1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.00

b_150_100_16777215_00_images_2017-2018_2017_241.jpgV neděli 8.4.2018 pořádal Florbal Vsetín zbylé zápasy v Uherském Brodu na hale U Stadionu.

Hned ráno jsme odehráli utkání s neporaženým FBC Ossiko Třinec a poté také s Buldogs Brno, které nás letos poprvé dokázalo porazit. Postup do play-off  Východ, předkola MČR, jsme měli jasný už dříve předem. Dokonce i postupovoá 3.pozice byla jasná, nemohli jsme se již posunout v tabulce nahoru ani dolů. Výjezd však zbytečný nebyl. Byl nám předán pohár za 3.místo v moravské skupině ligy juniorek, přišla nás podpořit rodina od Patricie Havlové a holky si odvezly cenné zkušenosti, ať už herní či morální.

FBC Ossiko Třinec - 3:6 (0:1, 2:3, 1:2)

I přes brzkou hodinu jsme utkání začaly obstojně. V 9.minutě nás však zamrzela nerozebraná standardka z půlky, kdy volná soupeřka zvládla zakončit gól do branky o tyčku. Druhou část jsme zahájily famózně. Nejprve to vzala Pejzlová mladší na sebe, prokličkovala slalomem od vlastní branky celé hřiště a nekompromisně zavěsila. Následně jsme se dokonce ujali vedení, když "domácí" Havlová vyslala střelu od půlky a pohotová Schneiderová to pak zvládla dorazit po zemi bekendem. Neradovali jsme se však dlouho, za pár sekund se krásně trefila soupeřka na zadní od půlky a půl minuty na to jsme inkasovali další ze středu po zmatku ze standardní situace soupeře. To náš výkon utlumilo a před 2.přestávkou jsme dostali další po propadu v obraně (2:4).
Poslední část jsme zahájili aktivně, bohužel kloudné akce se nepodařily. Místo toho jsme inkasovali nejprve z nedůrazu v brankovišti, když byla soupeřka pohotovější u dorážky. Následně hasila situaci Pejzlová P., když se vracela do obrany a musela soupeřku seknout zezadu, signalizované vyloučení se však nakonec nekonalo, jelikož soupeřka zvládla vsítit gól i tak. Poslední úpravu skóre obstarala Křížková ze středu.

Bulldogs Brno - 2:4 (1:1, 0:2, 1:1)

Do druhého zápasu jsme vstoupili odhodlaně. Vývoj měl náboj a napětí, oba týmy do toho šly naplno a dlouho se držel bezbrankový stav. A dívky dokonce zvládaly hrát úspěšně v novém systému, který pilujeme. Před první přestávkou ale Zemková v bráně vyrazila střelu soupeřek z brejku nahoru a při pádu netušíc, kde míček je, si jej sama odrazila zády do branky. Palinková chvíli na to naštěstí srovnala z vytočení od mantinelu.

V druhé části měl převahu víc soupeř a odskočil do vedení od dva góly (1:3). První po propadu v obraně a druhý z dorážky z brankoviště, kdy se nedomluvila obrana s gólmankou a soupeř byl pohotovější. V poslední části jsme se snažili posbírat ještě poslední chuť a vůli něco s vývojem utkání udělat. Bohužel nepomohl ani návrat starého systému a v půlce 3.třetiny jsme znovu inkasovali z chyb vzadu. Nedlouho na to rozdíl ve skóre sice snížila Střídová, to už bylo ale ze zápasu vše.

Sestava: Havlová Patricie (0+1), Cholinská Lucie, Kollárová Pavlína, Křížková Anna (1+0), Němcová Anna, Palinková Andrea (1+1), Pejzlová Martina, Pejzlová Pavla (1+0), Ryšavá Lenka (0+1), Schneiderová Adéla (1+0), Střídová Lucie (1+0), Zemková Tereza (G).

Díky za podporu, focení a dopravu nejen rodičům, ale i Martinovi Reimerovi, který nám pomohl s dopravou. A moc děkujeme místní mamince od Patricie Havlové za upečené koláčky. Dále věřím, že do play off již vyrazíme v plném počtu bez jakýchkoliv zranění.