1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00

b_150_100_16777215_00_images_2017-2018_2017_209.jpgOlomoucká juniorka odehrála o uplynulém víkendu poslední zápasy v rámci základní části KB ligy juniorů.

Hrálo se proti týmům z nejvyšších pater soutěže, kdy se nejprve v sobotu uskutečnil zápas v Otrokovicích, v neděli pak na střední Moravu zavítal soupeř z Pardubic.

Ani tentokrát nebyla sestava Hanáků kompletní. K již tradičním absentérům se tentokrát přidali i brankáři (Vašek Kovařík a Dominik Šobota), takže Michalovi Kráčmarovi v brance kryl záda Radek Krňávek z řad dorostenců.

Panthers Otrokovice - FBS Olomouc 11:4
Ještě v loňské druholigové sezoně si olomoucká juniorka s týmem z jihu Moravy vždy poradila (7:1 a 3:2). Letos proti sobě však nastupují dost pozměněné celky a v prvním vzájemném zápase nám Otrokovice porážky dokázaly vrátit v poměru 3:5. V aktuálním zápase byl náš tým první, který dokázal skórovat po tradičním výjezdu Blany. O pár minut později však soupeř po tvrdých střelách z první stav otočil. Následně byl však nařízen nájezd, který sice zastupující hostující kapitán Blana nevyužil. Avšak následná přesilová hra se povedla a Veselík (as. Blana) dokázal pěknou ranou nad nohu brankáře srovnat. To bylo z naší strany v první třetině vše. Soupeř svoji další přesilovou hru také dokázal využít zásluhou exolomouckého Kvapila a následně přidal ještě jeden tvrdý direkt Olomouci. Druhá třetina byť střelecky vyrovnaná, tak skončila dalšími dvěma obdrženými brankami. Do třetí třetiny jsme ale chtěli ukázat, že nejsme o moc horší než Otrokovice. Do poloviny zápasu se nám to dařilo. Skóre jsme stáhli na 7:4 díky trefám Frýdy (as. Veselík) a pěknému úniku Krále (as. Charvát). Poté však přišla naše ztráta koncentrace a výsledkem bylo konečné a zasloužené skóre 11:4.

FBS Olomouc - Sokol Pardubice 1:10

Sokol Pardubice, tradiční rival již od památného souboje od Mistrovství České republiky starších žáků. Východočeši potvrzují, že v republice patří stabilně mezi elitní týmy jak v mládežnických, tak i mužských soutěžích. Výsledek z prvního vzájemného zápasu 10:3 to jen potvrzuje. I v dalším víkendovém utkání jsme ale potvrdili zlepšené vstupy do zápasu. Kdo se byl v neděli podívat v hledišti, tak musí souhlasit, že první třetina byla herně jasně v naší režii. Co na plat, když výsledkem bylo skóre 1:1 (po brance Charváta a asistenci Špačka z nacvičené standardní situace) a k tomu několik nastřelených tyček. Soupeřovi ke vstřelení branky stačilo z doslova pár pokusů „pouhé“ plácnutí bekhendem z nebezpečného prostoru. Do poloviny druhé třetiny byla snaha týmu pokračovat v nastolené aktivitě. Výsledkem byly opět jen nastřelené tyčky (celkově jsme jich dali za zápas „krásných“ 6) a branka mezi nohama našeho gólmana po akci, co hostujícímu hráči sjel míček z čepele. Pak jsme začali faulovat a bylo po zápase. Mrzet nás může především vyloučení Hanáka na 5 minut netradičně ve florbalu za hákování. Pardubičtí z přesilových her ukázali olomouckým hráčům, jak má vypadat kvalitní střelba, když nasázeli do domácí svatyně postupně 5 pěkných branek. Po druhé třetině neuvěřitelně tragický stav 1:7. Zápas ve třetí třetině se už jen mohl dohrávat. Přestože na střelecké pokusy byl zápas vyrovnaný (43:44), tak skóre z pohledu Olomouce bylo tristní (1:10), ale i tak to někdy ve sportu bývá.

Poslední zápasy základní části se nám tak výsledkově nevydařily. S předváděnou hrou, pokud hrajeme koncentrovaně, můžeme být často spokojeni, ale střelba je na této úrovni z naší strany velmi tragická. Je vidět, že v soutěži není na nic čas, často padají branky z první nebo po krátkých a překvapivých úderech. To nám zatím chybí a je to hlavní věcí, na které budeme pracovat do vyřazovacích zápasů.

V konečné tabulce jsme tedy na 10. místě z 12 týmů po základní části KB ligy juniorů. Na první rok v nejvyšší soutěži to není žádná tragédie, ale upřímně jsme měli vyšší očekávání. Zvláště po první půlce základní části, kdy jsme byli na 7. místě a v laufu po několika pěkných vítězstvích (celkem 5 v základní hrací době a 2 v prodloužení). Vypadalo to tak na další skvělou sezonu. V roce 2018 se nám ale zatím příliš nedaří. Teď ale půjdeme do vyřazovacích zápasů, je to nová soutěž, hraje se od nuly. Proto nás přijďte prosím podpořit v neděli 4. 3. v 19:00 na Čajkarénu, hrajeme předkolo play-off proti týmu itteligence Bulldogs Brno.

Sestava: 1. Krňávek, 69. Kráčmar - 2. Blana, 8. Minář (C), 13. Špaček, 18. Hanák, 19. Veselík, 21. Poláček, 23. Pavlíček, 32. Šenkeřík, 44. Novák, 54. Frýda, 63. Král, 71. Prchla, 72. Koutný, 77. Frydrych, 78. Charvát.

PANTHERS OTROKOVICE - FBS Olomouc 11:4
branky:
4. Michal Kundrata, 8. Martin Kelíšek, 13. Lukáš Kvapil, 19. Jakub Haša, 35. Martin Kelíšek, 38. Michal Kundrata, 43. Martin Janeček, 52. Michal Kundrata, 52. Jakub Haša, 56. Martin Janeček, 59. Radim Jančík - 2. Vojtěch Blana, 9. Josef Veselík, 44. Petr Frýda, 45. Ondřej Král; rozhodčí: Petr Števček - Radek Števček; vyloučení: 3:1; využití: 1:1; diváků: 42; zásahy brankářů: Martin Vičánek 12 - Michal Kráčmar 17; po třetinách: 4:2, 2:0, 5:2.

FBS Olomouc - Sokol Pardubice 1:10
branky:
19. Jakub Charvát - 9. David Žáček, 23. David Žáček, 34. David Žáček, 35. Adam Šmíd, 36. Lukáš Prix, 37. David Žáček, 38. Lukáš Prix, 45. Petr Černý, 47. Lukáš Slabý, 50. Lukáš Slabý; rozhodčí: Roman Sladký - Pavel Vojkůvka; vyloučení: 4 + Tomáš Hanák 5:4; využití: 0:6; diváků: 26; zásahy brankářů: Michal Kráčmar 34 - Martin Zahálka 42; po třetinách: 1:1, 0:6, 0:3.