Extraliga žen
1. SC TEMPISH VítkoviceCrazy Girls FBC LiberecFAT PIPE Florbal ChodovFBC ČPP Bystroň Group OstravaFBS OlomoucFbŠ BohemiansFBŠ SLAVIA Fat Pipe PlzeňIvanti Tigers Jižní MěstoK1 Florbal ŽideniceKM automatik FBK JičínPanthers PrahaTatran Střešovice
Web Ceskeho florbalu
Prague 2018
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00

b_150_100_16777215_00_images_2017-2018_2017_121.jpgUplynulý herní víkend absolvovali olomoučtí junioři svoji druhou výjezdní anabázi, ve které nacestovali vlakem více než tisíc kilometrů během dvou dní.

Z důvodu termínové kolize neodcestovali na západ republiky hráči dorosteneckého věku s výjimkou Rostislava Pavlíčka, který si i přes svůj mladý věk získává zcela oprávněně místo v základní sestavě extraligových juniorů. Ve víkendovém dvojutkání navíc absentovali stále zranění hráči Daniel Coufal i Radek Políšenský a také původem prostějovští hráči Ondřej Král a Petr Frýda, kteří si musí plnit klubové povinnosti. Pozitivní ale bylo, že navrátilec do sestavy Jaromír Šenkeřík začíná hrát svůj loňský vysoký standard a také nová posila Adam Novák (přestup z Fbc Šternberk) bude zřetelně velmi platným hráčem.

FBC Štíři České Budějovice - FBS Olomouc 3:4 p
První třetina zápasu byla v podání olomouckých hráčů jednoznačně nejhorší periodou v dosavadním průběhu KB ligy juniorů. Těžko říct, jestli to bylo způsobeno dlouhým přesunem z hanácké metropole či vlažnou předzápasovou rozcvičkou. Faktem ale je, že mohla být olomoucká skvadra za svůj ospalý výkon ráda, že odchází do šatny pouze za stavu 2:0. Do druhé třetiny jsme museli kromě důrazné promluvy udělat i dílčí změny v sestavě. Herní projev a celková aktivita se od této chvíle na hřišti změnila a přišly brankové hody, které byly až na jeden obdržený gól v naší režii. Branku dokázal vstřelit nejprve v individuální akci Blana. Následně ten stejný hráč přihrával na Zmrzlíka, který se od mantinelu střelou z první nemýlil. Naši vyrovnávací branku vstřelil opět Blana po nahrávce Šenkeříka. Třetí třetina byla více přetaktizovaná, byla také vidět určitá rozvážnost a branky už se ani jeden tým nedočkal. Šlo se tedy do prodloužení. V tom předvedl jeden ze série zápasově důležitých zákroků Kráčmar. Ve velmi rychlé hře 3 na 3 pak ukázal svoje technické přednosti kapitán týmu Minář a zápas rozhodl pěknou individuální akcí v náš prospěch.

Florbal Chomutov - FBS Olomouc 4:7
Druhý den jsme si svoji slabší chvilku vybrali také na začátku, ale naštěstí cestovatelská „nemoc“ trvala pouhých 5 minut a stála nás pouze jednu branku. Následně se aktivita Hanáků zvýšila, aniž by muselo dojít k přeházení sestavy či výraznému trenérskému zásahu. Ještě na konci první třetiny jsme zvrátili skóre zápasu, když po ideální nahrávce Blany před branku srovnával stav krásnou střelou z první Majer a o minutu později pak navýšil Šenkeřík náš gólový příděl opět po střele z první po krásné krosové nahrávce stejného nahravače. Vstup do druhé třetiny se nám taktéž podařil zásluhou Zmrzlíka a přihrávce kapitána Mináře. Domácí Chomutov sice v tu dobu snížil na rozdíl jedné branky, avšak to bylo z jejich strany vše. Do konce druhé třetiny jsme přidali v herní pohodě další 3 přesné zásahy, když 2x Zmrzlík (dokonal hattrick během 20 minut) a 1x Veselík se vždy po nahrávkách, koho jiného než Blany, mohli radovat ze svých často kuriózních branek. V závěrečné třetině se domácí ještě snažili napnout všechny síly k vyrovnání, ale víc jak 2 branky už vstřelit nedokázali, když mnoho jejich pokusů pochytal v brance jistý Šobota. Poslední slovo tak měla opět Olomouc, když premiérovou a zaslouženou branku po důrazu v brankovišti si připsal střelec Novák po nahrávce Pavlíčka.

V tomto víkendu se konečně po více než měsíci tvrdé dřiny zaměřené na střelbu zlepšila produktivita. Je ale potřeba stále na sobě pracovat i dále. Zvláště, když je vidět, že tréninkový proces má svůj efekt. Za celý víkend nás tak z naší strany může mrzet snad jen zbytečné vyloučení našich hráčů (bohužel v několika případech i za hloupé oplácení). Jinak bylo ale florbalové představení parádní jízdou, díky které jsme si upevnili 8. příčku do vyřazovacích zápasů play-off, které jsou naším společným cílem.

Závěrem zbývá poděkovat organizátorům za nadstandardně uspořádaná utkání a majitelům penzionu za pohostinnost (klíče se snad vrátí poštovní cestou v pořádku výměnou za zapomenuté džíny). Hráčům v zúžené sestavě patří velké díky za morál a nasazení.

Sestava: 69. Kráčmar, 94. Šobota - 2. Blana, 8. Minář (C), 13. Špaček, 18. Novák, 19. Veselík, 21. Poláček, 23. Pavlíček, 32. Šenkeřík, 42. Majer, 72. Koutný, 78. Charvát, 81. Zmrzlík.

FBC Štíři Č. Budějovice - FBS Olomouc 3:4p
branky:
7. Dominik Vlček, 15. Jan Procházka, 26. Ondřej Šimek - 25. Vojtěch Blana, 27. Adam Zmrzlík, 34. Vojtěch Blana, 63. Jan Minář; rozhodčí: Lukáš Ležák - Martin Ležák; vyloučení: 3:3; využití: 1:0; diváků: 45; zásahy brankářů: Aleš Křepelka ? - Michal Kráčmar ?; po třetinách: 2:0, 1:3, 0:0, 0:1.

Florbal Chomutov - FBS Olomouc 4:7
branky:
3. Oldřich Jireček, 27. Marek Kubeš, 43. Jakub Holovej, 46. Daniel Kučera - 17. Jan Majer, 19. Jaromír Šenkeřík, 22. Adam Zmrzlík, 30. Adam Zmrzlík, 34. Josef Veselík, 39. Adam Zmrzlík, 53. Adam Novák; rozhodčí: Lukáš Pekárek - David Scholz; vyloučení: 3:4; využití: 1:2; diváků: 76; zásahy brankářů: Petr Apko 20 - Dominik Šobota 30; po třetinách: 1:2, 1:4, 2:1.

CeskyFlorbal

Partneři: