1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00

V polovině února získali olomoučtí junioři osobní zkušenost se sportovním termínem „anglický“ týden, když absolvovali během 4 dní 3 extraligové zápasy.

V domácím prostředí na Čajkaréně hostil tým z metropole Hané nejprve v sobotu České Budějovice, v neděli pak Chomutov a nakonec v úterý Brno.

Přestože jsme hráli v domácím prostředí, tak do zápasů jsme opět bohužel nezasáhli v kompletní možné sestavě. Na vině byla zejména probíhající chřipková epidemie v našem kraji.

FBS Olomouc - FBC Štíři České Budějovice 8:9
V prvním vzájemném utkání jsme Štíry dokázali porazit velmi těsně 4:3 po prodloužení. Očekávat se tak dala další vyrovnaná bitva. Do zápasu vstoupili aktivněji domácí, když v polovině třetiny po gólech Zmrzlíka (as. Blana) a Blany vedli již 2:0. Po nabídnuté přesilové hře však hosté snížili a z následné nenápadné akce dokonce vyrovnali. Ve druhé třetině pokračovala branková přetahovaná. Nejprve sice soupeř poprvé v zápase ochutnal pocit vyhrávání, po pár chvílích to ale byl znovu tým z Hané, kdo vedl. To 2krát zafungovala stejná dvojice Zmrzlík – Blana. Ve zbytku druhé třetiny jsme ale bohužel měli velkou smůlu na sražené balony nebo kuriózní branky. Z nenápadných a smolných situací se Budějovicím povedlo do konce periody 3krát skórovat a ve 3. třetině se tak dala očekávat naše stíhací jízda. Ta opravdu přišla, ale po brankách Zmrzlíka, Veselíka (as. Blana), Šenkeříka (as. Blana) a opět Zmrzlíka (as. Minář) to na více než snížení 8:9 bohužel nestačilo, protože soupeř taktéž dokázal v otevřeném utkání několikrát skórovat.

FBS Olomouc - Florbal Chomutov 8:9
Hanáci porazili v prvním vzájemném souboji Chomutov 7:4. Přesto zápas na severu Čech nebyl ničím jednoduchým. V herní neděli byla pak hra jako přes kopírák se sobotním zápasem. Opět to byl tým ze středu Moravy, který měl 1. třetinu ve své režii a zásluhou Krále (as. Charvát), Veselíka (as. Zmrzlík), Frydrycha (as. Charvát) a Veselíka (as. Majer) šla Olomouc dokonce do trháku 4:2. Ve druhé třetině se nám bohužel nepovedlo proměnit trestné střílení a Chomutov ucítil šanci a snížil na rozdíl jediné branky. Jinak se zde nic zásadního již nestalo. Ve 3. třetině ale diváci mohli zažít doslova brankové hody. Padlo v zde celkem 10 branek. Za naše barvy se prosadili Novák (as. Charvát), Zmrzlík (as. Blana), Veselík (as. Zmrzlík) a Král (as. Blana) a bohužel jsme tak museli skousnout již druhou hořkou porážku o jednu branku 8:9.

FBS Olomouc - FBŠ Hummel Hattrick Brno 4:11
V úterý byla vidět na našich hráčích frustrace a nesebevědomí. A to i přesto, že jsme první vzájemný zápas s Brnem na podzim zvládli nejtěsnějším rozdílem (3:2). Chtěli jsme jít do zápasu nahecovaní, začátek se nám skutečně povedl a 2krát po stejné ose Zmrzlík – Blana se nám zadařilo otevřít a poté navýšit skóre utkání. Přišlo snížení, hráči si přestali ještě více věřit a od té doby po zbytek zápasu tahala Olomouc jednoznačně za kratší konec pomyslného lana. V 1. třetině se ještě dorostenec Prchla dokázal pěknou střelou prosadit (as. Majer), to bylo na dlouhou dobu z naší strany vše. Na konci zápasu už jen kosmeticky upravoval kapitán Minář (as. Špaček) na konečné skóre 4:11.

Dvě těsné porážky o branku musí být náročné hlavně pro psychiku hráčů. Přesto je potřeba zdůraznit, že jsme nebyli rozhodně horším soupeřem (alespoň v sobotním a nedělním utkání). V nedělním utkání jsme si navíc určitě vybrali dost smůly (snad z celého zbytku sezony). Jinak kladným aspektem hry už jsou většinou naše vstupy do utkání (s těmi jsme měli začátkem sezony velké problémy) a doufejme i do budoucna střelba. Marně totiž vzpomínám, kdy se nám povedlo za víkend vstřelit 16 branek. Musíme ale zapracovat na psychice hráčů a zejména na ztrátě koncentrace po obdržené brance.

Anglický týden tedy další body juniorům do tabulky nepřinesl. O to více je v těchto momentech potřeba povzbudit a poděkovat hráčům za nasazení a celkovou aktivitu.

Sestava: 69. Kráčmar, 83. Kovařík - 2. Blana, 8. Minář (C), 13. Špaček, 18. Hanák, 19. Veselík, 21. Poláček, 23. Pavlíček, 32. Šenkeřík, 42. Majer, 44. Novák, 54. Frýda, 63. Král, 71. Prchla, 72. Koutný, 77. Frydrych, 78. Charvát, 81. Zmrzlík.

FBS Olomouc - FBC Štíři Č. Budějovice 8:9
branky:
9. Adam Zmrzlík, 10. Vojtěch Blana, 23. Adam Zmrzlík, 24. Vojtěch Blana, 47. Adam Zmrzlík, 52. Josef Veselík, 57. Jaromír Šenkeřík, 60. Adam Zmrzlík - 11. Robin Podlaha, 13. Jan Procházka, 21. Jan Procházka, 32. Jan Dvořák, 32. Jan Procházka, 39. Robin Podlaha, 43. Daniel Drobiš, 46. Daniel Drobiš, 56. Dominik Vlček; rozhodčí: Michal Prouza - Petr Rogowski; vyloučení: 3:3; využití: 1:1; diváků: 52; zásahy brankářů: Dominik Šobota 14, Michal Kráčmar 3 - František Novák 21; po třetinách: 2:2, 2:4, 4:3.

FBS Olomouc - Florbal Chomutov 8:9
branky:
8. Ondřej Král, 12. Josef Veselík, 17. Lukáš Frydrych, 19. Josef Veselík, 43. Adam Novák, 45. Adam Zmrzlík, 57. Josef Veselík, 59. Ondřej Král - 5. Marek Kubeš, 12. Vojtěch Bernas, 29. Oldřich Jireček, 43. Oldřich Jireček, 44. Ondřej Halej, 47. Ondřej Halej, 50. Daniel Kučera, 51. Jakub Holovej, 53. Petr Šnejdar; rozhodčí: Patrik Mik - Petr Szilvási; vyloučení: 6 + Dominik Špaček 10:3; využití: 0:0; diváků: 36; zásahy brankářů: Michal Kráčmar 22, Dominik Šobota 5 - Petr Apko 6, Jan Štěpánek 19; po třetinách: 4:2, 0:1, 4:6.

FBS Olomouc - FBŠ Hummel Hattrick Brno 4:11
branky:
7. Vojtěch Blana, 8. Vojtěch Blana, 17. Tomáš Prchla, 53. Jan Minář - 9. Jonáš Kůra, 13. Adam Hudeček, 13. Matěj Lang, 20. Adam Hudeček, 23. Jonáš Kůra, 25. Vít Máček, 27. Vít Máček, 32. Jiří Konečný, 40. Adam Hemerka, 46. Adam Hudeček, 56. David Čermák; rozhodčí: Pavel Hála - Vladimír Hála; vyloučení: 2 + Tomáš Hanák 5 + Dominik Špaček 5:3; využití: 0:1; diváků: 32; zásahy brankářů: Michal Kráčmar 4, Václav Kovařík 15 - Matěj Abraham 6, Matěj Kubíček 24; po třetinách: 3:4, 0:5, 1:2.