Extraliga žen
1. SC TEMPISH VítkoviceCrazy Girls FBC LiberecFAT PIPE Florbal ChodovFBC ČPP Bystroň Group OstravaFBS OlomoucFbŠ BohemiansFBŠ SLAVIA Fat Pipe PlzeňIvanti Tigers Jižní MěstoK1 Florbal ŽideniceKM automatik FBK JičínPanthers PrahaTatran Střešovice
Web Ceskeho florbalu
Prague 2018
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00

b_150_100_16777215_00_images_2017-2018_2017_202.jpgV neděli 11.2.2018 jsme se utkali na SH SOU Rooseveltova s týmy o pár příček pod námi. Z obou utkání nakonec vyšly vysoké rozdíly ve skóre.


FBC Přerov  -  7:2  ( 2:0, 2:0, 2:3)
     Nám územně nejbližší tým přijel oslaben o 3 hráčky, které jsou u nás na hostování. Ani jedna proti svému mateřskému klubu nenastoupila. Ryšavá byla na horách, Divišová je bohužel zraněná a Palinková zápas pozorovala jen ze střídačky.
     Náš tým zase pro změnu hrál v 8mi, z toho nová hráčka Gerhátová hrála svůj úplně první florbalový zápas, dorostenka Vičarová hrála poprvé za juniorky a dokonce i dorostenecká gólmanka Opletalová hrála za juniorky poprvé v poli.
     První třetinu se trefila Křížková z vytočení, kdy jí asistovala Opletalová a připsala si tak 1.bod za juniorky. Následně využila chybu v rozehrávce soupeře Němcová, ale náš herní projev nebyl jistý. Soupeř byl vyloučen za špatné střídání a my ani přesilovku nedokázaly využít, na hřiště tedy nastoupila i zraněná Cholinská. Úraz z předešlého dne z extraligového zápasu ji limitoval nejspíš jen minimálně, jelikož ihned začala zařizovat góly. Dva dala sama a 2x přihrála na Bořutovou.
     V poslední části ovšem soupeřky ještě zahrozily, kdy naši Kollárovou v bráně dokázaly překonat 2x po naší ztrátě v obraně. Naštěstí jsme pak už ale soupeře nenechali rozjet, Křížková dalším gólem přidala klid na naši stranu a utkání jsme tak dokončili důstojně.

Florbal PEGRES Havířov – 10:2  (1:0, 3:2, 6:0)
     Do utkání nastoupila do pole i gólmanka Kollárová. Hned ze startu jsme nevyužili přesilovku. Poté ale Bořutová s Němcovou předvedly krásnou kombinaci, křižné přihrávky z první zakončily gólem. Akorát pak Němcová neproměnila nájezd a ani přesilovku jsme nezužitkovaly.
     Místo toho jsme hned z počátku druhé části inkasovali z brejku, na což už byla Zemková krátká. Navíc šel soupeř do přesily, když byla Pejzlová P. vyloučena za sekání. Pro Cholinskou to ale nehrálo roli, z brejku dokázala míček zasunout po zemi do branky a vrátit nám tak vedení i tak. Ovšem soupeř svou výhodu nakonec přece jen využil, 8 sekund před skončením trestu se dokázal prosadit z nahození. Naštěstí se toho Vičarová nebála, vzala to na sebe a od půlky z obrany vyslala střelu lehce nad zemí. A když míček doskákal až do branky, tak zůstala nejen ona sama překvapená. Velmi důležitý gól, který nám opět vrátil vedení a o to cennější, že byl její první za juniorky. Před přestávkou přidala ještě kapitánka z vytočení z rohu a uklidnila pro nás tak situaci za stavu 4:2.
     V poslední části už byl soupeř nejspíš znaven, v počtu 7+1 se není moc co divit, takže začaly naše gólové hody. Němcová obloučkem, Pejzlová M. od mantinelu a ze středu z první, Křížková po luxusním zpracování lobu tělem. Opletalová pak byla smolně vyloučena za nedovolenou vzdálenost, což jí nelze vyčítat.  Navíc v tomto oslabení Němcová dokonala svůj hattrick po krásné krosovce od Palinkové. Skóre pak završila na dvojciferné číslo Křížková. Před koncem nám byla nabídnuta ještě přesilovka, ale tu jsme dohráli již v poklidu a mohli tak jít spokojeně uklízet halu.


Sestava:
Bořutová Tereza (2+2), Gerhátová Jana, Cholinská Lucie (4+5), Kollárová Pavlína, Křížková Anna (4+0), Němcová Anna (4+1), Opletalová Barbora (0+2), Palinková Andrea (0+1), Pejzlová Martina (2+2), Pejzlová Pavla (0+1), Vičarová Šárka (1+0), Zemková Tereza


Děkuji moc všem, co se zapojili do pomoci s pořádáním celého průběhu dne. Ať už to byla vždy obětavá zdravotnice Kája Pejzlová, nebo ostravské členky týmu našich extraligových žen Peterková a Mandátová, které nejen vyplňovaly zápis. Ale hlavně díky Martinovi Přibylovi, jako hlavnímu pořadateli, který nejen stopoval všechen čas, ale zajišťoval veškerou organizaci a byl nápomocen řešit jakýkoliv problém.

CeskyFlorbal

Partneři: