1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.50

b_150_100_16777215_00_images_2018-2019_2018_065.jpgV neděli 24.3.2019 se vydal tým juniorek v celé svojí parádě a tedy i s hráčkami extraligového kádru do Šumperka.

Porovnaly síly s domácími a s rivalem z Přerova. V předposledním kole získaly všechny body, výhra v lize však stále není jistá.

FBS Olomouc - FBC Přerov 7:4 (2:1, 3:0, 2:3)
Do zápasu vstoupil tým z Hané odhodlaně, jenže od prvních minut bylo jasné, že to nepůjde snadno ani zkušeným kvalitním hráčkám. Prvně se sice prosadila olomoucká Ryšavá z brejku, ovšem z následné standardky před bránou Přerov po zemi kolem brankářky Opletalové dorovnal. Před přestávkou nakonec uklidnila olomoucké řady střelou z dálky do šibenice obránkyně Palinková po asistenci Horáčkové, která se vrátila po dlouhodobém zranění (2:1).

Od 2.části šla do olomoucké brány gólmanka Zemková a tým FBS se začal více rozehrávat. Němcová 2x proměnila brejk a z druhé dorážky navýšila Řeháková Martina (5:1). Po 2. přestávce ale Přerov hrál přesilovku a svou šanci využil. Cholinská na druhé straně odpověděla z dálky (6:2), poté se ovšem Přerov dokázal prosadit dokonce 2x. Nejprve se tak stalo od mantinelu po nedůrazu na přední tyč a následně z úniku (6:4). Poslední úpravu skóre učinila Němcová 12 vteřin před koncem, kdy z dorážky dokončila svůj hattrick.

FbC Asper Šumperk - FBS Olomouc 2:8 (1:1, 0:4, 1:3)
Druhé utkání Olomouc musela nastoupit ve svých rozcvičovacích tričkách, jelikož Šumperk si pořídil na konci sezóny nové dresy bílé barvy. Každopádně olomoucký tým chtěl svůj zakletý výkon zlomit, a trochu se to i zlepšilo, ovšem stále to byl děs a bída. Možná to bylo také proto, že hrál 1. s posledním týmem tabulky a to většinou přes beton nebývá krásná přehlídka akcí. Každopádně hanačky ani nedokázaly využít přesilovku v 8. minutě. Nakonec skóre otevřela přece jen ze strany FBS Němcová z 1ní na zadní, ovšem za 2 minuty domácí tým využil chybu v obraně a srovnal přes brankářku Zemkovou (1:1).
Od 2. třetiny operovala v bráně FBS gólmanka Opletalová a zdálo se, že se Olomouc nakonec přece jen trochu rozjela. Němcová vrátila vedení na stranu FBS, Cholinská přidala gól z vytočení a poté mezi nohama soupeřky asistovala Sigmundové (1:4). I v oslabení hrál olomoucký tým obstojně, byl na míčku a hrál na jistotu. Před přestávkou navíc Pejzlová Martina s Horáčkovou předvedly krásnou kombinaci křižných přihrávek a první jmenovaná ji úspěšně zakončila.
V úvodu poslední části Ryšavá zkusila plácnout míček bekendem a trefila šibenici (1:6). Jenže ani 2. přesilovku se pak Olomouci využít nepovedlo. Po time outu domácích ještě přihrála olomoucká Sigmundová na gól Bořutové, poté se ale trefila opět domácí Dokoupilová (2:7). Ke konci pak zopakovaly svou souhru Sigmundová s Bořutovou, která se trefila podruhé.

Sestava: Bořutová Tereza (2+1), Divišová Veronika (0+1), Křížková Anna, Horáčková Marta (0+2), Cholinská Lucie (2+1), Němcová Anna (5+0), Opletalová Barbora, Palinková Andrea (1+1), Pejzlová Pavla (0+1), Pejzlová Martina (1+1), Ryšavá Lenka (2+0), Řeháková Martina (1+0), Sigmundová Karolína (1+4), Soušková Barbora (0+1),  Střídová Lucie (0+1), Tereza Zemková (G)