1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00

b_150_100_16777215_00_images_2017-2018_2017_171.jpgTeprve v pátek 19. 1. rozehráli Hanáci první ostrý ligový zápas v roce 2018 v nejvyšší juniorské soutěži.

Jednalo se o zápasovou dohrávku proti týmu Florbal Torpedo Havířov v jejich domácím prostředí, což slibovalo bouřlivou diváckou atmosféru.

Po vánočních svátcích byli hráči sice konečně dostatečně zregenerovaní a odpočatí, na druhou stranu byla jasnou limitou, v porovnání se soupeřem, aktuální nerozehranost týmu. Kádr ze středu Moravy zatím stihl odehrát pouze jeden přípravný zápas proti dorosteneckému výběru Olomouckého kraje. Ostatní zápasy byly přeloženy na jiné termíny a navíc k plánovanému úternímu domácímu utkání se nedostavil papírově slabší tým FBŠ Hummel Hattrick Brno z důvodu dopravní kalamity. Do Havířova jsme ale i tak odjeli nabuzení a v podstatě v kompletní sestavě s výjimkou zraněného Tomáše Hanáka, rekonvalescentujícího Daniela Coufala a organizačně zaneprázdněného Ondřeje Poláčka.

Florbal Torpedo Havířov - FBS Olomouc 9:4
Už v předzápasové přípravě bylo jasné, že to tým z Hané nebude mít na severu Moravy snadné. Výsledky z loňské sezony, kdy jsme Havířov přehráli jak na turnaji Moravian Cup (2:0), tak i ve 2. lize juniorů (5:4 a 6:4), už byly historií. První letošní vzájemný souboj v nejvyšší KB lize totiž vyhráli havířovští hráči 5:4 po prodloužení. To přesto nebyl ten hlavní důvod! Na hale totiž bylo s úvodním hvizdem necelých 200 aktivních fanoušků, kteří podporovali svůj tým k co nejlepšímu výkonu. Nutno uznat, že to byla moc pěkná sportovní kulisa. V první třetině jsme byli zaskočení. Jako kdybychom se znovu přizpůsobovali hře v nejvyšší juniorské KB lize. Domácí Havířov na nás vlétl a výsledkem bylo skóre 2:0 a nezvykle vysoký rozdíl v počtu střel 13 proti 3 pro žlutočerné po pouhých 20 minutách hry. Ani začátkem druhé třetiny jsme se ještě dostatečně neoklepali. Byli jsme všude pozdě, prohrávali jsme jeden osobní souboj za druhým a během necelých 5 minut tak dokázal soupeř zaslouženě skórovat. Bohužel se mu to povedlo hned třikrát, než jsme se dostatečně zmátořili. Poté ze secvičené standardní situace z rohu snížil se štěstím Král po nahrávce Charváta, což nám vlilo čerstvou energii do žil. Naší zvýšenou aktivitou a zbytečným faulem soupeře jsme se dostali následně k přesilové hře. Po sérii nahrávek přišla bohužel chyba z našich čepelí a do samostatného úniku se řítil havířovský hráč, který svoji šanci bez slitování zužitkoval. My jsme alespoň ke konci přesilovky přeci jen dokázali najít odpověď, když po sérii neproměněných střel konečně Zmrzlík svoji další šanci, po asistenci Špačka, zužitkoval. Před koncem druhé třetiny se ještě povedlo stáhnout nepříznivé skóre Blanovi (as. Zmrzlík) a vypadalo to, že by se ještě v poslední třetině mohlo hrát o body. Ve třetí třetině nás ale již po pár desítkách sekund polila ledová sprcha po další obdržené brance. Ve zbytku zápasu se pak hrál divácky atraktivní zápas, ale tahali jsme většinou za kratší provaz. Soupeř dokázal přidat ještě 2 branky (včetně jedné zužitkované přesilové hry v čase 59:59). My jsme v průběhu poslední periody už  skórovali jen jednou po dorážce Prchly z předbrankového prostoru (as. Frýda). Zápas tak skončil zaslouženě vítězstvím domácího moravskoslezského celku 9:4.

Po sportovní stránce je snad trochu útěchou, byť pouze velmi chabou, že se jednalo o první zápas po vánoční pauze. Na hřišti bylo z naší strany k vidění i přes tento fakt velká spousta zbytečných nepřesností. Co je ale ještě horší, že jsme byli všude o krok až dva pozadu. Občas nám to bohužel trochu i připadalo, jako kdyby se na hřišti některým hráčům nechtělo makat. Je potřeba po sérii 3 výher v řadě spadnout nohama opět na zem a pracovat s pokorou na svém maximu. S postavením na 7. místě v tabulce sice můžeme být týmově spokojeni, ale v každém hráči je ještě nevyužitý potenciál, na kterém je důležité v těchto letech pracovat. Pak můžeme pomýšlet i na vyšší příčky. Už o dalším výjezdním víkendu jedeme k velmi těžkým soupeřům do Plzně a Mladé Boleslavi, kde nás důkladně prověří, takže si ověříme, jak si všichni hráči vzali tato slova k srdci.

Závěrem zbývá poděkovat domácímu týmu nejenom za pěknou ukázku moderního aktivního florbalu, ale také i za uspořádání utkání s nadstandardní diváckou návštěvností. Poděkování patří také několika našim fanouškům, kteří se do Havířova vydali a přes nepříznivé skóre nás podporovali.

Sestava: 69. Kráčmar, 83. Kovařík - 2. Blana, 8. Minář (C), 13. Špaček, 18. Novák, 19. Veselík, 23. Pavlíček, 32. Šenkeřík, 42. Majer, 54. Frýda, 63. Král, 71. Prchla, 72. Koutný, 77. Frydrych, 78. Charvát, 81. Zmrzlík.

Florbal Torpedo Havířov - FBS Olomouc 9:4
branky:
10. Dominik Křístek, 14. Martin Šulc, 22. Daniel Bitzánek, 23. Martin Šulc, 26. Adam Feber, 33. Adam Feber, 41. Martin Šulc, 50. Adam Feber, 60. Denis Tomančák - 27. Ondřej Král, 36. Adam Novák, 40. Vojtěch Blana, 52. Tomáš Prchla; rozhodčí: Martin Both - Vladimír Černín; vyloučení: 2 + Dominik Křístek 10:2; využití: 2:1; diváků: 195; zásahy brankářů: David Funiok 15 - Michal Kráčmar 29, Václav Kovařík 8; po třetinách: 2:0, 4:3, 3:1.