1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.50

b_150_100_16777215_00_images_2018-2019_2018_020.jpgPo dvou po sobě odehraných utkáních s týmy Vsetína a Zlína se olomoucký tým pod 19 let usadil na nejvyšší příčce své ligy.

FLORBAL VSETÍN - FBS OLOMOUC 1:7 (1:1, 0:2, 0:4)
Úvod zápasového dne nezačal pro hanácký tým přívětivě. Ze standardní situace Vsetína se míček dostal z půlky hřiště po zemi až k zadní tyči kolem gólmanky Kollárové 0:1. Ještě před přestávkou ale stihla srovnat Řeháková.

V druhé části se hráčky FBS už začínaly postupně rozehrávat a 2x skórovala Sigmundová, ze standardky a z protiútoku.

Ke konci utkání byla na 6ti hráčkách Vsetína již znát únava. Hned 11 sekund po buly se prosadila Křížková a následně zavěsila v 36. minutě Němcová. Oběma asistovala Střídová Adéla, která hrála své první utkání za juniorky a odčinila tak i své vyloučení za vysokou hůl. Do konce zápasu pak upravily skóre ještě Ryšavá pohotově před brankou a Soušková nekompromisně do bližší šibenice.

FBS Olomouc - Zlín Lions 7:0 (0:0, 4:0, 3:0)

Olomouc započala druhé utkání necelých 30 minut po dohrání předešlého zápasu a tak se 1. třetinu hráčky teprve dostávaly znovu do hry.

V 2. části se již nerozpakovaly a začaly proměňovat šance. Dokonce se 2x dokázala prosadit i obránkyně Palinková, jednou až od půlky do šibenice a podruhé bekendem.

Do poslední části nasadil Zlín novou gólmanku, tu ale provětrala olomoucká Řeháková, která trefila hattrick +1, ať už z mínusového úhlu, vytočení ze středu nebo brejku. Zato na straně FBS vychytala Zemková nulu. Skóre zápasu korigovala především formace dorostenek, což dokazuje i hattrick asistencí Sigmundové.

Sestava: Kollárová Pavlína (G), Konopčíková Kateřina, Křížková Anna (1+0), Mrázková Martina, Němcová Anna (1+0), Palinková Andrea (2+0), Pejzlová Pavla (0+1), Ryšavá Lenka (1+0), Řeháková Eva (5+4), Řeháková Martina, Sigmundová Karolína (2+4), Soušková Barbora (2+2), Střídová Adéla (0+2), Zemková Tereza (G).

Za výkon si zaslouží pochvalu také M. Řeháková, která byla stabilní kvalitní oporou celé zápasy. Dále je nutno pochválit i 3 dorostenky (Konopčíková, Mrázková a Střídová A.), které hrály své první zápasy za juniorky obstojně. Dále potěšila podpora od nehrajících spoluhráček, které limitoval buď zdravotní stav nebo večerní účast na vítězném extraligovém utkání žen.