1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.00

b_150_100_16777215_00_images_2017-2018_2017_248.jpgPrvní květnový víkend se konal finálový turnaj v Třinci. Našemu týmu byl nalosován soupeř FBŠ Slavia Plzeň. Ve velmi úzké sestavě jsme však nedokázaly postoupit do semifinále.

K hranicím na východ jsme se vydali ranním vlakem v sobotu 5.5.2018 v počtu 7+1. Všechny dorostenky se účastnily svého MČR v Rokytnici v Orlických horách, juniorská kapitánka Lucie Cholinská vybojovala bronz na MS ve St.Gallenu ve Švýcarsku a dvě další juniorky nepustila horečka.  Ze začátku jsme soupeře přehrávali, nakonec se však projevila početní přesila. Plzeň měla nějaké výběrové hráčky i juniorky účastnící se postupu žen do extraligy. Ovšem v normálních podmínkách bychom určitě zabojovaly o medaile. Kontumačních postupů bylo více, a tak kvalita úplně nekorespondovala se zaslouženým umístěním. Zdravotní stav našich hráček to odnesl zdatně, když jedna dokonce nedohrála poslední třetinu a skončila v nemocnici. Nakonec je tedy dobře, že to holky alespoň přežily a mohly se vrátit večer domů a nemusely platit předražené ubytování.

Konečné umístění: 1. FBC Ossiko Třinec 2. Bulldogs Brno 3. FBŠ Slavia Plzeň

1.střet - 11:00 hod - 2:7 - (1:2, 1:0, 5:0)

S brzkým cestováním se holky vypořádaly bez problémů a do zápasu nastoupily suverénně. Bořutová zavěsila odražený míček hned v 5.minutě a následovala ji Schneiderová z velkého brankoviště, poté si šla ovšem sednout na trestnou za sekání. Přesilovku jsme přestáli s čistý kontem, ale před přestávkou jsme nakonec inkasovali teploměr z brejku na zadní.

V druhé části nás soupeř dorovnal z vytočení z přečíslení. Následně nám byla nabídnutá přesilovka dokonce 5 na 3, ovšem ani to jsme nebyly schopné využít.

V 3.části soupeř jsme inkasovali již z nekoncentrovanosti, špatného rozebrání hráček v obraně a zbytečných chyb v bránění. Skvělými zákroky nás velmi držela Zemková v bráně, předváděla parádní kousky. Ovšem na trestnou pak šla Fišerová za sekání a soupeř pak dokázal být pohotovější u odražených míčků.

 

2.odveta - 17:00 hod  - 0:5 - (0:1, 0:3, 0:1)

V 1.třetině jsme inkasovali pouze po ztrátě na přední tyč, ovšem další přesilovku za vrážení jsme nevyužil.

Začátkem druhé třetiny jsme inkasovali 3 rychlé góly po dalších zbytečných chybách v obraně. A před druhou přestávkou jsme nevyužili dvě přesilovky.

Do poslední části jsme nastoupili bez Schneiderové, kterou koleno již nepodrželo. S poklesem výkonu poklesl i herní projev a i soupeř už proměnil jen jednu šanci. Přesilovku 22 sekund před koncem jsme již dohráli v poklidu.  

  

Sestava: 

Bořutová Tereza (1+1), Fišerová Šárka, Gerhátová Jana, Havlová Patricie, Kubínová Natálie, Pejzlová Martina, Schneiderová Adéla (1+1), Zemková Tereza (G) 

 

Zúčastněné hráčky si zaslouží obrovské uznání za obětavost, neutuchající nasazení, neklesání na mysli a pevné nervy, silnou vůli a hlavně zdravé pojetí dané situace.
Poděkování patří i hráčkám, které nám pomohly vybojovat postup, přestože se nemohly závěrečného turnaje zúčastnit. Tímto děkuji všem za uplynulou sezónu.

MS 2017 Blava
 

CeskyFlorbal

banner SFF 2018 244x250 04

PatrneriExtraligy

Partneři: