1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.50

b_150_100_16777215_00_images_2018-2019_2018_060.jpgPoslední domácí turnaj juniorky odehrály v sobotu 9.3.2019 ráno na Rooseveltce.

Postupně porazily 4. Vsetín a 7. Zlín.

FBS Olomouc - Florbal Vsetín 9:0 (2:0, 5:0, 2:0)

Na 7 hráček z Beskyd domácí tým nastoupil hned od začátku. Soušková v 3. minutě dorazila zblokovanou střelu Sigmundové. A před přestávkou pak pozemní střelu Souškové dorazila Řeháková (2:0).

V 2.třetině se k hostům přidala jejich nejproduktivnější, ale zároveň nejtrestanější hráčka. To Olomouc ale ještě více vyhecovalo k větší aktivitě a spolupráce Soušková-Sigmundová nabrala na obrátkách, ať už ze standardní situace nebo z herní kombinace (5:0). Následně se dostávala do šancí i druhá formace, střelu Němcové dorazila Naswetterová. Útočnými kooperacemi domácí otevřeli obranu, kde soupeř začal více hrozit. Vzadu ovšem vše parádně pokrývala gólmanka Zemková, která již míčky nevyrážela, ale profesionálně jednoručně lapala, takže ani za svá záda nic nepustila. Ještě 16 sekund před přestávkou přidala svůj 2.gól Řeháková M. (7:0), kterou již zraněné koleno tolik nelimitovalo jako dříve.

V posledním jednání se prosadila ještě Němcová a Soušková dokončila svůj hattrick +1 na finální stav.

Zlín Lions - FBS Olomouc 3:8

Hned 22 sekund po úvodu otevřela skóre olomoucká Palinková. Zlín ale v sobě probudil lva a vytáhl drápky, v 7. minutě dokázal srovnat a i když opět Palinková přidala z dorážky, Lions z dalšího brejku znovu dorovnali. To již vyprovokovalo Sigmundovou, která ihned po vyhraném buly zavěsila a ukázala, kdo je tady "pánem" (2:3).

Olomoucká brankářka Zemková i přes inkasované góly předváděla ohromující zákroky, což se jí po 1.přestávce odměnilo i kanadským bodem za asistenci, kdy její výhoz dokázala proměnit lobem Řeháková. Zlín poté nevyužil přesilovku a aktivní Soušková následně neváhala své vyloučení vynahradit gólem z pohotové akce (2:5). Palinková poté dokončila svůj hattrick ukázkovým příklepem od mantinelu. V poslední minutě 2.části se Zlín prosadil ještě z jednoho brejku a kolem položené gólmanky FBS poslal po zemi do prázdné jejich 3.gól.

V 3.třetině Olomouc navýšila po kombinaci Sigmundové-Souškové kolem brány Lions (3:7) a Palinkové hattrick nestačil, předvedla ještě třešničku dne. Ze vzduchu si zpracovala míček na 1 dotek, proběhla slalomem mezi soupeřkami a nekompromisně zavěsila ukázkovou šibenici.

Sestava: Divišová Veronika (0+1), Konopčíková Kateřina (0+1), Naswetterová Patricie (1+0), Němcová Anna (1+2), Palinková Andrea (4+0), Pejzlová Pavla, Řeháková Martina (3+2), Sigmundová Karolína (2+4), Soušková Barbora (6+4), Tereza Zemková (G)