1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 2.75

b_150_100_16777215_00_images_2017-2018_2017_257.jpgJuniorský OSTRAVA CUP je jeden ze dvou největších turnajů na Moravě.

Olomoučtí elévové vyjeli po brněnské štaci do Ostravy bez nějakého většího očekávání. V těžké skupině je čekali zajímaví soupeři. Nejprve silné brněnské Židenice, poté polský Łochów a posledním soupeřem nám měl být domácí výběr FBC ČPP Bystroň Group Ostrava.

FBS Olomouc - K1 Florbal Židenice 3:6

Do prvního duelu jsme určitě nešli v roli favorita. V úvodu byli chlapci spíše zaskočeni velkým turnajem a výkon tomu odpovídal a Židenice měli zápas jasně ve své režii a po první půlce vedli 5:1. Do druhého poločasu už jsme se trochu uklidnili a dokázali vyrovnat hru. Šance střídala šanci na obou stranách a z toho vyplynul celkový výsledek 3:6 v náš neprospěch.

FBS Olomouc - SKS Olimpia Łochów 9:0

Polský tým z Łochówa v prvním zápase podlehl vysoko 11:0 ostravskému FBC. I náš zápas proti neznámému polskému výběru byl jasnou záležitostí a přinesl našemu týmu klid a sebevědomí do dalších zápasů.

FBS Olomouc - FBC ČPP Bystroň Group Ostrava 4:4

Ostrava je tradiční florbalový tým s úspěšnou historií. V zápase se jednalo o přímý souboj o 2. místo ve skupině. Zápas byl od prvních minut velice vyrovnanou bitvou. Šance střídala šanci a výsledek byl stále vyrovnaný. Stav 2:2 po první půli hovořil za vše. Ve druhé půlce už byla mírná převaha na naší straně, ale výsledek byl stále vyrovnaný. Zhruba 5 minut před koncem rozhodčí ponechal našemu týmu výhodu, následně pískl do píšťalky a těsně poté padl gól do ostravské sítě, který rozhodčí chybně uznal. Nakonec jsme se rozhodli, že takovým gólem opravdu vyhrát zápas nechceme, takže po naší konzultaci s rozhodčím nakonec branka uznána nebyla. Výsledek 4:4 vydržel až do konce a nám přinesl celkové 2. místo ve skupině.

FBS Olomouc - Florbal Torpedo Havířov 5:4

První zápas play-off. Opět fantastická atmosféra jako v předchozím souboji s Ostravou. Už od začátku jsme byli lepším týmem na hříšti a svou převahu potvrzovali vedením 4:1. Poté jsme bohužel inkasovali v naší vlastní přesilové hře hned dvakrát a následný další gól znamenal vyrovnání. Kluci se ovšem nevzdali a v polovině druhé části se míčku ujal Ondra Študent a napálil přesnou střelu, která doletěla až za záda havířovského brankáře. Tento stav zůstal nezměněný a mohla tak vypuknout vlna radosti na naší straně.

FBS Olomouc - FBC Přerov 1:7

Tradiční soupeř v osmifinále turnaje. Aneb Přerov letos po desáté. Už v prvních minutách soupeř dokázal skórovat prakticky z každé šanci, kterou si nachystal a tato efektivita v koncovce rozhodla zápas. Výsledek vypadá krutě, ale nutno říci, že průběh utkání byl o dost vyrovnanější. Nicméně gratulace patří soupeři za perfektně zvládnutý zápas. Bohužel jediný zástupce kraje ve čtvrtfinále nedokázal projít dál.

Komentář trenéra: Velký turnaj, na kterém jsme rozhodně nezklamali, ale naopak. Kluci odehráli některá fantastická utkání v parádní atmosféře, o kterou se postarali nejen ostatní olomoucké týmy, kterým tímto velmi děkujeme za podporu, ale hlavně rodiče chlapců samotných. Myslím, že to byl fantastický prodloužený víkend, který si všichni naplno užili a odvezli si nezapomenutelný zážitek.