Extraliga žen
1. SC TEMPISH VítkoviceCrazy Girls FBC LiberecFAT PIPE Florbal ChodovFBC ČPP Bystroň Group OstravaFBS OlomoucFbŠ BohemiansFBŠ SLAVIA Fat Pipe PlzeňIvanti Tigers Jižní MěstoK1 Florbal ŽideniceKM automatik FBK JičínPanthers PrahaTatran Střešovice
Web Ceskeho florbalu
Prague 2018
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00

b_150_100_16777215_00_images_2018-2019_2018_035.jpg

Na klubovém webu FBS Olomouc se objevil první rozhovor s dnes již šestnáctiletou florbalistkou v roce 2016.

Coby vítězka letní soutěže na sociálních sítích klubu tehdy vzpomínala na své florbalové začátky, popisovala své vzory nebo motivaci v podobě své sestry. Střih. Takřka přesně o dva roky později. Nadějná obránkyně se během nadcházejícího víkendu objeví v dresu juniorské reprezentace na Euro Floorball Tour. Naváže tak na jména jako Tomšová, Pantělejevová nebo Cholinská. I tohle je ukázka, že do národního výběru nejtalentovanějších hráček nemíří nutně jen florbalistky z prestižních a nejbohatších klubových adres. Ukázka toho, že i Olomouc dokáže vychovávat budoucí hráčky extraligového či mezinárodního formátu.

Čeká tě první reprezentační akce mezinárodního významu, Euro Floorball Tour ve švýcarském Neuchâtelu. Jak moc už se tento turnaj těšíš?

Na takový turnaj se těším už od té doby, co vyšla nominace a viděla jsem tam napsané svoje jméno. Reprezentovat svoji rodnou zemi? Takovou možnost nedostane každý… Takže se těším opravdu hodně.

Jak dlouho předem jsi věděla o nominaci?

Nominaci na EFT nám oznámili na začátku října. Tudíž zhruba měsíc předem, než se do švýcarského Neutâlechu má odletět.

Pro tebe to není první reprezentační akce letošního roku. Zahrála sis už na Czech Open v srpnu v elitní ženské kategorii. Co ti tato zkušenost dala? Jak moc sis takto významnou akci užila?

Možnost si zahrát na Czech Open v elitní kategorii proti ženským týmům, jakým je například švédský IBK Falun, je neskutečný pocit. Navíc když ještě reprezentujete svoji zemi. Získala jsem tam spoustu nových zkušeností a ponaučení. Akci jsem si skvělé užila jak po stránce florbalové, tak po stránce týmové, protože atmosféra v kabině a celkově i v týmu byla perfektní.

Na konci srpna tě kouč Martiník vybral i soustředění ve středočeské Hostivici. Co přesně jste v tomto prodlouženém víkendu zvládly?

Ač to byl pouze prodlouženy víkend, byl velmi náročný. Absolvovali jsme hodně tréninku. Součástí tohoto soustředění bylo i testování, které taktéž nebylo úplně nejlehčí.

Na obou zmiňovaných akcích s tebou byla i další olomoucká hráčka Eva Řeháková. Bylo to pro tebe nějak speciální? Pomohlo vám osobně to třeba i k lepším výkonům?

Že by to bylo nějak speciální, to se ani tak říct nedá. Je pravda, že když byla Evča se mnou na reprezentačních akcích, tak jsem odjížděla z domu s klidnějším pocitem. Je vždy lepší, když víte, že máte se sebou někoho, na nějž se můžete spolehnout a vždy obrátit. Přece jen jsme z jednoho týmu a nějaký ten čas už se známe.  Při reprezentačních akcích jsme se navzájem podporovali a fandila jedna druhé.

Pozměnila jsi něco ve svém stylu hry po absolvování těchto repre akcí?

Ano určitě pozměnila.  Obě reprezentační akce mi daly do mé hry opravdu hodně.

U jste s koučem rozebíraly, jaká by měla být tvoje role v týmu?

Moje role v týmu je prozatím už od pražského turnaje typický defenzivní bek, edy ten více vzadu. Takovému hráči se říká „poslední“.

Jakou máte v juniorské reprezentaci zatím partu?

Přijde mi, že i když se některé tak moc ještě neznáme, tak je to super. Holky jsou v pohodě, komunikativní, jsou pro každou srandu. Líbí se mi, že se navzájem podporujeme.

Ptala jsi se na rady třeba Lucky Cholinské, která už má celý jeden reprezentační cyklus za sebou? Bavili jste se třeba o specifiku mezinárodních turnajů?

Určitě jsme spolu několikrát na tohle téma narazily. Říkala mi, jak to tam zhruba nějak chodí a že mi to všechno dojde, až když se rozezní česká hymna na EFT při slavnostním nástupu před zápasy.

Jak zatím hodnotíš svou klubovou sezónu?

Zatím ji hodnotím průměrně. Někde by to mohlo být lepší. Zároveň ale musím holky pochválit, protože na startu sezóny zatím předvádíme super nasazení. (pozn. prvoligové dorostenky jsou třetí, druholigové juniorky pak první)

CeskyFlorbal

Partneři: