1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.50

b_150_100_16777215_00_images_2018-2019_2018_058.jpgSobotní turnaj 23.2.2019 juniorky odehrály ve sportovní hale v Čeladné. Po nesnadném vývoji nakonec pokořily oba soupeře a vydřely dvě vítězství.

FBS Olomouc - FbC Aligators Pozořice 5:0 (0:0, 1:0, 4:0) Celou první třetinu se Olomouc nedostala pořádně do svojí hry. Výkon na nové hale zaostával a třetí tým tabulky Pozořice v 7mi hráčkách a šikovnou gólmankou odolával.

Až v půlce zápasu se teprve změnilo skóre. Soušková prolomila smůlu olomouckého týmu a její střelu od půlky obloučkem si gólmanka Pozořic nešťastně sama srazila do branky. Sice nepěkný gól, ale otevřel tak cestu Olomouci k vedení v zápase. Tým FBS si myslel, že tam teď určitě začnou padat pěkné kousky, ovšem ani následnou přesilovku Olomouc využít nedokázala.

Bída pokračovala i v třetí části. Až 5 minut před koncem Olomouc ovládla toto utkání. Nejprve předvedly Sigmundová a Soušková krásnou kombinaci přihrávkami z první do prázdné brány (2:0). Tým Pozořic si nato vzal oddechový čas, což jim nakonec mnoho nepomohlo. Vzápětí se totiž trefila Němcová z 1ní na zadní tyčku, po 20ti sekundách Bořutová dokonce proběhla celé hřiště sama a úspěšným zakončením 8 vteřin na to dokončila svůj hattrick Soušková (5:0).

FbC KOVO KM Frýdek-Místek - FBS Olomouc 2:3,(1:2, 0:1, 1:0) Domácí tým je v tabulce umístěný sice na předposlední příčce, ovšem před svým publikem se dokázal vyburcovat k lepším výkonům. A jak je známo, favorit se většinou přizpůsobí výkonu slabšího, tudíž z jednoznačného zápasu bylo nakonec drama. První gól vstřelila Soušková ze středu po přihrávce Němcové zpoza branky, poté ale odpověděl Frýdek. Hráčky FBS si totiž myslely, že mají po outu soupeře rozehrávku z vlastního obranného rohu, neujistily se ale s rozhodčím a šly střídat. Frýdek toho rychle využil na sbíhající hráčku a bylo srovnáno. Následně si otevřela své zranění Řeháková a do zápasu se již bohužel nevrátila. Před přestávkou stáhla vedení zpátky na stranu Olomouce Soušková střelou z dálky (1:2).

V druhé třetině se prosadila Bořutová po slalomu celým hřištěm (1:3), to bylo ale ze strany FBS vše. Vzápětí šly totiž 2 olomoucké hráčky postupně na trestnou lavici, tak se přes půl minuty hrálo dokonce 5 na 3. Olomouc toto smrtelné oslabení ještě zvládla ubránit. Hned po 2. přestávce se ale Frýdek dokázal prosadit z brejku po zemi k zadní tyči a vykřesat tak naději pro domácí tým. Následně Frýdek sice hrál oslabení, ale po oddechových časech obou týmů se rozhodli hrát power play. Neúnavní místní fanoušci tlačili svých 6 hráček do branky, Olomoucký tým však nakonec zvládl udržet svou těsnou výhru.

Sestava: Bořutová Tereza (2+0), Divišová Veronika, Gieselová Kateřina, Naswetterová Patricie, Němcová Anna (1+2), Opletalová Barbora (G), Palinková Andrea (0+1), Pejzlová Pavla, Řeháková Martina, Sigmundová Karolína (0+3), Soušková Barbora (5+1), Střídová Lucie, Tereza Zemková (G)