1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00

b_150_100_16777215_00_images_2017-2018_2017_145.jpgNetradičně v pondělním termínu 18. 12. završili olomoučtí junioři svůj premiérový kalendářní rok 2017 v nejvyšší KB lize.

Z důvodu rekonstrukce Čajkarény se hrálo ve stísněných podmínkách sportovní haly Rooseveltova, soupeřem byl herně neoblíbený tým TJ Znojmo LAUFEN CZ.

Do zápasu byli povoláni všichni alespoň částečně bojeschopní hráči. Sužovaly nás totiž zdravotní problémy. Řada hráčů byla ve stavu těsně po skončené nemoci a někteří dokonce dorazili nemocní. Další hráči si zase o těžkém víkendu plnili herní povinnosti za mužský celek a nestihli dostatečně zregenerovat. Navíc těsně před utkáním donesl Dan Coufal lékařskou zprávu z magnetické rezonance, kde se potvrdila prvotní diagnóza posunutých plotének. Celkový stav týmu tak nebyl zdaleka stoprocentní a sliboval těžkou bitvu.

FBS Olomouc - TJ Znojmo LAUFEN CZ 3:2 p
Znojemské prokletí se začalo psát o sezonu dříve, kdy po tehdejším postupu do 2. nejvyšší ligy juniorů jsme nezvládli druhý vzájemný zápas v základní části (3:5) a ani v následném semifinálovém boji, byť jsme byli minimálně v domácím prostředí jasně lepším týmem, jsme taktéž neuspěli (2:6 a 7:9). V aktuální sezoně prokletí pokračovalo a první společný zápas ve Znojmě Hanáci prohráli poměrem 2:6, kdy soupeř jako vždy betonoval na své polovině a chodil do dobře nacvičených protiútoků. Z tohoto důvodu, a částečně i díky zdravotnímu stavu hráčů, jsme přistoupili poprvé ve vzájemných zápasech k soupeřově taktice, tedy hře na protiútoky. Výsledkem byl absolutně nepohledný florbal, kdy diváci na hale museli na vlastní oči sledovat antireklamu na tak krásný sport. Na druhou stranu jsme eliminovali největší nacvičenou zbraň znojemských hráčů, kdy ani mužskou superligou ostřílení hráči v čele s Novákem se za celý zápas neprosadili. Již ve 2. minutě utkání Veselík pohotovou střelou z první, po nahrávce Zmrzlíka, donutil soupeře k mírnému vytažení obranného bloku. Hrálo se ale jinak velmi opatrně až nervózně. Za zmínku v první třetině snad stojí první úspěšně ubráněné oslabení večera a pak otřesná přesilová hra, ze které jsme po několika mizerných nahrávkách ještě ke všemu inkasovali. Ve druhé třetině se pokračovalo bez nadsázky ošklivým florbalem bez mnoha pohledných akcí. V této pasáži hry jsme zahráli jednu opět neúspěšně sehranou přesilovou hru a rovnou 3 oslabení. Ale díky tomu, že Znojmu šly přesilovky snad ještě hůře než nám a Kovařík v naší brance zachytal celý zápas fantasticky, se skóre neměnilo. Ve 3. třetině mělo přijít rozuzlení, které však stále nepřicházelo. Po několika minutách hry se nechal zbytečně vyloučit Zmrzlík za nesportovní chování, ale oslabení jsme opět přečkali bez úhony. Poté ale přeci jen Znojmo dokázalo využít šanci a v 51. minutě odskočilo o branku. Hned o minutu později vyslal Frydrych domácího Blanu a ten už si v úniku pěknou kličkou věděl se znojemským brankářem rady. Opět srovnáno. Následoval sled taktických pasáží hry podpořených time-outy, ale již nic zásadního se nestalo. Snad s výjimkou začátku skandování domácích fanoušků, což klukům vlilo poslední zbytky energie do žil. V prodloužení nechtěl soupeř asi hrát. Byli jsme tak svědkem, kdy po necelých 3 minutách stání Znojmo přeci jen neúspěšně zahrozilo, avšak balonek ztratilo. Zmocnila se ho obranná olomoucká stálice Špaček, který vyslal pěknou kolmici do úniku na Krále. Ten si už dokázal s nabídnutou šancí šikovně poradit, rozhodl tak o extra bodu pro domácí po vítězství 3:2 a hlavně ukončil znojemského prokletí. Neskrývaná radost domácích hráčů pak byla tím nejhezčím, co onen zápas vlastně nabídl.

Komentovat zápas po sportovní stránce již nemá smysl. Ač jsme doslova vítězství utrpěli, tak i takové zápasy občas florbal přináší. Je jen dobře, že jsme zápas morálem zvládli vítězně za 2 body. Celému zdravotně zdecimovanému týmu teď přijdou jistě vhod vánoční prázdniny, ve kterých pořádně zregenerujeme. Danovi Coufalovi přejeme brzký návrat na palubovku, který si vyžádá trochu delší rekonvalescenci. Pozitivní ale je, že doktoři už konečně zjistili přesnou anamnézu, ze které je jasné, na co je potřeba se v rehabilitačních cvičeních zaměřit.

Závěrem zbývá poděkovat všem zainteresovaným (hráčům, členům realizačního týmu a skvělým fanouškům) a popřát krásné prožití svátků vánočních a do nového roku jen to nejlepší.

Sestava: 69. Kráčmar, 83. Kovařík - 2. Blana, 8. Minář (C), 13. Špaček, 18. Hanák, 19. Veselík, 21. Poláček, 23. Pavlíček, 24. Coufal, 32. Šenkeřík, 36. Zmrzlík, 42. Majer, 44. Novák, 54. Frýda, 63. Král, 72. Koutný, 77. Frydrych, 78. Charvát, 99. Políšenský.

FBS Olomouc - TJ Znojmo LAUFEN CZ 3:2p
branky:
3. Josef Veselík, 53. Vojtěch Blana, 64. Ondřej Král - 17. Martin Ďuriška, 52. Tomáš Bajko; rozhodčí: Patrik Mik - Petr Szilvási; vyloučení: 5:2; využití: 0:0; diváků: 26; zásahy brankářů: Václav Kovařík 18 - Pavel Karásek 15; po třetinách: 1:1, 0:0, 1:1, 1:0.