1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00

b_150_100_16777215_00_images_2017-2018_2017_094.jpgDen české státnosti a uplynulý „prodloužený“ víkend byl ve znamení posledních zápasů I. fáze KB ligy juniorů.

Olomoucké hochy čekal náročný program, když postupně narazili na zvučná jména elitních českých velkoklubů, které mají své zastoupení i v mužské Tipsoprt Superlize. Postupně tak sehráli svá utkání proti týmům itteligence Bulldogs Brno, Panthers Otrokovice a 1. SC TEMPISH Vítkovice.

Do sestavy se po vleklé nemoci vrátil Jaromír Šenkeřík a také se představila nová akvizice Adam Zrmzlík (hostování z FBC ČPP Bystroň Group Ostrava). Stále nás však ještě limituje neúčast Daniela Coufala a Radka Políšenského.

FBS Olomouc - itteligence Bulldogs Brno 3:6
V provizorním prostředí ve sportovní hale ve Velké Bystřici jsme ve sváteční den hostili brněnský celek. V první třetině se oba soupeři víceméně jen oťukávali a volili rozvážný postupný útok. Z herního stereotypu mohly diváky vytrhnout alespoň 2 přesilové hry, které byly nabídnuty Olomouci. Bohužel i přes řadu šancí se však branky Hanáci nedočkali, když v pěkných pozicích netrefovali hráči zařízení a brněnskou svatyni vždy jen přestřelili. Jak se mají šance proměňovat naopak ukázalo posléze Brno, které v rozmezí 3 minut odskočilo o 2 branky. Do druhé třetiny nastoupila Olomouc významně aktivněji a to přineslo i úspěch v podobě vstřelených branek. Nejprve Král rozvlnil síťku po pěkné střele z první a ideálnímu umístění nad nohu brankáře k tyčce (asistoval Špaček). Pak po důrazu a několikáté dorážce v předbrankovém prostoru srovnával Veselík. Hráči byli v laufu, byli zdravě sebevědomí a dostatečně bojovní. Pak ale přišlo nešťastné vyloučení kapitána Mináře, které jsme sice přečkali, ale o několik vteřin později Brno přeci jen opět o branku odskočilo. V závěru jsme navíc čelili, naštěstí úspěšně, ještě dalším 2 oslabením. Do poslední periody jsme ale nastoupili nekoncentrovaně a bez dostatečné aktivity. To se odrazilo i ve skóre, když Brno dokázalo přidat další 3 zářezy. Za naše řady se alespoň prosadil druhou brankou v zápase štírek Král, který si v samostatném úniku věděl rady. Celkově to až na 3. třetinu nebyl špatný výkon, ale i přesto si Brno po vítězství 6:3 odvezlo 3 body domů.

FBS Olomouc - Panthers Otrokovice 3:5
Ve druhém zápase, v sobotu odpoledne, jsme se na palubovce Čajkarény postavili otrokovickým panterům. První třetina byla naše a po premiérové brance Zmrzlíka otevíráme stav utkání. Kaňkou pak byl ale neuhlídaný nájezd do středu hřiště, ve kterém, vteřinu po konci oslabení, srovnával hostující hráč skóre. Pak ale Blana poslal povedeným výjezdem od mantinelu domácí opět do vedení. Druhá třetina a zmar už od první minuty. V čase 21:05 soupeř 2 slepenými brankami otáčí vývoj utkání. V obou situacích opět podobně po nepochopitelně neuhlídaném výběhu do středu hřiště, i když na to kladl trenérský štáb velký důraz! Ve zbytku třetiny se hraje ofenzivní florbal, většinu našich vyložených šancí ale navíc spalujeme zbytečnými střelami nad branku. Když ve třetí třetině, po trestném střílení, navyšují panteři skóre, vypadá to zle. To nás nutí otevřít více hru, panteři pak hrají ze zabezpečené obrany a chodí do rychlých protiútoků. My svoje šance bohužel zase jen přestřelujeme či se panteři v rychlém kontru snaží vstřelit rozhodující smrtící úder. Ten pak přichází v čase 53:55. Do konce zápasu už jen Zmrzlík (as. Blana) kosmeticky upravuje stav na 3:5. Ani následná power-play už další branku nepřináší.

