Extraliga žen
1. SC TEMPISH VítkoviceCrazy Girls FBC LiberecFAT PIPE Florbal ChodovFBC ČPP Bystroň Group OstravaFBS OlomoucFbŠ BohemiansFBŠ SLAVIA Fat Pipe PlzeňIvanti Tigers Jižní MěstoK1 Florbal ŽideniceKM automatik FBK JičínPanthers PrahaTatran Střešovice
Web Ceskeho florbalu
Prague 2018
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.50

b_150_100_16777215_00_images_2017-2018_2017_255.jpgO uplynulém víkendu se olomoučtí elévové zúčastnili turnaje v Brně. Turnaje se zúčastnilo 20 týmů (převážně z Jihomoravského kraje).

Za nás se do Brna vypravilo 12 chlapců, kteří na poměry ostatních měli jeden z nejnižších věkových průměrů.

V prvním duelu nás čekal velmi těžký soupeř. Gullivers Brno je znám svou kvalitní mládeží, takže úvod jsme opravdu jednoduchý neměli. Hned od úvodních minut všichni přítomní olomoučtí zůstali v lehkém tranzu. Tempo, kvalita a nasazení bylo na úplně jiné úrovni než jsme z naší ligy elévů zvyklí. Každopádně v úvodu i díky našemu velkému nasazení byl zápas poměrně vyrovnanou záležitostí. I přesto, že jsme inkasovali jako první, tak jsme zvládli zápas zásluhou pěkné akce Kuby Balnera vyrovnat. Do konce poloviny utkání dokázal soupeř ještě vsítit dvě branky, ale výkon v úvodu dával přeci jenom nějakou naději na úspěch. Poté ovšem soupeř začal obrátky ještě zvyšovat a na toto tempo už naši kluci nestačili a museli se sklonit před efektivnějším soupeřem. Celkové skóre bylo 1:6. 

V dalším zápase s Jihlavou už jsme byli favoriti my. To jsme dokazovali předvedenou hrou. Celý zápas jsme si zdramativovali trošku sami triviálními chybami a horší koncovkou. Konečný výsledek 6:3 odpovídá průběhu utkání. I přesto si myslím, že v tomhle zápase nebyla naše předvedená hra stoprocentní.

Duel s Fbc Dragons black měl být poměrně jasnou záležitostí, což se potvrdilo. Soupeř se na turnaji představil se dvěma týmy a tento byl právě ten mladší a méně zkušený. Celá hra i průběh byli v naší režii. Výsledek 16:0 toho důkazem. 

Poslední utkání nás čekalo proti slovenským Galaktikos Bratislava (celkové 3. místo na turnaji). Soupeř předvedenými výkony dokazoval pozici jednoho z favoritů turnaje. V průměru o hlavu větších kluků jsme se ze začátku zbytečně lekli. Stav po první polovině 1:7 v náš neprospěch byl logickým vyústěním. Do druhé poloviny jsme po poradě došli k závěru, že se není čeho bát a dali si cíl snížit nebo minimálně udržet tento brankový rozdíl a jakoby hned nastoupil za nás jiný tým a najednou jsme byli rovnocenným soupeřem. Konečný stav 6:12 (druhý poločas 5:5) to dokázal.

Pak nás čekalo play-off (osmifinále). Tým Troopers Moravany ve skupině dokázal kvalitu, když nestačily jen na Zlín Lions v těsném zápase. V průměru proti nám opět nastoupili starší a větší kluci. Začátek nám ale sedl a po chvíli jsme vedli 3:0. Poté se soupeř ovšem vrátil jedním gólem do hry a otočil poměr vah na hřišti. Bohužel v tomhle zápase se naplno ukázali naše slabé stránky, kdy ve složitých okamžicích to někteří chtěli vzít až moc na sebe, ale to nevyšlo. Soupeř zaslouženě zápas dovedl do vítězného konce. Smůlou je, že nejhorší výkon na turnaji si kluci schovali právě na tento zápas. 

 Poté už nás čekal jen duel o umístění, kde jsme narazili na tým FBŠ Hattrick Brno B. Áčkový tým soupeře celý turnaj nakonec vyhrál a i béčkový tým ukazoval dobrou výkonnost vyrovnanými zápasy s favority turnaje. Tento zápas nám ovšem sedl dokonale. Týmový výkon podpořený dobrým nasazením a i lehkou dávkou štěstí zapříčinil fakt, že jsme soupeře jednoznačně přejeli a z posledního zápasu si odvezli cenné vítězství 11:3. 

 Hodnocení trenéra: Na turnaji jsme měli nato dojít do čtvrtfinále, což bohužel nevyšlo. Turnaj nám ukázal, že florbal v našem kraji bohužel stále za ostatními zaostává. Úroveň turnaje se s kvalitou ligových zápasů nedala vůbec srovnat. Do budoucna určitě máme na čem pracovat, i když nutno přiznat, že náš tým je velmi mladý a že 2/3 týmu z turnaje zůstanou v kategorii elévů i do příští sezóny. Věříme, že se tedy za rok vrátíme zase zkušenější a silnější než předtím. 

 

 

Soupiska:   Sam Pedriali - Radim Bečica, Lukáš Fiala, Lukáš Vánský, Daniel Křížek, Matěj Šiška, Jakub Balner, Štěpán Mach, Vojtěch Mádr, Samuel Strašil, Marek Tomášek, Ondřej Študent

 

Zavěrem už zbývá jen poděkovat všem rodičům, hráčům a členům realizačního týmu za hladký průběh celého víkendu. 

CeskyFlorbal

Partneři: