Extraliga žen
1. SC TEMPISH VítkoviceCrazy Girls FBC LiberecFAT PIPE Florbal ChodovFBC ČPP Bystroň Group OstravaFBS OlomoucFbŠ BohemiansFBŠ SLAVIA Fat Pipe PlzeňIvanti Tigers Jižní MěstoK1 Florbal ŽideniceKM automatik FBK JičínPanthers PrahaTatran Střešovice
Web Ceskeho florbalu
Prague 2018
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.50

b_150_100_16777215_00_images_2018-2019_2018_020.jpgPo dvou po sobě odehraných utkáních s týmy Vsetína a Zlína se olomoucký tým pod 19 let usadil na nejvyšší příčce své ligy.

FLORBAL VSETÍN - FBS OLOMOUC 1:7 (1:1, 0:2, 0:4)
Úvod zápasového dne nezačal pro hanácký tým přívětivě. Ze standardní situace Vsetína se míček dostal z půlky hřiště po zemi až k zadní tyči kolem gólmanky Kollárové 0:1. Ještě před přestávkou ale stihla srovnat Řeháková.

V druhé části se hráčky FBS už začínaly postupně rozehrávat a 2x skórovala Sigmundová, ze standardky a z protiútoku.

Ke konci utkání byla na 6ti hráčkách Vsetína již znát únava. Hned 11 sekund po buly se prosadila Křížková a následně zavěsila v 36. minutě Němcová. Oběma asistovala Střídová Adéla, která hrála své první utkání za juniorky a odčinila tak i své vyloučení za vysokou hůl. Do konce zápasu pak upravily skóre ještě Ryšavá pohotově před brankou a Soušková nekompromisně do bližší šibenice.

 

FBS Olomouc - Zlín Lions 7:0 (0:0, 4:0, 3:0)

Olomouc započala druhé utkání necelých 30 minut po dohrání předešlého zápasu a tak se 1. třetinu hráčky teprve dostávaly znovu do hry.

V 2. části se již nerozpakovaly a začaly proměňovat šance. Dokonce se 2x dokázala prosadit i obránkyně Palinková, jednou až od půlky do šibenice a podruhé bekendem.

Do poslední části nasadil Zlín novou gólmanku, tu ale provětrala olomoucká Řeháková, která trefila hattrick +1, ať už z mínusového úhlu, vytočení ze středu nebo brejku. Zato na straně FBS vychytala Zemková nulu. Skóre zápasu korigovala především formace dorostenek, což dokazuje i hattrick asistencí Sigmundové.

Sestava: Kollárová Pavlína (G), Konopčíková Kateřina, Křížková Anna (1+0), Mrázková Martina, Němcová Anna (1+0), Palinková Andrea (2+0), Pejzlová Pavla (0+1), Ryšavá Lenka (1+0), Řeháková Eva (5+4), Řeháková Martina, Sigmundová Karolína (2+4), Soušková Barbora (2+2), Střídová Adéla (0+2), Zemková Tereza (G).

Za výkon si zaslouží pochvalu také M. Řeháková, která byla stabilní kvalitní oporou celé zápasy. Dále je nutno pochválit i 3 dorostenky (Konopčíková, Mrázková a Střídová A.), které hrály své první zápasy za juniorky obstojně. Dále potěšila podpora od nehrajících spoluhráček, které limitoval buď zdravotní stav nebo večerní účast na vítězném extraligovém utkání žen.

CeskyFlorbal

Partneři: