1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00

b_150_100_16777215_00_images_2017-2018_2017_124.jpgNetradičně v pátek odpoledne dne 17. 11., tedy ve sváteční Den boje za svobodu a demokracii, se odehrálo další kolo KB ligy juniorů.

Olomoucká družina měla na co navazovat! Povedený pětibodový výjezdní herní víkend proti Českým Budějovicím a Chomutovu měla řada hráčů ještě v živé paměti a na řadě byl další houževnatý soupeř – FBŠ Hummel Hattrick Brno. Na zápas odcestoval olomoucký juniorský tým včetně několika nadějných dorostenců a také konečně i s Danem Coufalem, který po dlouhé absenci naskočil na hřiště do svého prvního extraligového zápasu. Do kompletního kádru, tak už zbývali jen prostějovští hráči a doléčující se Radek Políšenský.

FBŠ Hummel Hattrick Brno - FBS Olomouc 2:3
Hanácký celek nastoupil do utkání oproti jiným zápasům relativně koncentrovaně. V první periodě šlo především o oťukávanou a velkých šancí nebylo mnoho. Z jedné nenápadné šance se po nahrávce od Poláčka prosadil svým premiérovým gólem za juniory Prchla, který pohotovou střelou otevřel skóre utkání. To bylo z prvního dějství vše důležité. Do druhé třetiny nastoupil aktivněji celek ze střední Moravy. Po několika neproměněných nebezpečných pokusech si svojí aktivitou vybojoval alespoň přesilovou hru. Ta byla zhruba po minutě hry přetavena v branku zásluhou skvěle fungujícího Šenkeříka v předbrankovém prostoru po pěkné střele Mináře. Poté jakoby se olomoučtí hráči plně spokojili s vedením 2:0, Brno přebíralo častěji iniciativu a tři minuty před koncem snížilo z „mezikruží“ na rozdíl jedné branky. To nebylo ale ještě ve druhé periodě vše. V čase 37:55 byl vyloučen olomoucký hráč za sekání a soupeř na konci přesilové hry a zároveň 10 vteřin před koncem srovnal. Do poslední fáze hry se tedy nastupovalo za vyrovnaného stavu 2:2. Jenže po několika vteřinách byl vyloučen brněnský hráč za nedovolenou vzdálenost a tentokrát i druhá přesilovková formace využila svoji šanci. Doslova pár vteřin před koncem početní výhody totiž Novák přihrál Špačkovi, který z vrchu deštníku natáhl ke střele a umístěnou a pohotovou střelou nad nohu brankáře prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Lví podíl na brance měl i Poláček, který odvedl dobrou clonící práci před brankářem. To byla poslední branka zápasu. Soupeř se pak snažil o vyrovnání, dral se do šancí a my jsme mu to svojí pasivitou často bohužel i ulehčovali. I přes další dvě oslabení jsme si pak nervózní konec zápasu už ohlídali a vyhráli nejtěsnějším poměrem 3:2.

Jako tým můžeme být určitě spokojeni s bodovým ziskem. Pozitivní bylo také i perfektní využití přesilových her, díky kterým jsme se se 40% úspěšností posunuli na 5. místo, což je velmi solidní procento v nejvyšší lize. Naopak je ale potřeba se prezentovat aktivní kombinační hrou po celou dobu utkání a snažit se více diktovat tempo hry, jinými slovy mít utkání více ve svých rukách. Také je potřeba zapracovat na zcela zbytečných vyloučeních, které vyplývají z toho, že jsme v soubojích o krok pozdě nebo jsme příliš nekoncentrovaní. Aktuálně jsme 3. nejtrestnějším týmem ligy, což není moc dobrá vizitka. Máme tedy určitě ještě dost co zlepšovat. Na druhou stranu je výkonnostní posun většiny hráčů už teď, v necelé polovině soutěže, dost patrný a jsme rádi za možnost hrát nejlepší juniorskou ligu, ve které jsme vidět.

Závěrem opět poděkování všem hráčům za odmakání zápasu a rodičům za dopravu i podporu.

Sestava: 69. Kráčmar, 83. Kovařík - 2. Blana, 8. Minář (C), 13. Špaček, 18. Novák, 19. Veselík, 21. Poláček, 23. Pavlíček, 24. Coufal, 32. Šenkeřík, 36. Zmrzlík, 42. Majer, 71. Prchla, 72. Koutný, 77. Frydrych, 78. Charvát.

FBŠ Hummel Hattrick Brno - FBS Olomouc 2:3
branky:
38. Zdeněk Malich, 40. Jakub Maleček - 17. Tomáš Prchla, 32. Jaromír Šenkeřík, 42. Dominik Špaček; rozhodčí: Lukáš Ležák - Martin Ležák; vyloučení: 3:3; využití: 1:2; diváků: 65; zásahy brankářů: Matěj Abraham 18 - Michal Kráčmar 23; po třetinách: 0:1, 2:1, 0:1