Extraliga žen
1. SC TEMPISH VítkoviceCrazy Girls FBC LiberecFAT PIPE Florbal ChodovFBC ČPP Bystroň Group OstravaFBS OlomoucFbŠ BohemiansFBŠ SLAVIA Fat Pipe PlzeňIvanti Tigers Jižní MěstoK1 Florbal ŽideniceKM automatik FBK JičínPanthers PrahaTatran Střešovice
Web Ceskeho florbalu
Prague 2018
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.17

b_150_100_16777215_00_images_2017-2018_2017_139.jpgVůbec poprvé od doby, kdy se olomoucká soutěž elévů hraje na dvou hřištích, tak náš oddíl přihlásil dva týmy - STARS a RANGERS.

Pojďme si nyní v krátkosti připomenout putování obou týmů probíhající sezónou.

RANGERS:

Tým, který byl na začátku roku poskládán především z hráčů, kteří až letos začali hrát florbal. Ze začátku sezóny byl tento fakt poměrně znát, když hned na prvním turnaji nedokázali hráči uspět ani v jednom zápasu a z úvodního domácího turnaje si tudíž odnesli 5. místo.

Na dalším turnaji už se ukázali poprvé v týmu i nadějní kluci z přípravky a zlepšující se forma všech hráčů zavinila první úspěch v podobě prvního vítězství proti Hranicím. Ani další zápasy v Němčicích nevypadaly vůbec zle, takže konečné 4. místo by mohlo být zklamáním, ale zlepšující se výkony ukázaly trenérskému týmu, že je na čem stavět.

Příští turnaj už měl být prvním medailovým a tak se také stalo. Chlapci si hned v úvodním duelu poradili přesvědčivým výkonem s Droždínem, poté přišly sice dvě porážky, ale kluci ukázali své silné stránky v závěrečném zápasu proti mladšímu týmu Lutína. Tyto výsledky je vynesli na parádní 3. místo.

Jako nejpovedenější turnaj hodnotím ovšem ten v Mohelnici, kdy jsme hned v prvním zápase porazili opět mladší Lutín. V dalším střetnutí kluci předvedli možná svůj nejlepší zápas v celé sezóně, kdy sice těsně prohráli se silnou Mohelnicí, ale výborný výkon a jen opravdu těsný výsledek není vůbec špatnou vizitkou. V dalším střetnutí si v dalším skvělém zápase hoši poradili i se starším Lutínem. Konečné 3. místo je opět velikým úspěchem.

Prazatimní poslední turnaj se odehrál v Přerově. V silné konkurenci a oslabené sestavě, kterou zapříčinila velká marodka, nedokázali navázat RANGERS na své předchozí medailové úspěchy a skončili na konečném 4. místě. Pozitivním faktem zůstává, že na turnaji se představilo spoustu kluků vůbec poprvé v kategorii elévů v ligovém zápase. 

Celkové hodnocení:
Přestože tým RANGERS je složen převážně z hráčů, kteří hrají florbal teprve krátce, tak jeho výsledky nejsou vůbec špatné. Největším pozitivem je jednoznačně zlepšující se tendence nejen výsledků, ale hlavně výkonů jednotlivých hráčů na hřišti, které rostou trénink od tréninku a zápas od zápasu. Do dalšího průběhu sezóny doufáme, že výkony tohoto týmu nadále porostou. Hlavní bude připravit co nejlépe ročníky 2007 v tomto týmu, aby byly schopny obstát v konkurenci ligy mladších žáků v následující sezóně.

STARS:
Tým STARS byl na začátku sezóny složen převážně z hráčů ročníku 2008, který přišel do kategorie elévů až letos a klíčová sezóna pro tento ročník bude tedy až ta příští. Hned na prvním turnaji se na chlapcích velkou měrou podepsala nervozita z nového systému ligy. V průměru velmi mladý tým si dokázal poradit pouze s Droždínem a obsadil konečné 4. místo. Nicméně si myslím, že výsledek neodpovídá výkonu. Kluci si jednoznačně zasloužili medailové umístění.

Druhý turnaj byl z mého pohledu tím vůbec nejhorším. Nepodařilo se nám žádný zápas odehrát dle našich představ. Ani snaha některých hráčů na turnaji nebyla taková, jaká by měla. Každopádně v dramatickém utkání si chlapci odnesli cenné vítězsví s Prostějovem. Překvapivě vyrovnaný byl i zápas s Litovlí, který ovšem skončil nakonec naším vítězstvím. Konečné 3. místo na tomto turnaji opět za úspěch jednoznačně nepovažuji. 

Po delší pauze nás čekal domácí turnaj, kde tým konečně předvedl výkony, na které má. V prvním zápase si kluci velmi jasným výsledkem poradili s Droždínem. V dalších utkáních přehráli i Hranice a Litovel s bravurou a výborným herním výkonem. O konečný turnajový vavřín nás čekal duel se silným Uničovem. Uničov Yellow vstupoval do utkání v roli favorita, ale nasazení, velká podporu rodičů (velmi si cenním) a hlavně snaha se poprat o každý míček, to všechno byly aspekty, které zapříčinily nejen, že se nám podařilo Uničov porazit, ale hlavně přehrát herně, což je mnohem důléžitější. Konečně 1. místo byla zasloužená odměna za parádní výkon.

Zatím poslední turnaj v Přerově i z pohledu STARS zasáhla silná marodka, kvůli které jsme nakonec neaspirovali na konečné vítězství, ale vzhledem k okolnostem je konečné 3. místo více než dobrým výsledkem.

Celkové hodnocení:
Kluci prokázali, že hrát florbal skutečně umí a myslím, že jsou nadějí klubu do budoucna. Cílem do zbytku sezóny bude navázat na úspěšné turnaje a přídávat další medailové úspěchy. Jelikož složení týmu je především z ročníku 2008 bude důležité u kluků udržet chuť k florbalu a pro starší chlapce připravit co nejlepší podmínky k přechodu do starší kategorie. 

Toť vše. Závěrem bych rád poděkoval celému realizačnímu týmu a rodičům za prozatimní klidný průběh letošní sezóny. Do roku 2018 bych všem rád popřál hodně štěstí a zdraví. Doufám, že i v dalším roce se opět všichni potkáme ve stejném počtu a budeme pokračovat v tom, co jsme letos započali. 

CeskyFlorbal

Partneři: