1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00

b_150_100_16777215_00_images_2017-2018_2017_189.jpgNa konci ledna vyrazili olomoučtí extraligoví junioři ke svému poslednímu náročnému výjezdu v rámci základní části KB ligy.

Hanáky čekala cesta do velkých měst spojených s průmyslovým gigantem Škoda, konkrétně tedy do Plzně (Škoda Transportation) a Mladé Boleslavi (Škoda Auto).

Do víkendových zápasů jsme ale nezasáhli vůbec v optimální sestavě, kdy především v obranných řadách chyběly tradiční opory Dominik Špaček (zdravotní problémy), Jaroslav Šenkeřík (zahraniční dovolená) nebo Jan Majer (zdravotní problémy). To byla tedy symbolicky další „škoda“ výjezdu, protože jsme byli nuceni velmi improvizovat.

FbC Plzeň - FBS Olomouc 6:4
První zápas proti Plzni v domácím prostředí jsme nezvládli zcela dle představ a především díky nepovedenému začátku jsme prohráli 2:6. Cílem bylo tedy nepovedené domácí utkání napravit. Historie se však bohužel opakovala. Ještě než jsme se stačili pořádně rozkoukat, tak na nás domácí vlétli a v první třetině nás prakticky k ničemu velkému nepustili. Navíc jsme to soupeřům dost ulehčovali, kdy jsme hráli dost naivně a sobecky bez snahy kombinovat, takže nás soupeř vytrestal pěknými protiútoky. Na časomíře po úvodní dvacetiminutovce svítilo nepříznivé, avšak zasloužené skóre 0:4. O přestávce jsme měli tedy co rozebírat. Zápas byl pak ve znamení snahy dohnat nepříznivý výsledek. Ve 2. třetině Plzeň určitě nepolevila, ale přesto byla najednou aktivnější Olomouc. Výsledkem byly získané přesilové hry, kde druhou z nich využil Hanák ze středu po nahrávce Frydrycha. Škoda dalších tutovek, které jsme spálili, mohlo to být ještě veselejší. Na začátku 3. třetiny, ale přeci jen dokázal Novák skrytou střelou od mantinelu snížit (as. Charvát) a vykřesal tak naději. S postupem času jsme ale byli nuceni jít do většího rizika a to se nám v polovině poslední periody vymstilo hned dvakrát. Olomoučtí borci ale rovněž dokázali skórovat díky druhé brance Hanáka po asistenci Frýdy a následně sám Frýda před koncem zápasu dokázal vstřelit branku z voleje po nahrávce Nováka na konečných 6:4 pro domácí. Co na plat, že 2 třetiny zápasu jsme lepším týmem, když nehrajeme na plno celých 60 minut hry. Velká škoda.

Technology Florbal MB – FBS Olomouc 10:1
Přestože jsme v domácím zápase favorita z Boleslavi potrápili v poměru 4:6, tak se dalo očekávat, že odvetný zápas bude v jiném duchu. Mladá Boleslav byla v kompletní sestavě posílená o hráče, kteří pravidelně nastupují v nejvyšší mužské Tipsport Superlize. Řada z hráčů je i v užším či širším kádru juniorské reprezentace. Není určitě na místě se vymlouvat na brzké vstávání, kdy byl budíček již ve 4:30 (mimochodem pro některé naše hráče také zajímavá zkušenost), domácí byli prostě po sportovní stránce lepší. Vytrvalou kombinační hrou na balonku diktovala Boleslav tempo zápasu a postupně navyšovala gólový příděl do naší branky. Přesto jsme alespoň rádi za to, že jsme se ani na chvilku nevzdali a bojovali až do konce. V pár pasážích bylo moc příjemné vidět, že i my jsme schopní po rychlých nahrávkách (často z první) soupeře zamknout na jeho obranné polovině. Bohužel těchto pasáží nebylo za celou dobu víc, než kolik je prstů na rukou. Po jedné takové kombinaci se premiérovým gólem v juniorské nejvyšší radoval po střele z první Poláček, po pěkné přihrávce Veselíka (taktéž z první). Konečné skóre 10:1 však hovoří za vše.

O víkendu jsme narazili na výkonnostně odlišné soupeře. Zatímco v souboji s Plzní jsme mohli klidně urvat body, stačilo jít jen koncentrovaně do začátku zápasu (na jen se ale nehraje), tak v souboji s Boleslaví vyhrál zaslouženě kvalitnější tým. Přesto bylo pěkné sledovat, jak se v průběhu času olomoučtí hráči postupně aklimatizují na rychlejší a vyspělejší hru. Takové zápasy, byť prohrané, nás ale mohou posunout o parník dál.

Závěrem zbývá poděkovat všem hráčům za vynaloženou energii a většině i za to, že neklesali v nepřízni na mysli.

Sestava: 69. Kráčmar, 83. Kovařík - 2. Blana, 8. Minář (C), 18. Hanák, 19. Veselík, 21. Poláček, 23. Pavlíček, 44. Novák, 54. Frýda, 63. Král, 72. Koutný, 77. Frydrych, 78. Charvát, 81. Zmrzlík.

FbC Plzeň - FBS Olomouc 6:4
branky:
7. Robert Hunsdorfer, 8. Jakub Stelzer, 15. Ondřej Horažďovský, 17. Martin Beneš, 49. Martin Beneš, 52. Vít Malý - 30. Tomáš Hanák, 44. Adam Novák, 55. Tomáš Hanák, 58. Petr Frýda; rozhodčí: Přemysl Bališ - Peter Varga; vyloučení: 5:2; využití: 1:1; diváků: 62; zásahy brankářů: Matouš Eret 32 - Václav Kovařík 32; po třetinách: 4:0, 0:1, 2:3.

Technology Florbal MB - FBS Olomouc 10:1
branky:
5. Zdeněk Vyhnánek, 7. Patrik Rozkovec, 13. Sebastián Šlechta, 14. Patrik Rozkovec, 30. Patrik Rozkovec, 34. Zdeněk Vyhnánek, 36. Vojtěch Hejduk, 38. Patrik Rozkovec, 47. Filip Zakonov, 57. Daniel Martínek - 47. Ondřej Poláček; rozhodčí: David Bezucha - Michal Bezucha; vyloučení: 4:2; využití: 1:0; diváků: 39; zásahy brankářů: Marek Macík 23 - Michal Kráčmar 29; po třetinách: 4:0, 4:0, 2:1.