1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00

b_150_100_16777215_00_images_2017-2018_2017_128.jpgPrvní polovina základní části KB ligy juniorů byla završena o uplynulém herním víkendu. V sobotu jsme cestovali vlakem do Znojma, o den později pak do Pardubic.

Do víkendových zápasů nezasáhlo z kompletní juniorské soupisky pouze aktuálně zraněné/nemocné trio hráčů: Daniel Coufal, Radek Políšenský a Adam Zmrzlík. Sestava tak byla doplněna o několik talentovaných dorostenců.

TJ Znojmo LAUFEN CZ - FBS Olomouc 6:2
Proti poslednímu celku tabulky se Hanákům reálně poprvé stal osudným tradičně špatný vstup do utkání. Již v 11. minutě první periody, po předchozích dvou proměněných přečísleních, nešťastnou tečí olomouckého hráče odskočilo Znojmo pohodově až na skóre 3:0. A to byla právě pak ta hra, která soupeři vyhovovala. Po celý zbytek zápasu se Znojmo zabetonovalo na vlastní polovině hřiště a vyráželo do rychlých a nebezpečných protiútoků. Na Olomouci bylo tvoření hry a enormní snaha se prosadit do kompaktního bloku soupeře, což se povedlo až na konci druhé třetiny zásluhou Krále po asistenci Mináře. Do třetí třetiny se ale i tak nastupovalo s tříbrankovým mankem. Trpělivá hra přinášela postupně ovoce v podobě šancí, nikoli však v podobě šancí přetavených na branky. Až 6 minut před koncem utkání si domácí tým srazil zajímavou krosovou přihrávku Hanáků do vlastní branky. Tím jsme se dostali na dostřel 2 gólů, nicméně nezbývalo mnoho času. Hru jsme byli nuceni otevřít a to bylo přesně to, na co čekal soupeř celý zápas. Z následných velmi dobře nacvičených protiútoků a tudíž řady přečíslení dokázal vstřelit ještě 2 branky a upravil na konečných 6:2.

Sokol Pardubice - FBS Olomouc 10:3
V neděli jsme pak nastoupili proti kvalitativně významně vyspělejšímu týmu. Nutno pochválit Olomouc za velmi sympatickou první pětiminutovou pasáž (snad poprvé v sezoně jsme nastoupili do utkání opravdu koncentrovaně), kdy jsme působili svěžejším dojmem a vytvořili řadu brankových příležitostí. Žádná z šancí ale nezapadla do domácí svatyně. Postupem času otěže zápasu přeci jen přebíral první tým tabulky. Ještě do konce třetiny nám nasázel 4 smrtící údery. V polovině utkání už to bylo postupně o 8 branek a vypadalo to na pořádný a ostudný debakl. Brankostroj nezastavil ani Kráčmar, ani střídající brankář Kovařík. Ještě před koncem 2. třetiny nás alespoň trochu rozveselil Hanák, který ze vzduchu usměrnil nastřelený balonek od Blany. Před přestávkou do poslední fáze hry jsme si řekli vše důležité. Herní projev týmu pak vypadl o dost lépe (nutno však přiznat, že domácí tým o pár desítek procent ve své aktivitě polevil). Nicméně i přesto dílčí cíl, porazit soupeře alespoň v poslední periodě, se povedl. Nejprve zásluhou Šenkeříka po individuální akci z obrany a následně i druhé brance Hanáka po asistenci Blany jsme třetinu vyhráli nejtěsnějším rozdílem. Celkově pak 10:3 a sportovně přiznáváme, že to byla jednoznačně zasloužená výhra Pardubic.

Z hlediska herního projevu týmu už konečně všichni doufáme, že tradičně špatné vstupy do utkání budou od tohoto víkendu pouze minulostí. V utkání se Znojmem nás nekoncentrovaný úvod stál totiž celý zápas. Naopak s Pardubicemi byl vstup do utkání skvělý, kdy jsme upravili předzápasovou přípravu a i samotní hráči se dokázali týmově nahecovat a individuálně vnitřně připravit. Přesto v tomto zápase nám to k bodům nemohlo pomoci. Pokud ale budeme chytří, tak nás obě prohry mohou posunout významně dopředu. Zvláště pak ta s Pardubicemi, které se prezentovaly úrovní florbalu, na kterou bychom se chtěli/měli v budoucnu dostat (ať už týmově, tak i individuálně hráčsky). Záleží ale na každém z nás, jak k tomu přistoupíme. Je to stejné, jako když nám loňskou historickou sezonu nestačil pouze postup do moravské části 2. ligy juniorů z regionální soutěže (dali jsme si vyšší cíl a kolektivní aspirace byla dostat se do semifinále, což se společnými silami povedlo a nakonec jsme skončili bronzoví). Letos nám také nesmí stačit, že hrajeme nejvyšší juniorskou soutěž. Je potřeba se tam také pořádně ukázat. Cílem je tak dostat se mezi nejlepších osm týmů naší skupiny. Po polovině soutěže plán sice plníme. Je potřeba ale pracovat tvrdě dál a zlepšovat se, abychom se dostali na výše zmíněnou herní úroveň.

Závěrem zbývá poděkovat hráčům za bojovnost zejména na koncích utkání (i za nepříznivého stavu). Chtělo by to ale i tak vysokou bojovnost mít od začátku zápasu až do konce. Poděkování fanouškům, jmenovitě pak panu Hanákovi, za pozitivní podporu a pohlídání kamery při natáčení zápasu v Pardubicích.

Sestava: 52. Derich, 69. Kráčmar, 83. Kovařík - 2. Blana, 8. Minář (C), 13. Špaček, 18. Novák, 19. Veselík, 21. Poláček, 23. Pavlíček, 24. Frýda, 32. Šenkeřík, 42. Majer, 63. Král, 68. Prchla, 72. Koutný, 77. Frydrych, 78. Charvát, 88. Hanák.

TJ Znojmo LAUFEN CZ - FBS Olomouc 6:2
branky:
4. Tomáš Bajko, 9. Tomáš Bajko, 12. Rostislav Pavlíček, 24. Zdeněk Frank, 57. Martin Ďuriška, 58. Martin Ďuriška - 40. Ondřej Král, 54. Vojtěch Vlček; rozhodčí: Ondřej Bábíček - Bohuslav Juráš; vyloučení: 2:2; využití: 0:0; diváků: 55; zásahy brankářů: Pavel Karásek 19 - Adam Derich 12; po třetinách: 3:0, 1:1, 2:1.

Florbal Chomutov - FBS Olomouc 4:7
branky:
3. Oldřich Jireček, 27. Marek Kubeš, 43. Jakub Holovej, 46. Daniel Kučera - 17. Jan Majer, 19. Jaromír Šenkeřík, 22. Adam Zmrzlík, 30. Adam Zmrzlík, 34. Josef Veselík, 39. Adam Zmrzlík, 53. Adam Novák; rozhodčí: Lukáš Pekárek - David Scholz; vyloučení: 3:4; využití: 1:2; diváků: 76; zásahy brankářů: Petr Apko 20 - Dominik Šobota 30; po třetinách: 1:2, 1:4, 2:1.