Naswetterová Patricie (4+0), Sigmundová Karolína (2+2), Soušková Barbora (1+0), Křížková Anna (1+0), Bořutová Tereza (3+0), Ondáková Denisa (3+3), Cholinská Lucie (0+3), Mrázková Martina, Střídová Lucie (1+1), Zemková Tereza, Palinková Andrea (1+2), Řeháková Martina (1+0), Ryšavá Lenka (3+1), Opletalová Barbora

Olomoucké juniorky splnily svůj cíl a zaslouženě dosáhli 6-ti bodového zisku a tak se umístili na čele tabulky. Gratulace míří k oběma gólmankám, kdy udržely obě čisté konto, Naswetterové za jubilejní první start v soutěži juniorek a všem rodičům, kteří zajistili bezpečnou dopravu hráček na utkání. Trenérské duo Sklenářová a Přibyl si tak se skvělým týmem připichují další dva skalpy na zeď úspěchů a mohou se připravovat na další zápasy.