1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00

b_150_100_16777215_00_images_2017-2018_2017_134.jpgO uplynulém herním víkendu vstoupili junioři do druhé poloviny základní části KB ligy. V sobotu nejprve v litovelském azylu hostili slávistický tým z Plzně, o den později pak Kladno na Čajkaréně.

Do víkendových zápasů jsme zasáhli de facto v kompletní sestavě včetně talentovaných dorostenců, kteří o víkendu zvládli svůj ligový turnaj na jedničku.

FBS Olomouc - FBŠ SLAVIA Plzeň 5:4
První zápas v Plzni jsme proti stejnému soupeři zvládli v poměru 6:3, čekalo nás teď ale mnohem vyrovnanější utkání. Špatné vstupy do zápasu jsou už naštěstí minulostí. V první třetině působili Hanáci mnohem aktivněji než soupeř a zaslouženě šli již v 5. minutě do dvoubrankového vedení po akcích Mináře (as. Blana) a pohotové střele Krále. I když Olomouc působila i nadále živěji, tak paradoxně branky do konce třetiny dal následně jen soupeř. Do šaten se tak šlo za vyrovnaného stavu 2:2. Ve druhé třetině se aktivita vyrovnala. Za naše barvy dokázal vstřelit branku pouze pohotovou střelou Zmrzlík, na kterou mu nahrával Veselík, z ostatních velkých šancí bylo jen několik nastřelených tyček. Ale opět i soupeř dokázal znovu odpovědět. Do třetí třetiny pak vlétla Plzeň jako uragán a po minutě jsme museli čelit nepříjemnému momentu, kdy se soupeř dostal poprvé v zápase do vedení. Toho jsme se nezalekli. Na lavičce byla i nadále pozitivní atmosféra. Kluci se podporovali a díky tomu si i věřili, že zápas zvládnou. O pár minut později to přineslo své ovoce, když Šenkeřík (as. Minář) neuvěřitelnou dělovkou vymetl v odloženém vyloučení šibenici soupeřovi branky. O pár chvil později jsme díky velkému přispění brankáře Šoboty přečkaly kritické momenty v oslabení a minutu a půl před koncem rozhodl typickou střelou Zmrzlík po krosové přihrávce Blany. Vítězství 5:4 bylo naše.

FBS Olomouc - Kanonýři Kladno 5:2
V neděli jsme se utkali se soupeřem, který nás na své kladenské půdě porazil nejtěsněji 6:5. Chtěli jsme mu porážku oplatit. Hrál se divácky neatraktivní florbal, často se vyčkávalo na chybu soupeře a tak brankových příležitostí nebylo mnoho (alespoň v 1. třetině). Přesto lze pochválit kluky za vstup do utkání a několik slibných šancí, které jsme měli nebezpečnější než Kladno. Střely soupeře ze střední vzdálenosti pak kryl s přehledem Kráčmar. Po první třetině tedy bez branky. Ve druhé třetině se však spustily brankové hody. Nejprve Kladno vstřelilo branku, ale to mělo efekt, jako kdyby člověk bosou nohou podráždil hada. Následovala série pěkných a hlavně úspěšně proměněných šancí domácího týmu. Nejprve Blana bleskově odpověděl a dorazil střelu Veselíka, pak Frydrych (as. Frýda) natáhl k umístěné střele nad nohu brankáře (konečně tak poslechl o víkendu pokyny trenéra), následně Král po dorážce Coufala rozveselil domácí potřetí a ještě v téže třetině přetavil povedenou přesilovku v branku Šenkeřík (as. Blana). Ve třetí třetině už jsme si 3 body pohlídali. K naší radosti jsme využili navíc zaslouženě i druhou přesilovku, když opět Šenkeřík skvěle z úhlu zakončoval promyšlenou přihrávku Zmrzlíka. Radost nám nezkazila ani kosmetická úprava soupeře na konečných 5:2.

V realizačním týmu máme velkou radost, že se povedlo i letošní juniorský kádr nastartovat správným směrem. Heslo „musíme si pomáhat“ funguje v týmu již na výbornou. Již o posledním herním víkendu byla vidět semknutost kluků se společně porvat s jakkoli těžkou situací a hrát jako tým za jakéhokoli stavu. To se pak projevuje i po sportovní stránce, kdy je vidět, že jdeme výkonnostně nahoru. Pokud budeme mít v Olomouci takto vzestupný trend i v budoucnu, tak nemám o osud florbalu v hanácké metropoli žádný strach! Je to neuvěřitelné při vzpomínce, jak to vypadalo s juniorským florbalem na Hané před 3–4 lety.

Závěrem zbývá poděkovat ještě skvělým fanouškům za finanční i morální podporu.

Sestava: 69. Kráčmar, 94. Šobota - 2. Blana, 8. Minář (C), 13. Špaček, 18. Novák, 19. Veselík, 21. Poláček, 23. Pavlíček, 24. Coufal, 32. Šenkeřík, 42. Majer, 54. Frýda, 63. Král, 72. Koutný, 77. Frydrych, 78. Charvát, 81. Zmrzlík, 88. Hanák.

FBS Olomouc - FBŠ SLAVIA Plzeň 5:4
branky:
2. Jan Minář, 6. Ondřej Král, 27. Adam Zmrzlík, 46. Jaromír Šenkeřík, 59. Adam Zmrzlík - 10. Martin Drobný, 20. Tomáš Suchý, 30. Martin Drobný, 41. Filip Blažek; rozhodčí: Pavel Hála - Vladimír Hála; vyloučení: 1:1; využití: 0:0; diváků: 31; zásahy brankářů: Dominik Šobota 14 - Vojtěch Horák 9; po třetinách: 2:2, 1:1, 2:1.

FBS Olomouc - Kanonýři Kladno 5:2
branky:
24. Vojtěch Blana, 28. Lukáš Frydrych, 30. Ondřej Král, 31. Jaromír Šenkeřík, 47. Jaromír Šenkeřík - 23. David Burda, 54. Lukáš Sedláček; rozhodčí: Michal Prouza - Petr Rogowski; vyloučení: 2:3; využití: 2:0; diváků: 26; zásahy brankářů: Michal Kráčmar 19 - Jan Lämlein 22; po třetinách: 0:0, 4:1, 1:1.