Extraliga žen
1. SC TEMPISH VítkoviceCrazy Girls FBC LiberecFAT PIPE Florbal ChodovFBC ČPP Bystroň Group OstravaFBS OlomoucFbŠ BohemiansFBŠ SLAVIA Fat Pipe PlzeňIvanti Tigers Jižní MěstoK1 Florbal ŽideniceKM automatik FBK JičínPanthers PrahaTatran Střešovice
Web Ceskeho florbalu
Prague 2018
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.00

b_150_100_16777215_00_images_2017-2018_2017_248.jpgPrvní květnový víkend se konal finálový turnaj v Třinci. Našemu týmu byl nalosován soupeř FBŠ Slavia Plzeň. Ve velmi úzké sestavě jsme však nedokázaly postoupit do semifinále.

K hranicím na východ jsme se vydali ranním vlakem v sobotu 5.5.2018 v počtu 7+1. Všechny dorostenky se účastnily svého MČR v Rokytnici v Orlických horách, juniorská kapitánka Lucie Cholinská vybojovala bronz na MS ve St.Gallenu ve Švýcarsku a dvě další juniorky nepustila horečka.  Ze začátku jsme soupeře přehrávali, nakonec se však projevila početní přesila. Plzeň měla nějaké výběrové hráčky i juniorky účastnící se postupu žen do extraligy. Ovšem v normálních podmínkách bychom určitě zabojovaly o medaile. Kontumačních postupů bylo více, a tak kvalita úplně nekorespondovala se zaslouženým umístěním. Zdravotní stav našich hráček to odnesl zdatně, když jedna dokonce nedohrála poslední třetinu a skončila v nemocnici. Nakonec je tedy dobře, že to holky alespoň přežily a mohly se vrátit večer domů a nemusely platit předražené ubytování.

Konečné umístění: 1. FBC Ossiko Třinec 2. Bulldogs Brno 3. FBŠ Slavia Plzeň

1.střet - 11:00 hod - 2:7 - (1:2, 1:0, 5:0)

S brzkým cestováním se holky vypořádaly bez problémů a do zápasu nastoupily suverénně. Bořutová zavěsila odražený míček hned v 5.minutě a následovala ji Schneiderová z velkého brankoviště, poté si šla ovšem sednout na trestnou za sekání. Přesilovku jsme přestáli s čistý kontem, ale před přestávkou jsme nakonec inkasovali teploměr z brejku na zadní.

V druhé části nás soupeř dorovnal z vytočení z přečíslení. Následně nám byla nabídnutá přesilovka dokonce 5 na 3, ovšem ani to jsme nebyly schopné využít.

V 3.části soupeř jsme inkasovali již z nekoncentrovanosti, špatného rozebrání hráček v obraně a zbytečných chyb v bránění. Skvělými zákroky nás velmi držela Zemková v bráně, předváděla parádní kousky. Ovšem na trestnou pak šla Fišerová za sekání a soupeř pak dokázal být pohotovější u odražených míčků.

 

2.odveta - 17:00 hod  - 0:5 - (0:1, 0:3, 0:1)

V 1.třetině jsme inkasovali pouze po ztrátě na přední tyč, ovšem další přesilovku za vrážení jsme nevyužil.

Začátkem druhé třetiny jsme inkasovali 3 rychlé góly po dalších zbytečných chybách v obraně. A před druhou přestávkou jsme nevyužili dvě přesilovky.

Do poslední části jsme nastoupili bez Schneiderové, kterou koleno již nepodrželo. S poklesem výkonu poklesl i herní projev a i soupeř už proměnil jen jednu šanci. Přesilovku 22 sekund před koncem jsme již dohráli v poklidu.  

  

Sestava: 

Bořutová Tereza (1+1), Fišerová Šárka, Gerhátová Jana, Havlová Patricie, Kubínová Natálie, Pejzlová Martina, Schneiderová Adéla (1+1), Zemková Tereza (G) 

 

Zúčastněné hráčky si zaslouží obrovské uznání za obětavost, neutuchající nasazení, neklesání na mysli a pevné nervy, silnou vůli a hlavně zdravé pojetí dané situace.
Poděkování patří i hráčkám, které nám pomohly vybojovat postup, přestože se nemohly závěrečného turnaje zúčastnit. Tímto děkuji všem za uplynulou sezónu.

CeskyFlorbal

Partneři: