1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00

b_150_100_16777215_00_images_2017-2018_2017_121.jpgUplynulý herní víkend absolvovali olomoučtí junioři svoji druhou výjezdní anabázi, ve které nacestovali vlakem více než tisíc kilometrů během dvou dní.

Z důvodu termínové kolize neodcestovali na západ republiky hráči dorosteneckého věku s výjimkou Rostislava Pavlíčka, který si i přes svůj mladý věk získává zcela oprávněně místo v základní sestavě extraligových juniorů. Ve víkendovém dvojutkání navíc absentovali stále zranění hráči Daniel Coufal i Radek Políšenský a také původem prostějovští hráči Ondřej Král a Petr Frýda, kteří si musí plnit klubové povinnosti. Pozitivní ale bylo, že navrátilec do sestavy Jaromír Šenkeřík začíná hrát svůj loňský vysoký standard a také nová posila Adam Novák (přestup z Fbc Šternberk) bude zřetelně velmi platným hráčem.

FBC Štíři České Budějovice - FBS Olomouc 3:4 p
První třetina zápasu byla v podání olomouckých hráčů jednoznačně nejhorší periodou v dosavadním průběhu KB ligy juniorů. Těžko říct, jestli to bylo způsobeno dlouhým přesunem z hanácké metropole či vlažnou předzápasovou rozcvičkou. Faktem ale je, že mohla být olomoucká skvadra za svůj ospalý výkon ráda, že odchází do šatny pouze za stavu 2:0. Do druhé třetiny jsme museli kromě důrazné promluvy udělat i dílčí změny v sestavě. Herní projev a celková aktivita se od této chvíle na hřišti změnila a přišly brankové hody, které byly až na jeden obdržený gól v naší režii. Branku dokázal vstřelit nejprve v individuální akci Blana. Následně ten stejný hráč přihrával na Zmrzlíka, který se od mantinelu střelou z první nemýlil. Naši vyrovnávací branku vstřelil opět Blana po nahrávce Šenkeříka. Třetí třetina byla více přetaktizovaná, byla také vidět určitá rozvážnost a branky už se ani jeden tým nedočkal. Šlo se tedy do prodloužení. V tom předvedl jeden ze série zápasově důležitých zákroků Kráčmar. Ve velmi rychlé hře 3 na 3 pak ukázal svoje technické přednosti kapitán týmu Minář a zápas rozhodl pěknou individuální akcí v náš prospěch.

Florbal Chomutov - FBS Olomouc 4:7
Druhý den jsme si svoji slabší chvilku vybrali také na začátku, ale naštěstí cestovatelská „nemoc“ trvala pouhých 5 minut a stála nás pouze jednu branku. Následně se aktivita Hanáků zvýšila, aniž by muselo dojít k přeházení sestavy či výraznému trenérskému zásahu. Ještě na konci první třetiny jsme zvrátili skóre zápasu, když po ideální nahrávce Blany před branku srovnával stav krásnou střelou z první Majer a o minutu později pak navýšil Šenkeřík náš gólový příděl opět po střele z první po krásné krosové nahrávce stejného nahravače. Vstup do druhé třetiny se nám taktéž podařil zásluhou Zmrzlíka a přihrávce kapitána Mináře. Domácí Chomutov sice v tu dobu snížil na rozdíl jedné branky, avšak to bylo z jejich strany vše. Do konce druhé třetiny jsme přidali v herní pohodě další 3 přesné zásahy, když 2x Zmrzlík (dokonal hattrick během 20 minut) a 1x Veselík se vždy po nahrávkách, koho jiného než Blany, mohli radovat ze svých často kuriózních branek. V závěrečné třetině se domácí ještě snažili napnout všechny síly k vyrovnání, ale víc jak 2 branky už vstřelit nedokázali, když mnoho jejich pokusů pochytal v brance jistý Šobota. Poslední slovo tak měla opět Olomouc, když premiérovou a zaslouženou branku po důrazu v brankovišti si připsal střelec Novák po nahrávce Pavlíčka.

V tomto víkendu se konečně po více než měsíci tvrdé dřiny zaměřené na střelbu zlepšila produktivita. Je ale potřeba stále na sobě pracovat i dále. Zvláště, když je vidět, že tréninkový proces má svůj efekt. Za celý víkend nás tak z naší strany může mrzet snad jen zbytečné vyloučení našich hráčů (bohužel v několika případech i za hloupé oplácení). Jinak bylo ale florbalové představení parádní jízdou, díky které jsme si upevnili 8. příčku do vyřazovacích zápasů play-off, které jsou naším společným cílem.

Závěrem zbývá poděkovat organizátorům za nadstandardně uspořádaná utkání a majitelům penzionu za pohostinnost (klíče se snad vrátí poštovní cestou v pořádku výměnou za zapomenuté džíny). Hráčům v zúžené sestavě patří velké díky za morál a nasazení.

Sestava: 69. Kráčmar, 94. Šobota - 2. Blana, 8. Minář (C), 13. Špaček, 18. Novák, 19. Veselík, 21. Poláček, 23. Pavlíček, 32. Šenkeřík, 42. Majer, 72. Koutný, 78. Charvát, 81. Zmrzlík.

FBC Štíři Č. Budějovice - FBS Olomouc 3:4p
branky:
7. Dominik Vlček, 15. Jan Procházka, 26. Ondřej Šimek - 25. Vojtěch Blana, 27. Adam Zmrzlík, 34. Vojtěch Blana, 63. Jan Minář; rozhodčí: Lukáš Ležák - Martin Ležák; vyloučení: 3:3; využití: 1:0; diváků: 45; zásahy brankářů: Aleš Křepelka ? - Michal Kráčmar ?; po třetinách: 2:0, 1:3, 0:0, 0:1.

Florbal Chomutov - FBS Olomouc 4:7
branky:
3. Oldřich Jireček, 27. Marek Kubeš, 43. Jakub Holovej, 46. Daniel Kučera - 17. Jan Majer, 19. Jaromír Šenkeřík, 22. Adam Zmrzlík, 30. Adam Zmrzlík, 34. Josef Veselík, 39. Adam Zmrzlík, 53. Adam Novák; rozhodčí: Lukáš Pekárek - David Scholz; vyloučení: 3:4; využití: 1:2; diváků: 76; zásahy brankářů: Petr Apko 20 - Dominik Šobota 30; po třetinách: 1:2, 1:4, 2:1.