1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.50

b_150_100_16777215_00_images_2018-2019_2018_032.jpgV Křenovicích u Slavkova odehrál tým pod 19 let 2 utkání s rivaly v den 100. výročí republiky.

První zápas s Třincem byl souboj o 1. místo v tabulce a druhé utkání s Přerovem bylo derby blízkých měst, odkud navíc naše 3 hráčky pocházejí.

FBC OSSIKO TŘINEC - FBS OLOMOUC 3:1 (0:1, 2:0, 1:0)

Olomouckému týmu trvalo dlouho než se rozehrál. Gól vstřelila až v 10. minutě Sigmundová lehce nad zem k bližší tyči. Ale ani posléze to s výkonem nebylo o moc lepší. Hráčkám dělal problém povrch, na kterém jim to skákalo, větší rozměry hřiště, než jsou zvyklé v dorostenkách a chyby v souhře a domluvě, nejen že jsou zvyklé hrát jiný systém. Přeci jen juniorka byla v poli jen 1 (zbytek se šetřil buď na extraligu, nebo byl indisponován) a dorostenecká sehraná lajna také nebyla kompletní.

Zato třinecké hráčky ukazovaly chuť a vůli, a svou snahou a bojovností dokázaly v 2. třetině otočit skóre. Sice byl 1. gól smolně sražený, ovšem 2. gól již zvládly z pokažené standardky FBS využít rychlý protiútok a překonat tak Zemkovou v bráně (2:1).

V poslední části snaha a kvalita hry Olomouce nabrala na intenzitě a tlak byl tak více na straně Třince. Ovšem k žádným pořádným nadějným gólovým šancím nedošlo. Místo toho dokázal 5 minut před koncem navýšit rozdíl Třinec. FBS se snažilo bojovat až do konce, ale zápas už zvrátit nedokázalo.

FBS OLOMOUC - FBC PŘEROV 9:2 (2:1, 5:1, 2:0)

Tento ožehavý souboj započal opatrně. Olomoucké hráčky se ale nenechaly rozhodit předchozím neúspěchem a snažily se napravit, co se předtím nedařilo. Skóre otevřela Řeháková E. z kličky v brejku. V půlce 1. části byl ale Přerov důraznější v našem brankovišti a dokázal srovnat stav. Před přestávkou ale FBS šlo znovu do vedení, kdy Řeháková E. krásně naznačila střelu a křižně přihrála volné Sigmundové, která zasunula na zadní tyč do prázdné branky (2:1).

V 2. třetině se roztrhl pytel s olomouckými střelkyněmi. Řeháková E. si dovolila parádičku a přihrála Palinkové na gól do prázdné mezi nohama. První bod za juniorky si připsala Gieselová, když přihrála Střídové A. na její 1. gól za juniorky. A 2x se dokonce trefila Němcová. Před 2. pauzou ovšem zahrozil opět Přerov, kdy snížil z dobře zahrané standardní situace (7:2).

Začátkem 3. části pak byl proto také dlouho klid, ale Olomouc se ke konci ještě ujala slova. Němcová dokonala svůj hattrick a Řeháková E. dokončila skóre na konečných (9:2).

Sestava:

Gieselová Kateřina (0+1), Konopčíková Kateřina, Kuchyňová Patricie, Křížková Anna, Mrázková Martina, Němcová Anna (3+2), Opletalová Barbora (G), Palinková Andrea (1+0), Pejzlová Pavla (1+4), Ryšavá Lenka, Řeháková Eva (2+3), Sigmundová Karolína (2+0), Střídová Adéla (1+0), Tereza Zemková (G)

Olomoucké juniorky sice poprvé v této sezóně musely skousnout porážku. Ovšem za oslabené situace (3 hráčky extraliga a 3 hráčky chyběly) a také s 3 hráčkami (Gieselová, Kuchyňová a Střídová), které za juniorky hrály poprvé, se dá tato situace omluvit. Pozitivum je, že se holky dokázaly poučit z chyb a naučit se správné úkony do druhého zápasu. Také velmi pomohl transformovaný motivační proslov chybějícího druhého trenéra Martina Přibyla. A holky si tak pak spravily trochu chuť alespoň památnými trefami.