1. SC TEMPISH Vítkovice - FBS Olomouc 13:2
    Vraždění neviňátek, tak jednoduše by se dal popsat třetí zápas, který naše hráče čekal o prodlouženém víkendu. Vítkovice od samého začátku utkání volí agresivní vytažený pressing, který dělá našim hráčům velký problém. Bohužel jsme za celých 60 minut utkání dokázali reagovat jen několikrát přihrávkami z první, které jsou jediným účinným řešením. Pokud jsme však tuto jednoduchou a rychlou hru pod tlakem hráli, tak jsme se dostali relativně snadno na útočnou polovinu a dokonce několikrát i do přečíslení. Nutno ale sportovně dodat, že většinu času byla herní kvalita jednoznačně na straně Ostravanů a pokud k tomu přičteme i nesebevědomí z minulých prohraných zápasů a celkovou nebojovnost až téměř odevzdanost, tak je logické, kde se až může skóre zastavit. Za naše barvy se v zápase prosadil střelou z první Zmrzlík po pěkné krosové nahrávce Blany a přesilovku využil Frydrych po asistenci Mináře. Celkově tedy 2:13 (pro zajímavost počet střel 28:51).

I přes významné zklamání je potřeba pracovat dál! Je potřeba naši hru prostě více zjednodušit (především nahrávkami z první) a celkově zrychlit. Někdy je ze hry trochu pocit, že ne všichni hráči na hřišti mají dostatečnou aktivitu a hlad po gólech. V každém hráči je potřeba tuto bojovnost probudit. Jen pak budeme mít šanci se vyrovnat nejlepším. Každopádně jdeme do další fáze soutěže a musíme ukázat větší sebevědomí.

Závěrem zbývá poděkovat všem fanouškům na Čajkaréně za hlasitou podporu i ženskému elitnímu celku za téměř domácí prostředí ve Velké Bystřici.

Sestava: 69. Kráčmar, 83. Kovařík, 94. Šobota - 2. Blana, 5. Sedlák, 8. Minář (C), 12. Koutný, 13. Špaček, 15. Skoupil, 18. Hanák, 19. Veselík, 21. Poláček, 23. Pavlíček, 24. Coufal, 42. Majer, 54. Frýda, 63. Král, 71. Prchla, 77. Frydrych, 78. Charvát, 81. Zmrzlík.

FBS Olomouc - itelligence Bulldogs Brno 3:6
branky:
24. Ondřej Král, 26. Josef Veselík, 51. Ondřej Král - 15. Vojtěch Kučera, 18. Vincent Drápal, 31. Oliver Gold, 43. Oliver Gold, 50. Vojtěch Kučera, 57. Vojtěch Kučera; rozhodčí: Pavel Hála - Vladimír Hála; vyloučení: 6:3 + Michal Pešák 5; využití: 1:0; diváků: 25; zásahy brankářů: Dominik Šobota 33 - Jakub Flek 7, Jaroslav Šlagor 8; po třetinách: 0:2, 2:1, 1:3.

FBS Olomouc - PANTHERS OTROKOVICE 3:5
branky:
11. Adam Zmrzlík, 18. Vojtěch Blana, 58. Adam Zmrzlík - 14. Jiří Štěpánek, 21. Martin Janeček, 22. Ivan Zajíc, 45. Ivan Zajíc, 54. Lukáš Kvapil; rozhodčí: Libor Gavlas - Lukáš Mikula; vyloučení: 2:1; využití: 0:0; diváků: 45; zásahy brankářů: Michal Kráčmar 35 - Martin Vičánek 24; po třetinách: 2:1, 0:2, 1:2.

1. SC TEMPISH Vítkovice - FBS Olomouc 13:2
    branky:
    6. Rostislav Gattnar, 7. Lukáš Herblich, 15. Rostislav Gattnar, 24. Ondřej Sidunov, 28. Tomáš Hanzlík, 29. Daniel Lademberger, 36. Daniel Filip, 41. Daniel Filip, 44. Tomáš Hanzlík, 45. Martin Ulman, 53. Tomáš Hanzlík, 54. Martin Ulman, 59. Tomáš Hanzlík - 37. Adam Zmrzlík, 52. Lukáš Frydrych; rozhodčí: Radim Sýkora - Miroslav Tkáč; vyloučení: 3:1; využití: 0:1; diváků: 72; zásahy brankářů: Denis Jasiok 26 - Václav Kovařík 27, Dominik Šobota 11; po třetinách: 3:0, 4:1, 6:1.