Extraliga žen
1. SC TEMPISH VítkoviceCrazy Girls FBC LiberecFAT PIPE Florbal ChodovFBC ČPP Bystroň Group OstravaFBS OlomoucFbŠ BohemiansFBŠ SLAVIA Fat Pipe PlzeňIvanti Tigers Jižní MěstoK1 Florbal ŽideniceKM automatik FBK JičínPanthers PrahaTatran Střešovice
Web Ceskeho florbalu
Prague 2018
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.50

b_150_100_16777215_00_images_2018-2019_2018_032.jpgV Křenovicích u Slavkova odehrál tým pod 19 let 2 utkání s rivaly v den 100. výročí republiky.

První zápas s Třincem byl souboj o 1. místo v tabulce a druhé utkání s Přerovem bylo derby blízkých měst, odkud navíc naše 3 hráčky pocházejí.

FBC OSSIKO TŘINEC - FBS OLOMOUC 3:1 (0:1, 2:0, 1:0)

Olomouckému týmu trvalo dlouho než se rozehrál. Gól vstřelila až v 10. minutě Sigmundová lehce nad zem k bližší tyči. Ale ani posléze to s výkonem nebylo o moc lepší. Hráčkám dělal problém povrch, na kterém jim to skákalo, větší rozměry hřiště, než jsou zvyklé v dorostenkách a chyby v souhře a domluvě, nejen že jsou zvyklé hrát jiný systém. Přeci jen juniorka byla v poli jen 1 (zbytek se šetřil buď na extraligu, nebo byl indisponován) a dorostenecká sehraná lajna také nebyla kompletní.

Zato třinecké hráčky ukazovaly chuť a vůli, a svou snahou a bojovností dokázaly v 2. třetině otočit skóre. Sice byl 1. gól smolně sražený, ovšem 2. gól již zvládly z pokažené standardky FBS využít rychlý protiútok a překonat tak Zemkovou v bráně (2:1).

V poslední části snaha a kvalita hry Olomouce nabrala na intenzitě a tlak byl tak více na straně Třince. Ovšem k žádným pořádným nadějným gólovým šancím nedošlo. Místo toho dokázal 5 minut před koncem navýšit rozdíl Třinec. FBS se snažilo bojovat až do konce, ale zápas už zvrátit nedokázalo. 

FBS OLOMOUC - FBC PŘEROV 9:2 (2:1, 5:1, 2:0)

Tento ožehavý souboj započal opatrně. Olomoucké hráčky se ale nenechaly rozhodit předchozím neúspěchem a snažily se napravit, co se předtím nedařilo. Skóre otevřela Řeháková E. z kličky v brejku. V půlce 1. části byl ale Přerov důraznější v našem brankovišti a dokázal srovnat stav. Před přestávkou ale FBS šlo znovu do vedení, kdy Řeháková E. krásně naznačila střelu a křižně přihrála volné Sigmundové, která zasunula na zadní tyč do prázdné branky (2:1).

V 2. třetině se roztrhl pytel s olomouckými střelkyněmi. Řeháková E. si dovolila parádičku a přihrála Palinkové na gól do prázdné mezi nohama. První bod za juniorky si připsala Gieselová, když přihrála Střídové A. na její 1. gól za juniorky. A 2x se dokonce trefila Němcová. Před 2. pauzou ovšem zahrozil opět Přerov, kdy snížil z dobře zahrané standardní situace (7:2).

Začátkem 3. části pak byl proto také dlouho klid, ale Olomouc se ke konci ještě ujala slova. Němcová dokonala svůj hattrick a Řeháková E. dokončila skóre na konečných (9:2).

Sestava:

Gieselová Kateřina (0+1), Konopčíková Kateřina, Kuchyňová Patricie, Křížková Anna, Mrázková Martina, Němcová Anna (3+2), Opletalová Barbora (G), Palinková Andrea (1+0), Pejzlová Pavla (1+4), Ryšavá Lenka, Řeháková Eva (2+3), Sigmundová Karolína (2+0), Střídová Adéla (1+0), Tereza Zemková (G)

Olomoucké juniorky sice poprvé v této sezóně musely skousnout porážku. Ovšem za oslabené situace (3 hráčky extraliga a 3 hráčky chyběly) a také s 3 hráčkami (Gieselová, Kuchyňová a Střídová), které za juniorky hrály poprvé, se dá tato situace omluvit. Pozitivum je, že se holky dokázaly poučit z chyb a naučit se správné úkony do druhého zápasu. Také velmi pomohl transformovaný motivační proslov chybějícího druhého trenéra Martina Přibyla. A holky si tak pak spravily trochu chuť alespoň památnými trefami.

CeskyFlorbal

Partneři: